Otsi

Ilusate ahvenate hooaeg 2019 on avatud!

"...Esimene tunne oli, et otsas on haug ja mitte väike, ning et mul pole trossi vahel... Nagunii teeb minekut... Siis torgatas pähe mõte, miks see ei võiks käitumise poolest olla ka koha, kuna ta hoidis meeleheitlikult põhja ligi. Aga kui ma ta korra pinda sain, oli asi selge... Sa vana peedu-eedu!" Vot sellise sissejuhatusega avaksin oma "Spinnahooaeg 2019" blogi jutu.

Vot sellise sissejuhatusega avaksin oma "Spinnahooaeg 2019" blogi jutu.

Nüüd, kui veesilmad jääkatte alt vabanenud, saab seda megakaifi hobi täiel rinnal harrastada.
Olen nüüd siin mingi aega erinevaid veekogusi külastanud ja nii mõndagi õnge saanud.

Tabatud on nii mõõdus havisidkui ka ahvenaid ja ka "afonja" mõõtu kalu.

    

 

Ja just viimastele olen enamikel püükidel rõhku pannud. Krdi äge on ikka neid mikrojigi varustusega peibutada.

Varustuse osas olen kätt proovinud oma uue, jõuludeks naiselt kingiks saadud ridvaga, mis on eriti kiire (extra fast) tipuga ning annab mulle võimaluse panna mängima ka kõige passiivsemad peibutised ja kätt harjutada ka dropshotiga. Kerijaks kasutan sellel ridval ülikerget, nagu ka ritv ise, Favorite rullikest, mis kaalub 200+ grammi ringis. Kogu komplekt kaalub nõks üle 300 grammi!

Aga nüüd siis tagasi jutu alguse juurde. Kõigil käidud kordadel olen tabatud uimelised kõik kenasti tagasi oma keskkonda lasknud, kuna havil on keeluaeg (välja arvatud Võrtsul) ja ahvenad valmistuvad kudema. Nii oleks kurb see suur, heade geenidega triibuline praegu toiduks ära võtta. Ikka püügirõõm ja see tunne, mis peale suure kala vabastamist enesetunde kuradima mõnnaks teeb. Uskuge mind, tean, mida räägin. Mitte, et mulle ei meeldi kala süüa, vaid selleks, et oleks ka hiljem, mida püüda. Kes aru said, need said, kes ei - see ei saagi. Ja vist tänu sellele, et kõik sellised mõnusas mõõdus triibulised, 200-900 grammised tagasi lasin sooviga tabada mõnd „afonja“ mõõtu tegelast, maksiski mulle autasuna, kui nii öelda võib, kah korraliku kalakese õnge otsa!

Just nüüd on pasik välja öelda selle blogi-jutu sissejuhatus. Nimelt need "peedu-eedud", kes ennast näitasid, olid "afonjad" ja mitte kõige tillemad.Tulid teised lõpuks kenasti kahva. Küll olid suured mammid, kõhud vaat et kohe marjast lõhkemas. Sai kiirelt kaalumised ja jäädvustamised teostatud ning kenasti ja viisakalt nad tagasi teele saadetud.

Uhhh, kaifff rsk! See elamus, see protsess, võitlus üks ühe vastu, see on midagi seletamatut. Mina peal, nemad all! Aga õnge nad mul jäid ja ära meelitasin nad Westini silikooniga, mis on super peibutis! Muide, nendega saavutasid ka meie spinningistid 2018. aastal maailmameistri tiitli. Kiidan!
 

Kiidaksin veel ka Volzhanka silikoone, ka need on ahvenatele mokka mööda. Nii mõnigi kenam triibuline mammi himustas seda sorti peibutist ja isegi semul Malfritil õnnestus sellega „afonja“ välja meelitada - 1040g!

Siis jällegi semu Siim tabas oma "mine metsa afonja“ - elukala, kaaluga 1005 g!PS! Kõik see sündmus algusest lõpuni ja ka tagasi laskmine sai kinosse võetud.

    

Oi krt, siiamaani tuleb kananahk ihule, kui selle peale mõtlen!

