Otsi
FOOKUSES
5
4595
5.0

Miks on Vääna jõest saanud peenar?

Pärast kolme aasta taguseid töid Vääna ülemjooksul on jõest seal saanud madal ja elutu mülgas, kirjutab jõe pärast südant valutav kalamees Madis Messimas.
394
5.0

Nelijärvel lõppenud flycastingu maailmameistrivõistlused osutusid eestlastele üliedukaks

Dmitri Borovkov võitis lisaks varasemale kahele veel kolm maailmameistritiitlit, kusjuures vahed järgnevatega olid nimetamisväärsed. 
2
1870
5.0

Baltic Cupi kõik kolm medalikohta tulid Eestisse

20. augustil Paatsalus peetud kolme Balti riigi vahelisel spinningupüügi mõõduvõtul Baltic Cup 2016 tulid kõik pjedestaalikohad Eestisse. 
2
213
4.5

Vähe ja väikesed

Pool päeva viltsat trollingut ja siis ankrusse ja kummiga termokast täis
3
712
4.6

Nasva 25.08.2016

Käisime poistega Nasval ahvenast kakkumas, nelja tunniga 9kg kala + söbrapoiss sai 400 grammise kuvalda ka. Püüdsime kummilutudega, värviks must ja punane.
5
10000+
4.6

Peipsi järv - kenade ahvenate kodu!

Peipsi järv on veekogu, mis naljalt sind kalata ei jäta, kui vähegi viitsid eelnevalt kodutööd teha ja veidi vaeva näha.
1827
5.0

Nordic Lure blogi: kõik ilus algas taas – 2016 haugihooaeg uute lantidega

Just enne haugi keeluaja algust meres sai paarimees kõne Mättalt, et uhh, kus tuleb võrgu ja landiga meriforelli. Meil paarimehega muidugi ujub hinges alati haug, aga mis siis ikka, teeme ühe merika-nädalavahetuse. Mõni päev enne seda saime ka uued haugilandid testimiseks - hiinakad, aga värvikood jne on kõik eritellimusel.
1657
5.0

Nordic Lure blogi: Lund Predator Classic Finland vol. 3. Läheb võistluseks

Reede õhtul Nirvaanast tagasi tulles paari kolliga oli meil Jannoga ka juba korralik väsimus peal. Peab tunnistama, et kalakoht näitas ennast taas heast küljest, kala oli, ja mõned kollid ka. Viiest viskest kahel oli kala taga.
1
5.0
1
5.0
7
3807
5.0

Peipsi rakendus: mis see on?

Tarvo Leon elab Peipsi ääres ja veedab järvel iga oma vaba hetke. Aastate jooksul on tal kogunenud muljetavaldav kogemustepagas püügilt kohaliku kuulsa nn Peipsi rakendusega. 
3306
5.0

Kohapüük Pärnu lahel: kus ja millal?

Suviseks kohatrollimiseks Pärnu lahel jagab soovitusi põline pärnakas Indrek Karpin, kalale.ee keskkonnas tuntud kasutajanimega Traalmeister. Indrek on pikalt töötanud ka kutselise kalurina, nii et Pärnu lahe kalapüüki tunneb ta läbi ja lõhki.
695
5.0

Arvo Tuvikene: kuidas kalad suhtlevad?

Kas kala teeb häält? Kas ta kuuleb hästi, hoolimata sellest, et keegi pole näinud kala kõrvu? Kuidas kalad üksteist hoiatavad?
1204
4.0

Ahvena pĂĽĂĽk jigiga II

Oma kogemusi ahvena jigipĂĽĂĽgist jagab Igor "Ixa" Nael.
148
0.0

Graavilõhesuupisted Lapi leivaga

Hõrgutavad kalasuupisted, millele lisab maitsepõnevust wasabi ja ingver.
64
0.0

Suvine heeringasalat

Heeringa-muna-porru-sibulasalat hapukoore-majoneesikastmes. Enne serveerimist lase salatil paar tundi kĂĽlmas maitsestuda.
97
0.0

Forellisupp

Forellisupp pipra-toorjuustu ja "Merevaigu" juustuga.
166
0.0

Tom yum goong ehk magushapu ja selge Tai supp

Kui supis on maitset vähe, lisa kõike aga julgelt otse taldrikusse. Kalakaste, laim, koriander ja viilutatud tšilli võiksid olla laua peal saadaval.
Palun oota