Otsi

Ärge sööge kala enne kalaleminekut!

Ärge sööge kala enne kalaleminekut!

Tänane hommik oli eriline selle poolest, et sõin kala enne, kui läksin kalale. Tavaliselt ma seda ei tee, aga täna mõtlesin, et ei juhtu midagi. Juhtus! Algas kõik nagu tavaliselt, läksin paadile järgi, paat sappa ja minek. Poolel teel märkasin, et transpordikate loperdab. Kui järve äärde jõudsin, avastasin, et sõidu ajal oli paadikate õmblus lahti läinud. Selge, peab mõne õmbleja juurde minema. Ajasin paadi vette. Mul oli kaasas uus Yausa 80ah aku, mida plaanisin kasutada Motorguide mootoriga olemasoleva aku asemel, mis hakkas ära väsima. Panin aku kasti, ühendasin ära, panin akukasti kaane kinni, mass läks välja. Tuli välja, et uus aku on natuke kõrgem kui vana ja kaas vajutab massilüliti välja. Jamasin umbes 15 min ja ühendasin massilüliti tagurpidi, mingeid tööriistu ka kaasas ei olnud, ainult pika otsaga tangid. Igatahes, sain lõpuks hakkama, kaas kinni, vöörimootor töötab. Sellega seiklused aga ei lõppenud.

Kui tagumist istet tõstin, märkasin, et päramootori massilüliti oli sisse jäänud. Keerasin võtit, mootor ei käivitu, aku tühi. Vöörimootori aku ma laadisin täis, aga päramootori ma ei laadinud. Niisiis, tõstsin vöörikastist aku maha ja mõtlesin, et ühendan selle päramootoriga. Probleem oli aga selles, et tagumiku akukast on palju väiksem ja sinna 80ah aku ei mahtunud ja juhtmed olid liiga lühikesed, kastist välja ei ulatunud. Kuidagi suutsin poolviltu aku istme alla panna ja juhtmed ära ühendada, mootor läks käima. Siis tõstsin klemmid maha, panin tagasi vana aku (et generaator teda laeks vahepeal), uue aku panin tagasi vöörikasti. Kohe pärast seda suri mootor millegi pärast välja ja pidin kogu operatsiooni uuesti kordama. Kokkuvõttes mootor käis, aku oli laadimas ja vöörimootor ka töötas.

Lõpuks võis kalapüük ka alata. Ainuke jama, et tuult ei olnud ja haug ei võtnud. Mingi hetk tahtsin Motorguide ankrusse panna, aga panin tähele, et ankru funktsioon ei tööta. Vajutan puldil nuppu, mootor teeb ainult piiks ja piiks, aga ankrusse end ei pane. Uurisin lähemalt ja selgus, et GPS juhe oli katki. Huvitav, kas ma astusin kuidagi ebaõnnestunud selle peale, kui mootor keeras või oli ta ise juhtme endale ümber “kaela” mähkinud, igatahes ankur enam ei töötanud. Nii ma siis püüdsin veel natuke aega ilma ankruta ja läksin kaldasse, kala ka eriti ei saanud. Motorguide võtsin õhtul maha, aga juhe on katki nii lollis kohas, et ma ei oska seda ise tinutada, viin homme kuskile parandusse.Vähemalt näitas kajalood ilusaid pilte:

Igatahes, soe soovitus – ärge sööge kala enne kalalemineku, see on kalamehe kuldreegel!

17.09.2017
Palun oota