Otsi

EKS Merika Karika lugu

Autor: Risto Kosk / EKS

Et vaadata, kuidas üldse sündis EKS Merika karikas, siis alustame sellest kohast, kus 2016 aastal kamp kangemaid merikamehi kasvas nii kokku lõhejõgede veerel, et hakkasid koos kalal käima. Algul käidi koos kalal ning peagi hakati juba mõõtma, kes siis ikkagi on see kõige kõvem mees ja kõige suurema kala välja võlub veest. Algasid 2016/2017 talveperioodi nädalavahetustel niiöelda “lant kaussi” tüüpi võistlused, kus kõik osalejad panid mängu ühe oma igapäevastest püügilantidest ja võitja kogus siis kõik kenasti omale kokku. Arvestust peeti ausõna ja pildi alusel ning mingit väga kindlat reglementi ei olenud nagu alguse aeg või kindel püügisektor. Omavahelist sidet peeti vabakasutuses oleva äpi Zello abil.

2017 alguseks otsustas “lant kaussi” sõpruskonna võistlustele alguse pannud ja peamise vedurina toimetanud Risto Kosk, et on aeg asja tõsisemalt ning laiemalt võtta ning EKS Taliliigat vedava tuumiku abiga pani paika võistlusreeglid ning üsna kiirelt leidis üksmeele ka erinevate toetajatega, kes panid võistlustele välja preemiafondi. Niiöelda moodne karikasari algas juba 2017 aasta aprillis, 4 etapilise karikasarjana. Maikuus, oktoobris ja novembris toimunud etapi tulemusena pärjati võimsal lõpugaalal aasta Merikakunniks Magnus Lauringson, muljetavaldava punktisummaga 178. Teisele väärikale kohale tuli Janis Erilaid ning väärikale kolmandale kohale platseerus Ranel Kõmmits.
peab tunnistama, et 2017 aastal oli auhinnafond iga etapi kohta üllatuslikult külluslik, ning lisaks pisikesele üllatusele, mille sai iga osaleja oli veel isaks hulk üllatuslikke ja humoorikaid preemiaid. Võitjate auhinnalaud võttis ka kohati sõnatuks, näiteks pälvis aasta üldvõitja käsitööridva ning pea igal etapil jagati käsitöölante ja muud kalamehele ihaldusväärset ihaldusväärset kraami.


Hetk 2017 aasta lõpuürituselt, koos võidumeestega.

Eelmise aasta kõikide etappide tulemustega saad tutvuda KLIKATES SIIA!
 
Iga võistlushimuline merikasõber paneb nüüd omale kalendrisse kirja 2018 aasta etappide ajad:

14.04.2018 I etapp
19.05.2018 II etapp
20.10.2018 III etapp
17.11.2018 IV etapp

Oodata on taas põnevat heitlust ning auhinnafondi pärast ei pea ka keegi häbenema. Valikusse tuleb on taas nii kalastusteemalist kraami, kui ka muud ülevat ja meelepärast. Võistluste korraldajate ja osalejate vaheliseks jooksvaks infovahetuseks on facebooki loodud ka Merika Karika grupp, milleni jõuad, KLIKATES SIIA.

Esimese etapi kohta on ka oma event facebookis, kus leitav ka esimese etapi päevakava ja link võistlusreeglitele ning milleni jõuad KLIKATES SIIA!
 
Ajakava:
Kogunemine algab kell 07.00 Järve Selveri parklas 
7.40 Kohaloleku kontroll 
7.40-7.59 Reeglite tutvustus
8.00 Start. 
19.30 Viimane võimalus saata püügiandmeid
20.00 Peab olema tagasi Järve selveri parklas
20.30 Autasustamine (supi söömine ja muljetamine)
 
Osalustasu:
Iga osavõistluse osalustasu eelregistreerimisel (vähemalt 2 päeva enne võistlust - nt. kui võistlust toimub laupäeval, siis neljapäeval) on 15 €, EKSi liikmetele 10 €. Osalustasu makstakse kohapeal sularahas. Võistluspäeval registeerides on osalustasu kõigile 20 €. 
 Eelregisteerimiseks KLIKI PALUN SIIA!
 
Reeglitega tutvumiseks KLIKI PALUN SIIA!
 

Ega siin rohkem polegi miskit öelda kui, et Kivi kotti, Nimi kirja ja Võistlema - rannakividel kahlates kohtume.
 
 
09.04.2018
Palun oota