Otsi
FOOKUSES

Kevadisel särje-vobla jahil Emajõel!

Käes on kevad ja sellega seoses ka täistuuridel käiv särjepüük!

Talvise ahvenapüügi kontrolli tulemused

Keskkonnainspektsioon kontrollis talvisel püügihooajal Pärnu lahel ja Peipsi suurjärvel ahvenapüügile kehtestatud kaalupiirangust kinnipidamist, et tagada möödunud aasta lõpus jõustunud piirangu rakendumine. Kontrollitud isikute päevased ahvenasaagid jäid lubatud 15 kilo piiresse, välja arvatud üks juhtum Pärnu lahel. Küll aga tuvastati arvukalt muid kalapüügirikkumisi.

Quick Release VLOG: ​kaks prisket jõekat ja suur investeering

Pole mõtet säästa, kõik raha varustuse alla! 
 
46

Planeeritav puidurafineerimistehas ohustab Emajõge ja Peipsit?

Tartu lähistele plaanitakse ehitada puidurafineerimistehast, mis mõjutab  Suur-Emajõe alamjooksu ja Peipsit ning hetkel näib, et arendajad ja riigi esindajad on heitveepõhise tootmise arendamisel seljad kokku pannud.

Tartu Linnavalitsus soovib valitsuselt selget seisukohta riigi eriplaneeringu koostamise lõpetamise või jätkamise kohta

Linnavalitsus saatis Vabariigi Valitsusele taotluse lõpetada Tartu maakonda puidurafineerimistehase kavandamiseks ja keskkonnamõju strateegiliseks hindamiseks algatatud riigi eriplaneeringu koostamine.
1

Lapimaa kareisi 5. hooaaja 5. osa

Reisiseltskond naudib viimast päeva sügaval metsas. Ees ootab kolmas püügipäev ning peale seda pakitakse asjad ning suundutaksetsivilisatsiooni tagasi...

Reaalne vangistus röövpüüdjale

Ilmekas näide sellest, kuidas kohtu ette viiakse ka need, kes on teinud kurja loodusele. Üks ebatavalise kannatanuga loo näide on alljärgnev juhtum, mille puhul olid kannatanuteks täiesti tavalised jõevähid.
8

Pilk minevikku: kalurid, jõed ja tööstus Jägala ja Purtse näitel

Mürgine pruun vesi, kaluritele kadunud lõhed, forellid ja vähid – jõgedel arendatud tööstus reostas loodust ka juba 100 aastat tagasi.

Keskkonnaminister kehtestas kalade kevadise kuderahu

Keskkonnaministri otsusega on kevadel keelatud nakke-ja raamvõrguga kalapüük enamikus siseveekogudes. Kevade viibimisega pikeneb kahe nädala võrra ka haugi püügikeeld Võrtsjärvel.

Uus ajakirja nr: Hakkaja Hans ja korralik koha

Ilmunud on uus ajakirja Kalale! number. 
5

Tartumaa Omavalitsuste Liit toetas Tartu seisukohta puidurafineerimistehase eriplaneeringu lõpetamiseks

28. märtsil kogunenud Tartumaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolek otsustas toetada Tartu linna taotlust, milles nõutakse Vabariigi Valitsuselt riigi eriplaneeringu lõpetamist puidurafineerimistehase kavandamiseks Viljandi ja Tartu maakonda.

Sinu pilt Kalele.ee veebilehe taustapildiks!

Soojarekordid on sündinud ja lumi on kadunud. Aeg on taaskord uuendada Kalale.ee veebilehe taustapilti. 

Pikendati haugipüügi keeluaega Võrtsjärvel

Sellel aastal tuleb kevadise haugipüügi avalöögiga tavapärasest kauem oodata. Keskkonnaminister pikendas haugipüügi keeluaega Võrtsjärvel. 

Avatud kalasadamate päev toimub 28. aprillil

28. aprillil toimub teist korda üle-eestiline avatud kalasadamate päev. Sel aastal on kõikidel kalasadamatel võimalus end osalema registreerida.
4
1681
4.3

Kuke jõgi

Saaremaa Kuke jõgi
4
1392
5.0

Taustapilt

Peipsil haug koeb

Kevadisel särje-vobla jahil Emajõel!

Käes on kevad ja sellega seoses ka täistuuridel käiv särjepüük!
4

Käisime Peipsil Vobla hankimas

Sillerdav päike ja soe ilm olid andnud endast parima, et rahustav särjepüük Peipsil võiks alata. 
1

VIDEO: nii sirguvad kanged Saare naised

Üheks suurimaks Estlandi fänniks on kindlasti minu seitsme aastane tütar. Iga kord, kui kalalt koju jõuan, on just tema see, kes uurib, kas ma püüdsin ka mõne suure juraka kinni ja millal ma tema ükskord kalale kaasa võtan, kirjutab Meelis Estlandi blogis. 
1

VIDEO: Norra ookeanipüük 2017. II osa

Pool reisist on läbi ja kõige paremini pole Ragnaril läinud. Kala on saadud, aga ei midagi erilist. Ja siis, ühel päeval, tabab Ragnar naelapead...
6

Maailma suurimad spordiennustuse võidud

Hiljuti tuli välja uudis, et Eestist pärit mängija tegi 12-st poksimatšist koosneva mitmikpanuse, millega ta võitis 230 906 eurot! Tegemist on suurima Eestis saadud spordiennustuse võiduga, ent maailmas on olnud uskumatuid võite küll ja rohkemgi veel. Järgnevalt on Coolbet pannud kokku 10 suurimat võitu läbi ajaloo.

VIDEO: Norra ookeanipüük 2017. I osa

Videoblogijad kanalilt RaivoT on hakkama saanud esimese osaga videosarjast, kuidas Ragnar "AMDhaug" Norras esimest korda ookeanil kala püüdis. 
Palun oota