Otsi
FOOKUSES

Robotkalad meie vetes

Tallinna tehnikaülikooli teadlased katsetasid Keila-Joal robotkalu, et teada saada, mida elab läbi elus kala, kui peab ujuma üle paisude ja tammide ning läbi hüdroelektrijaama turbiinide. Kuni 2000 eurot maksev robotkala peaks aitama luua selliseid hüdrojaamu, mis kalavarusid võimalikult vähe kahjustaks.

EKS MERIKA KARIKAS II ETAPP

EKS MERIKA KARIKA II ETAPP toimub 19 mai, algusega kella 4 hommikul.
Pikematele magajatele antakse aega startida kuni kella 7-ni.

Loodusele ohtlik uus vähi võõrliik Eesti vetes - marmorvähk

Loodushoiu Keskuse kalauurijad avastasid regulaarsel seirepüügil Narva veehoidlast meie loodusele uue ohtliku vähi võõrliigi.
1

Arvamuslugu | Tartu väärib tselluloositehast

Tselluloositehase ehitamise kava on tartlased tagajalgadele ajanud. Aga küsimuse saab esitada ka teistpidi – aga miks ka mitte Tartusse? Või koguni  - aga kuhu siis veel kui mitte Tartusse?

Merendus- ja kalandusfondi toetusi on välja makstud 17,6 miljoni euro eest

Kalanduse valdkonna arendamiseks on toetusi välja makstud 17,6 miljoni euro eest, nenditi eile Maaeluministeeriumis toimunud Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) seirekomisjoni istungil, kus tutvustati EMKF 2014–2020 seirearuannet.
46

Planeeritav puidurafineerimistehas ohustab Emajõge ja Peipsit?

Tartu lähistele plaanitakse ehitada puidurafineerimistehast, mis mõjutab  Suur-Emajõe alamjooksu ja Peipsit ning hetkel näib, et arendajad ja riigi esindajad on heitveepõhise tootmise arendamisel seljad kokku pannud.

Meeldetuletus looduses liikujatele ja puhkajatele: veekogude ääres on sõitmine keelatud

Keskkonnainspektsioon tuletab puhkajatele ja loodusesse minejatele meelde, et veekogude kallastel on väljaspool teid autode, ATVde, krossirataste ja muude mootorsõidukitega sõitmine keelatud.

Kalurilt nõutakse röövpüügi tõttu 14 000 eurot

21. mail jõudis Pärnu maakohtus kohtuvaidlusteni süüdistus, milles prokuratuur paneb kalurile süüks kalapüügi lubatust väiksema võrgusilmaga nakkevõrkudega.

Avapidu Võrstjärve haugidega , mis tõi ka ühtlasi võidu - Jõesuu karikas 2018

Nagu ikka on traditsiooniks saanud, siis ka seeaasta avasime 7-dat järjestikust haugipüügi hooaega koos õemehe Eeroga Võrtsjärvel !
Mainin ka ette ära, et peale tavapärase haugipüügi avangu toimus ka omadesisene võistlus nimega "Jõesuu Karikas 2018".

Soe ilm paneb Eesti veekogudes varakult vohama vetikad ja veeparasiidid

Juba praegu on Eesti Maaülikooli teadlased täheldanud vee teravat kihistumist, mis on omaette oht ujumisel. Kuid vee kiire soojenemine toob esile teisedki järvede "nõrgad kohad".

Kalateadlased võtavad tänavu luubi alla väikejärvede angerjavarud

Eesti maaülikooli limnoloogiakeskuse kalateadlased uurisid eelmisel aastal uudse ruutmõrra süsteemiga põhjalikult Võrtsjärve angerjavarude olukorda. Tänavu jätkub keskkonnainvesteeringute keskusest (KIK) saadud toetusega projekt neljal väiksemal järvel, kuhu angerjaid igal aastal taasasustatakse.

Maiuspalasid lendõngitsejatele ja nippe pirakate karpide väljameelitamiseks

Ahjusoe Kalale! number on ilmunud!! Seekordne ajakiri sisaldab maiuspalasid lendõngitsejatele ja nippe pirakate karpide väljameelitamiseks. Otsi riiulist Paunvere poiste purikajahi pilt üles ja saa teada, mida muud seekordne ajakiri endas peidab!

AHVENAD kui LABAKINDAD ehk kuidas mikro-jig ilusaid ahvenaid toob

Nüüd, kui jää veekogudelt on kadunud, hakkas uus spinna-hooaeg, mis pakub südamest rõõmu ja rahuldust paljudele hobiharrastajatele kalapüügis!

Droonivideo: Tartumaal avati terveks tehtud Laeva jõe lõik

21. mail avati Tartumaal Laeva jõel taaselustatud jõelõik. Tegemist on Eestis ainulaadse omataolise projektiga, mis kannab nime Happyriver.

WWF-i hinnangul peab Läänemeres tursapüüki oluliselt kärpima

Looduskaitseorganisatsioon Maailma Looduse Fond (WWF) soovitab, et Läänemerest tuleks tursapüük ajutiselt täielikult lõpetada, ning ka tarbijaid kutsutakse üles sellest piirkonnast püütud turska mitte tarbima.

Kas konservkala suudab asendada värsket kala?

Konserveeritud kala on ühelt poolt lihtne ja soodne viis kala tarbimiseks, kuid teisalt võib tunduda liialt töödelduna. Toitumiseksperdi sõnul on parem süüa kalakonservi, kui et kalasöömisest üldse loobuda.
18
1237
3.7

1,65 kg

Peale mitme päevast söötmist tuli 3. sõnnikussi puntra OTSa!

EKS MERIKA KARIKAS II ETAPP

EKS MERIKA KARIKA II ETAPP toimub 19 mai, algusega kella 4 hommikul.
Pikematele magajatele antakse aega startida kuni kella 7-ni.

Avapidu Võrstjärve haugidega , mis tõi ka ühtlasi võidu - Jõesuu karikas 2018

Nagu ikka on traditsiooniks saanud, siis ka seeaasta avasime 7-dat järjestikust haugipüügi hooaega koos õemehe Eeroga Võrtsjärvel !
Mainin ka ette ära, et peale tavapärase haugipüügi avangu toimus ka omadesisene võistlus nimega "Jõesuu Karikas 2018".
1

VIDEO: nii sirguvad kanged Saare naised

Üheks suurimaks Estlandi fänniks on kindlasti minu seitsme aastane tütar. Iga kord, kui kalalt koju jõuan, on just tema see, kes uurib, kas ma püüdsin ka mõne suure juraka kinni ja millal ma tema ükskord kalale kaasa võtan, kirjutab Meelis Estlandi blogis. 
1

VIDEO: Norra ookeanipüük 2017. II osa

Pool reisist on läbi ja kõige paremini pole Ragnaril läinud. Kala on saadud, aga ei midagi erilist. Ja siis, ühel päeval, tabab Ragnar naelapead...
6

Maailma suurimad spordiennustuse võidud

Hiljuti tuli välja uudis, et Eestist pärit mängija tegi 12-st poksimatšist koosneva mitmikpanuse, millega ta võitis 230 906 eurot! Tegemist on suurima Eestis saadud spordiennustuse võiduga, ent maailmas on olnud uskumatuid võite küll ja rohkemgi veel. Järgnevalt on Coolbet pannud kokku 10 suurimat võitu läbi ajaloo.

VIDEO: Norra ookeanipüük 2017. I osa

Videoblogijad kanalilt RaivoT on hakkama saanud esimese osaga videosarjast, kuidas Ragnar "AMDhaug" Norras esimest korda ookeanil kala püüdis. 
Palun oota