Otsi
FOOKUSES
155
5.0

Keskkonnakahju – mis see on?

Kui isikule tekitatud kahju ja selle hüvitamine on võrdlemisi arusaadavad asjad, siis keskkonnale tekitatud kahju olemus jääb inimestele, sealhulgas patustanud kalastajatele, sageli arusaamatuks.
469
5.0

Keskkonnaministeerium lõi piiratud võimalused hallhülge küttimiseks

Eksperdid hindavad viimaste loendustulemuste põhjal hallhüljeste arvukuse Eesti vetes piisavalt heaks, et lubada nende küttimist väikeses mahus. Keskkonnaministeerium andis selleks võimaluse kinnitades hallhülge kaitse tegevuskava, jahieeskirja ning seiret reguleeriva määruse. Kõige varem on küttimine võimalik 2015. aasta kevadest, mil on olemas seireandmed 2014. aasta kohta.
666
5.0

SIIG - Läänemere hõbedane pärl

Kes meist poleks kuulnud kultusfilmist „Siin me oleme“ pärit lauset: „Ma armastan sind nagu siiakala…“ Ent olgem ausad, see kompliment on väärt oma sisu ja sobib lausuda ka päris elus!
165
5.0

AHVEN - Eesti vete väike tiiger

Kuigi ahvenat ei saa pidada päriselt suurkiskjaks, kaaluvad rekordilised isendid üle kolme ja poole kilo. Ning ahvena suhtes peab paika kulinaarne arvamus, et tema liha ei tüüta sööjat ära.
5
847
4.7

Järjekordne reid Narva jõel andis „saagiks" üle kolme tuhande silmutorbiku

Keskkonnainspektsiooni kolmas järjestikune reid Narva jõel oli inspektoritele töörohke nagu ka kaks eelmist. Seekord tuli jõest eemaldada üle kolme tuhande ebaseaduslikult püügile pandud silmutorbiku.
774
5.0

Jaak Kask: hilissügisesi soovitusi Emajõele ja Vooremaale

November-detsember võib esmapilgul üsna „surnud“ ajana tunduda. Tegelikult aga võivad retked Emajõele või Vooremaale suurt naudingut ja ka ekstreemsust pakkuda.
 
GALERII
1
258
4.9

Orjaku ahvenad

25-nda augusti hommikune saak siis.
10
1391
4.0

Jäätugevus

Jäätugevuse tabel
BLOGID
TV
1
3.0
1
663
3.0
5.0
558
5.0
2.6
336
2.6
3.5
513
3.5
AJAKIRI
38
5.0

Jaagup Kreemi kirg, mis tuli ja jäi

„Kirglik kalamees olen olnud juba lapsest saati,“ sõnab muusik Jaagup Kreem. Jaagupi kalamehekirg süttis elu esimestel püügiretkedel Turu saarestikku.
774
5.0

Jaak Kask: hilissügisesi soovitusi Emajõele ja Vooremaale

November-detsember võib esmapilgul üsna „surnud“ ajana tunduda. Tegelikult aga võivad retked Emajõele või Vooremaale suurt naudingut ja ka ekstreemsust pakkuda.
 
5
1808
4.9

Aasta kalamees Ixa – tõeline kalamagnet

Eesti suurima kalastusfoorumi Kalale.ee kasutajate poolt kahel korral Aasta kalameheks valitud Ixa, kodanikunimega Igor Nael tunnistab, et on tõsisemalt kalapüügiga tegelema hakanud alles viimastel aastatel. 
210
3.7

Talvel targu talita

Ülevaade peamistest piirangutest, mida harrastuskalamehel tuleks talvisel kalapüügil jälgida ning millest kinni pidada. Ent mis pahatihti kipuvad ununema.
 
KÖÖK
154
5.0

Taipärased krevetid köögiviljadega

Mereannisõpradele hõrk ja maitsev roog. Kasuta selles koorimata, külmutatud või hoopis soolvees tiigerkrevette. Kuivata selle roa jaoks krevetid kindlasti köögipaberiga enne pannile panekut, muidu pritsib kuum õli päris valusalt.
459
3.0

Muna-lõhevorm

Kreemine hõrk munavorm külmsuitsulõhega on just see, mida ärgates oma hommikulauale oodata.
1
434
4.0

Kiire tuunikalapasta

Kooresed kastmed jäävad hästi külge lameda pinnaga pastadele, nagu on fusilli ja farfalle. Kiire ja tsitruselise maitsega võluv pasta.
Palun oota