Otsi

Kevadine ahvenapüük mikrojigiga - 2020

Nüüd siis olen kuu aja vältel käinud kodujärvel seda triibulist kalakest peibutamas ja nii mõnigi korralik isend on kaldale jõudnud.

Aga nüüd kõigest järgemööda. Olen tabanud mitmeid kilo alla ahvenamammisid, aga kahjuks mitte suuremaid. Etteruttavalt ütlen, et oli siiski õnn olla tunnistajaks ühe kena "afonja" tabamisel, mis ka pärast jäädvustamist-kaalumist kenasti oma keskkonda tagasi sai. Mitte et kalamees, kes ta tabas, kala ei sööks, vaid lihtsalt praegu on ahvenad kenad pontsakad ja paksult marja täis, et varsti kudele asuda ja hea pesakond uusi uimelisi ilmale tuua. Eks pärast kudemist võib südame rahus nii mõnegi võtta söögiks, kui õnn taas naeratab. cheekycheeky

Kalade püügiks sai selleks hooajaks kasutusele võetud uus UL ritv firmalt Favorite.Pean mainima, et võrreldes "Stiletiga" – eelmise ridvaga, mis siiani on mu üks lemmikuid mikrojigi ritvu ja millega nii mõnigi „afonja“ sai kinni nabitud – on see tsipa teravama paindega ja pole nii vedel. Sellega on paras loopida ka suuremaid raskuseid ja võimalusel mängitada väiksemaid vooblereid, miks mitte ka dropshot-rakendust.

Lisaks kasutasin püügil hommikuti, kui esines öökülma ja temp oli miinustes, veel üht Daiwa ritva koos kerijaga, millel 0,16 mm tamiil. Pakane jäätas nööri, mis on mul ikka Nanobraid 0,04 mm. Vot Daiwa oli paras vedel mis vedel ritv, mis tegelikult on mul mõeldud jõeforelli püügiks, aga sain hakkama neil üksikutel pakaselistel hommikutel, kui nööriga püüda ei kannatanud.

Peibutistest võtsid kalad paremini silikoonlante firmalt Westin ning enamik kaaskalastajaid püüdis samuti nendega ja sai ka kala – nagu fotodel näha.Kalu tabasin päris hulganisti, suurimad olid mul 950 g ja 890 g, lisaks veel 600 g ja 580 g! Selliseid poole kilo alla triibulisi oli kah omajagu.

Ei puudunud ka "kurihaugid", kes tegid nii mõnegi landiga vehkat alguses, kui ilma trossita üritasin ahvenat püüda. Suurimad limatuubid võisid jääda sinna 2 kilo kanti. Kuna aga praegu haugil kudeperioodi pärast keeluaeg, siis said kõik pärast kiiret jäädvustamist tuldud teed tagasi.

Ühesõnaga ise jäin peaaegu rahule, oleks veel „afonja“ tabanud nagu teiste viimaste hooaegade alguses, siis oleks kindel maasikas tordil.

Nüüd ka pisut teiste kalameeste saakidest, millest oli mul võimalik osa ja aimu saada.

Vana semu ja jigihunt Manfrit sai käe afonjaseks ja seda kaaluga 1115g! Lisaks nii mõnigi korralik kuni kilo mammi.

Teisel semul Priidul oli õnne kinni nabida triibu kaaluga 888 g.

Ja nüüd see suurim tabatud "afonja", millest oli juttu ka loo alguses. Selle õnnelik tabaja oli kalamees Aivar! Vend oli algusest peale kindel, et otsas oli haug ja seepärast me keegi selle väljavõtmisele erilist tähelepanu ei pööranud. Ka mina ei hakanud selle „limatuubi“ pärast kinokaamerat käima panema. Kui aga sillale tõsteti pontsakas „afonja“, oli üllatus kõigil suur, kuna sel päeval peale väikeste triibuliste ja haugide keegi miskit muud ei saanudki. Sai see kala koos tabajaga kenasti jäädvustatud ja kaalutud ning lasime ta pärast kiiresti tagasi oma keskkonda toimetama. yescheeky
Ma ütlen, ilus tegu on lasta kodujärve kudekalad tagasi tubli geeniga järglasi andma. Ei ole ju meie järves tööstuslikku püüki ja ei saa öelda, et kui mina ära ei võta, siis võrguloaga mees võtab. Ise käitusin kõigi oma suuremate ahvenatega samalaadselt – ikka C&R!
yes yes yes smileyVot selline väike tagasihoidlik looke-blogi jälle selle hooaja alguse puhul kokku sai.

NB! On ka mõningad videod nii kalade tabamistest kui vabastamistest!

  

 

Soovin kõigile kena kevade jätku ja olge ikka terved! wink

#IxaFishingTeam  #VoblaFishingViljandi
16.04.2020
16.04.2020 19:36
12
8
Vöimas!!! yes
16.04.2020 20:34
1
8
Tõeliselt vägevad ahvenad ja eriti sügav kummardus nende suurte tagasi laskmise eest! smileyyes Õnnitlused ka asjaosalistele! Selliseid purakaid juba iga päev ei saa. laugh

Kui mõtled microjigi all neid Westini kumme mis seitse ja rohkem cm, siis ma ütleks, et need on juba jigid. Microd pigem kuni 6 cm kummid. Selliseid purakaid võiks isegi 12 ja vaat, et suurema kummigagi püüda. laugh

Endalgi plaanis sellel aastal rohkem Viljandi järvele rõhku panna. Eks näis kuidas kannatab. Keegi peab mul forellivarustuse ära peitma, siis äkki õnnestuks. laugh
16.04.2020 20:51
3
8
Oki ja tänud! yessmiley
16.04.2020 23:49
3
8
Praegu püütakse särge ja vimba,mitte ahvent. Katsu ikka Viljandist kaugemale ka jõuda ,,
17.04.2020 14:20
2
7
Aaa, selge siis ma tean cheeky
17.04.2020 20:43
0
4
Kas mu silm seletab õigesti , et oleks nagu mõnel pildil näha jääpuru vees ?
18.04.2020 06:08
2
3
Jep oli päris mitmel hommikul jääkaan peal, mis päevaks kadus.

Sellest ma blogi-jutus ka kribasin "Lisaks kasutasin püügil hommikuti, kui esines öökülma ja temp oli miinustes..."
18.04.2020 14:13
0
2
Ma ütleks et suured ahvenad on seal. Järelikult toitu jätkub.
20.04.2020 08:37
0
1
Oli kindel plaan sellel talvel Viljandi järvel jäält pätse taga ajama minna, aga noh... teate isegi, kuidas selle plaaniga läks... Aga pole kaldalt püügilgi viga midagi!
21.04.2020 14:58
0
0
Kas ahvenat praegu ka veel tuleb?Kas landi püük kaldalt ei anna üldse tulemust või peab ikka ainult jigitama?
22.04.2020 19:54
0
0
Midagi ikka saab sillalt püüdes landiga.
23.04.2020 10:00
0
0
Tänan!
Palun oota