Otsi

Käsitööritvade valmistamine

Autor: Kalastuskunn
Kalastusritvade valmistamine käsitööna! Hetkel valmistan küll rohkem talveritvu, kuid peatselt valmivad ka esimesed suveridvad erinevate püügiviiside ja kalaliikide tarbeks. Käsitööritvade valmistamine pole lihtne ega odav. Suureks  eeliseks on see, et klient saab just sellise ridva nagu ta soovib: pikkus, kaal, käepide, rõngaste valik, värvid, tunnetus, test jne.
Kui tekkis huvi, võta julgelt ühendust!

Rohkem infot toodete ja hindade kohta marko@kalastuskunn.ee
Mob:53476259, www.kalastuskunn.ee
See kõik sai alguse 2008. aasta detsembris, kui olin juba aastaid Pärnu lahel ahvenaid jahtimas käinud. Sattusin ikka ja jälle kogenud Pärnu kombainiga püüdjate ja meistritega kokku, kes lahkesti soovitusi jagasid. Esimesed Pärnu kombaini komplektid, mis müügil nägin, olid Siilionu poes. Saigi mõned korrad kadunud Valmariga (Siilionu) Pärnu lahel kalal käidud ja tekkis idee, et prooviks ka ise kombaini ridva valmis teha. Sai muretsetud sobilikud ridvad, rõngad, rullid, tamiilid jne. Käte vahel meisterdades kapronniidi ja superliimiga valmisid esimesed komplektid, mis kohe ka müüki läksid. Nii olen püüdnud aastast aastasse asja süveneda ja ikka paremini teha.

Mida aasta edasi, seda keerulisemaks läks. Müügilt hakkasid kaduma sobilikud ridvad ja rullid, mida oli lihtne ümber ehitada. Hakkasin uurima, kust saaks sobilikke ritvasid ja ridva planke, millest oleks hea kombaine valmistada. Ei läinudki kaua aega mööda, välimuse ja andmete järgi sobivad plangud leitud. Kohe tekkis järgmine mure: plangud on, aga mis edasi? Vaja oli muretseda ka rullialuseid, rõngaid, käepideme materjali ( EVA kork). Asi tundus juba väga keeruline. Hakkasin süvenema, kuidas ritva nullist ehitada. Valik oli meeletu: erinevad rullialuseid, rõngad, niidid erinevates suurustes ja värvides! Pika pusimise peale sain sobivad komponendid kokku ja hinges hakkas kripeldama, kas ikka peab käte vahel niiti keerutama ja veel super liimiga rõngaste mähiseid katma. Tellisin esimese ritvade valmistamise käsitöö pingi.

Ootasin seda nagu väike laps kolm nädalat, kuni see USA-st kohale jõudis! Kaasa tuli ka esimene käsiraamat ridva valmistamisest. Esimesed 2-3 nädalat harjutamist, õppimist ja hakkas tasapisi tulema. Kaasas oli kõik vajalik: niit, epoksiidliim, pintslid, süstlad õigete koguste välja mõõtmiseks ja muud vajalikud tööriistad kvaliteetse tulemuse saavutamiseks. Peagi said kaasas olnud kvaliteetsed niidid ja epoksiidliim otsa ning hakkasin Eestis ja mujalt Euroopast analoogseid tooteid otsima. Polnud mõistlik USA-st nii väikseid koguseid tellida, mille maksumuse transport ja tollimaks 3-5 kordselt ületasid. Proovisin läbi kümneid kui mitte rohkem erinevaid Eestis müüdavaid epoksiidliime. No ütleme nii, et targem oleks olnud see osa vahele jätta ja aega mitte raisata, aga mulle meeldib katsetada ja proovida.

See selleks, hiljem pajatan pikemalt epoxsiidliimitest ja nende omadustest ning nailonniitidest. Kogusin aastake raha, harjutasin, õppisin ja tellisin endale juba profivarustuse ritvade valmistamiseks. Nii aastast aastasse olen õppinud ja kogemusi hankinud, et valmistada kvaliteetseid käsitöö ritvasid. Muidugi ei piirdu minu tegemised ainult ritvade remondi ja uute valmistamisega. Aga sellest juba järgmistes blogi juttudes!

Rohkem infot pilte minu tegemistest https://www.facebook.com/KalastusKunn/?fref=ts
Kalastuskunn
28.02.2016
29.02.2016 13:07
0
0
Kui nüüd seda taliritva käes hoida, siis sinimustvalge lipp on tagurpidi.
29.02.2016 14:46
0
1
See viga on juba parandatud
. Ridva valmistamist alustatakse tagantpoolt ettepoole ja ühe hooga sai ka Eesti lipp sedapidi
!

Uutel ritvadel tuleb juba õigetpidi!
Palun oota