Otsi

Suurupi Kinnised Meistrivõistlused Merika Püügis

SKMVMK sügis 2017

Laupäeval 02.12 said toimuma esimesed Suurupi Kinnised Meistrivõistlused Merika Püügis.

 

Õigupoolest toimus see üritus juba teist korda, paraku esimene kord ei saadud mitte ühtegi mõõdus kala, nii et tuli kordus teha.

Kogunemine toimus kell 0700 minu garaazis. Kiired kohvid ja võikud sisse ja edasi võis igaüks minna kuhu süda ihkas.

 

Meie ekipaazh koosseisus landimeister Viljar, Käku ja mina kihutasime esimese hooga suurupi randa. Kuigi väljas oli veel täiesti kott, oli pilt selge. Läänes on vesi tormine ja sogane. Sõit itta!

 

Nagu õige varsti selgus, olid kõik otsustanud meiega sarnaselt käituda.

Esimeses potentsiaalses püügikohas sättisid kahlakaid jalga Erik, Karli ja Gediminas. Natuke maad edasi ukerdasid juba meres Lauri, Tarmo ja Risto.

 

Sõitsime mõned kohad läbi, osades kohtades tegime proovi pärast isegi mõned visked.

Ühes eriti vaikse veega kohas näitas salamahti kalagiidi ametist unistav Villu, et näete poisid, vot seal eemal....uiii kui hea koht on..... aga kahjuks minu autoga sinna ligi ei pääse. Esimene viga!!

Sellel ajal oli veel koht käparditest puutumata ja kalad ilusti suud lahti maiustuse ootel.

Nimelt sellest samast kohast võetigi juba etteruttavalt öeldes võidu kala välja (Lauri sai mõõdukatest koosneva duubli ja Tarmo ühe alaka).

 

Tegime veel kiirelt mõned kohad läbi. Vahepeal laekus juba esimestest kaladest pilte. Saime kinnitust, et sinna üüber heasse kohta ikkagi pääseb tavalise masinaga ligi ja lätlaste kombel läksime teiste hõlma alla püüdma. Aga no lihtsalt ei old meie päev. Lauril ja Tarmol oli veel võtte ja äraminekuid, Meie pundil totaalne nulliring!

 

Kaldale einestama minnes sattusid pooljuhuslikult ka peaaegu kõik ülejäänud võistlejad täpselt samasse kohta. Ristisime tolle merika küttide jaoks hästi tuntud poolsaare Suurupiks.... Noh, et oleks ikka Suurupi võistlused või nii.

 

Giid luges erinevaid kohti ette kuhu järgmisena minna võiks. Nimekirjast käis läbi ka see koht, kust Karli teise mehena duubli välja võttis..... Aga no meie sohver valis kahjuks ühe teise koha. Ja sedasi me nupuks jäimegi!

Tegelikult võib meie saagituse kirjutada selle arvele, et kohtunike autona pidime kõigel silma peal hoidma ja mööda maailma ringi kihutama.

 

Talvisel püügil läheb päev ikka maru kiirelt. Nii juhtuski, et kuigi reeglistik nägi ette et kõiksepere peab kell 17:00 juba laua taga olema ja esimest pitsi tõstma, jäime meie ainsatena pool tundi hiljaks. Korraldajana ja peakohtunikuna tegin kibekiirelt reeglid ringi ja keegi suuski ei saanud (tasub kohtunik olla!).

 

Edasi juba seapraad hapukapsaga, mõned kultuursed pitsid, saun ja muu melu.

 

Lõplik seis nägi välja selline:

Lauri sai kõikse suurema kala kaaluga 2180 g ja esimesena duubli saanuna sai Gediminase poolt välja pandud kaks latti uluki suitsuvorsti.

Teise koha sai Karli kurat seda teab kui palju kaalunud kalaga.

Tarmo sai ühe alaka.

Ülejäänud mehed ei saanud kaldale mitte kui midagist.

 

Auhinnalaua katsid ja tänx listi kuuluvad järgmised kodanikud ja organisatsioonid:

Bobo kalastustarbed

Budweiser Budvar

Viljar Metsik ehk Wild lures

Marko Eensalu ehk Kalastuskunn

Alari Altjõe

Tarmo Rootare

Andi Ikkonen

Magnus Lauringson

Rando Tuisk

Margus Ventsel (kostitas erinevate meresaadustega)

Gediminas Jürjo (uluki vorstid ja kitse süda)

Hannes ehk kalaportaal.ee (oli abiks rändkarika tegemisel)

Egert Vandel ehk Käku (disainis diplomid)

Maret Vandel ehk Kährik ehk Käku abikaasa (disainis rändkarika)

Ja eriline tänu Annaliisale ehk Kurjusele, kes käis poes, kraamis, tegi hommiku ja õhtusöögi, küttis sauna, koristas järgmine päev ja kantseldas öösel viimaseid topsivendi.

Kõik ülejäänud tegin ma ise!  

 

Vabandan kui unustasin kedagi tänada!

 

Oli ääretult meeleolukas üritus ja kindlasti kohtume ka kevadel!

Konks persse ja mere ääres näeme RAISK!!!

 

P.S! kuna Viljar sai parima kalagiidi diplomi juba kätte, siis lubas ta veel selle aasta sees meid resultaadini viivasse kohta viia...saame näha!!!!

 

P.P.S! et midagigi head Viljari kohta öelda, siis olgu mainitud, et kõik tolle päeva kalad saadi tema valmistatud lantidega..... Juhus on pime!

04.12.2017
05.12.2017 15:39
0
7
Korralik üritus, annab BALTC CUPI mõõdu välja. 
Palun oota