Kahjuks ei jõudnud keegi oma „afonjade“ välja võtmist filmida, küll aga sai kino tehtud tagasi laskmisest, ja loomulikult "mõnegi" foto klõpsatud.

Nüüd vist oleks paslik ka selle "AFONJA" kaal välja öelda
Või õigemini kahe. Ja need on ei rohkem ega vähem kui  - 1195 gja 1250 g!Need on ka mu läbi aegade tabatud isenditest suuruse poolest teine ja kolmas . Esimest kohta hoiab 2017 aastal püütud 1370 g „afonja“, mis samuti sai õiguse edasi tegutseda oma keskkonnas!

Ja lõpetuseks teile, sõbrad - tuleb uskuda sellesse, mida sa teed, siis tuleb ka oodatud tulemus!

NB! #EestiSuurimAhven2019 - 20.august Viljandi järv !!!


 

#IxaFishingTeam
22.04.2019
22.04.2019 20:48
0
6
No kurat küll. Vaata see mees tõmbab vist porilombist kah mõned kalad välja. No comment. Laksaki viiekas.

yesyesyes
22.04.2019 21:14
0
3
Kus Malfridi ahvena tagasi laskmise video on? Kas Ta polnud viineritega nõus?
22.04.2019 22:10
0
4
Viinerinali oli väga hea!!!
23.04.2019 05:41
0
3
putiton , see oli tal juba eelnevalt tabatud , kui mina püügipaika jõdsin.
23.04.2019 06:31
0
2
Malfridil selline nägu juba ees, et täna viinereid ei söö.
23.04.2019 07:39
0
1
yes
23.04.2019 08:14
1
8
SUPER! Minu meelest väga õige suhtumine ja teguviis! Müts maha selle eest!


See on normaalne, et kala püütakse ka söögiks ning ma ei ütle, et iga kala peab tagasi laskma, aga kui me tahame, et meie veekogud oleks sama moodi kalarikkad nagu kasvõi Rootsis või Soomes, siis tuleb suhtumist muuta ning eeskuju võtta. Eeskujuks on veel selline youtube kanal nagu kanalgratis.se https://www.youtube.com/user/kanalgratisdotse/videosKõik me lähme kalale püüki nautima ning mis saab olla suurem nauding kui kena kala õnge otsas möllu tegemas? Kahjuks seda möllu kauaks ei ole kui kõik kotti panna. 

Mõne jaoks võis see ilge vingumisena tunduda, aga räägin seda, sest loodan, et see "kõik kotti" suhtumine on kaduv nähtus ning juba praegu on rohkem selliseid kirglikke kalamehi nagu näiteks Ixa või ka paljud teised.
23.04.2019 08:57
0
9
Väga tubli, kui mõni KALAMEES sellest arusaab ja seda ka toetab smiley                                     yes
23.04.2019 17:38
2
5
Mõnus jutt ja vägevad afonjad ixa. Olen ka teiega nõus,et las koevad rahus ja teevad järglasi. yes
24.04.2019 21:24
0
0
Ahvenale ikka peksa andsid ?
26.04.2019 08:23
0
1
Nii ilus v ?! Mõnele on seda õnne ikka kuhjaga antud. Oskuse ja tunnetuse küsimus mängib ka olulist rolli kindlasti neid uimelisi spinna otsa meelitada ! wink Super lihtsalt !!
26.04.2019 10:17
3
2
Ilmselt saan nüüd pasarahe kaela aga no ei seedi seda edvistamist silmaotsas ka.

Jälk reklaam reklami otsa. 

No ei ole siiras see värk sul...

 
26.04.2019 12:08
0
3
StevePrefontaine : ei mina pasarahe loopia ole (vähemalt avalikus ruumis) ja nahk mul juba aastatega küllaltki paks ning sitke smiley

aga mis puutub reklaami kohta siis , kui sa vaid teaksid, et mitu päringut mul päevas...no hea küll nädalas tuleb ? Millega püüad, miss jämedus liin, millise rakendusega, mis värvi võtab paremini, kuidas pean mängitama, kelle toodang, kas on maitsega, jne, jne, jne....mul kahjuks-õnneks töö selline, et ilma reklaamita ei saa kuidagi wink
Palun oota