Otsi

Eesti talipüügi koondise ühistreening, Kabina karjäär 15.12.2018.

Täna oli koondisel esimene ühistreening. Saime kokku Kabina karjääri ääres, segasime valmis söödad ja läksime jää peale. Tänasel treeningul oli 2 eesmärki - testida erinevaid särjesöötasid ja lisaks püüda ahvenat (s.t. tehnika- ja liikumise trenn).

Ma olen Kabinas püüdnud ükskord mitu aastat tagasi ja lisaks umbes 15 aastat tagasi sikuga. Reljeefi ei mäletanud üldse, mäletasin vaid, et sügavus oli väga muutlik. Treeningu alustasin sellest, et puurisin 2 rida auke, 5+5 ja lisaks 3 üksikut auku, mis sattusid 6,5-8,5 meetri sügavusele. Kui nägin, et augud olid sügavale sattunud, läksin veidi eemale ja otsisin väiksemat sügavust, sest suurt usku ei olnud, et esimese jääga kala nii sügaval on. Augud söötsin sisse 2 erineva särjesöödaga Marcel Van Den Eynde baasil. Eesmärk oli kahte sööta omavahel võrrelda.

Kabina karjääri reljeef osutus nii muutlikuks, et ühes augus oli 8,5m sügavus ja sealt 10m eemal oli juba alla 5, sealt veel 7 meetri eemal oli juba 3,2m. Kui nägin nii suurt sügavuste kõikumist, siis oli selge, et söötade testimisest ei tule midagi välja, sest kõik augud on erinevatel sügavustel ja kui kuskil kala tulema hakkab, ei saa kunagi aru, kas asi on söödas või põhjareljeefis.

Nii palju õnnestus kindlaks teha, et sügavamal kui 5m kala ei olnud, 4-5m sügavustel oli suuremat nurgu, mis tuli mõlema sööda peale ja 3-3,5 meetri sügavusel oli minu aukudes väike särg. Nendel, kes püüdsid kaldale lähemale, tuli ka normaalset särge 3m peal, aga minu tsoonis oli pigem nii, et suurem kala oli alates 4m.

Aga huvitavaks läks asi siis, kui hakkasin kajaloodiga jälgima, mis aukudes toimub. Kajalood näitas kala nii põhjas kui ka vee ülemistest kihtides, umbes 1,5-2 meetrit pinnast. Põhjast tuli särge ja nurgu, aga otsustasin proovida ka ülevalt. Nii, kui lasin kirbu 2m ülevalt ja veidi mängitasin, hakkas tulema ilusat rasvast viidikat. Ma ei ole ausalt öeldes vist kunagi viidikat jää pealt püüdnud, nii et väga huvitav kogemus, et viidikat saab ka talvel püüda. Kahjuks ei olnud aega viidikapüügiga pikemalt tegeleda ja läksin teiste aukude peale edasi, aga teinekord läheks hea meelega sinna veel viidikat püüdma. Püük toimus 0.074mm tamiili ja 2,7mm kuldse kirbuga, mis tundus meeldivat nii viidikale, särjele kui ka nurule.

Muuseas sain täna katsetada ka uut jääpuuri - Nero Sport. Ausalt öeldes ei oleks oodanud, et Vene puurid nii head on. Minul on üle 5 aasta olnud Heinola puur (Soome), mis maksab mitu korda rohkem ja mille "pea" maksab 10 korda rohkem kui Nero terad, aga Nero puurib oluliselt kiiremini ja seejuures ei pea üldse jõudu rakendama, puur puurib nagu ise, see oli väga üllatav. Igatahes, minu Heinola läks nüüd pensionile, sest Neroga ta paraku ei konkureeri.

Pärast seda liikusime järve teise otsa, kus oli madalam, ja otsustasime püüda ahvenat. Ahvenat seal väga palju ei olnud. Tundus, et parim sügavus ahvenale oli umbes 1,5m. Sealt tuli läbisegi ahvenaga ka suuremat kiiska. Sügavustel alates 2m domineeris aga särg ja tuli ka nurgu motõlliga söödetud aukudest. Kui aga auku särjesööta panna, siis tuli särge ja nurgu oluliselt paremini. Katsetasin ka erinevaid pealesöötmise variante.

Kokkuvõttes, oli väga huvitav püük, kala on Kabinas palju, suurus ei ole küll midagi väga erilist, aga igal juhul on huvitav püüda erinevat kala erinevatel sügavustel, katsetada erinevaid söötasid, otsida ahvenat jne. Hea meelega läheks sinna viidikat püüdma kunagi.

Jõgi oli veel lahti


Tegime koondisele ka Facebooki lehe, kus hakkame treeninguid ja ettevalmistust kajastama. Panime sinna ka mõned videod püügist: https://www.facebook.com/Estonian-Ice-Fishing-Team-286595351994959/

16.12.2018
31.12.2018 08:19
0
3
Viidikas ongi põhiline kala mida jäält püütakse seal viimastel aastatel.
31.12.2018 16:02
1
2
Viidikat on äge püüda, ma pole varem jäält seda püüdnud. Hea meelega prooviks veel kunagi.
20.01.2019 14:30
0
0
Mina saan sealt küll ainult kiiska ja väikest ahvenat.
Palun oota