Tere kõigile, kes on vaevaks võtnud lainel püsida. Jääaeg on tulekul ja seoses sellega liigutaks pilgu suviselt varustuselt talvisele. Keldrist ja garaažist leiab igasugu huvitavat. Suve jooksul tolmuga kattunud talikast, ämblikele koduks saanud "vildid", rooste poolt veidi puretud jääpuur.
Sikutame oma varutuse päevavalguse kätte ja piilume sisse. Talikast, kalakast, heal lapsel mitu nime. Vaatame mida sisaldab ja mida võiks sisaldada. Kindlasti on seal kimp taliritvu, mis omaksoodu kaheks jagunevad. Peenem kraam, mõlli ja tõuguga püüdmiseks ja paar tummisemat sikude tarvis. Vältimaks esimese püügi lörriminekut peaks nii ühed, kui teised üle vaatama. Mida siis silmas pidada. Tamiil. Teadupärast on talvine tamiil hoopistükis peenem suvisest ja pool või rohkem aastat seisnuna, võiks selle uue vastu välja vahetada. Nooguti materjal kipub ka olema selline, mis pikka seismist just hästi ei talu. Kindlasti üle vaadata kas pole ehk rabedaks ja jäigaks muutunud. Kirp uuesti otsa siduda ja kogu see kooslus ära katsetada, sikutades sõlmed üle ja vaadates, et noogutiosa ka kenasti stardivalmis.
Sikuridvaga laias laastus sama teema. Kindlasti üle vaadata ridval olev rull. On ta siis haspel või tavaline, niinimetatud inertsrulli sugulane. Seismisega ikka asjad kipuvad kuidagi kinni kiiluma. Kogu see ridva-rulli-tamiiliosa üle käia, vajadusel asju vahetada, või rullile väike hooldus. Inertsikaga lihtsam, et tagasijooksu stopper töötaks ja rull võiks käia kergelt ilma kiilumata. Hasplil sama lugu, ainult hooldusega vähe keerulisem. Inertsrulli lellepojal saab stopperi asendi vedru ja keskjooksu suht lihtsalt paika, haspliga vaeva veidi rohkem.
Nii, mis edasi. Otsa tuleb ka midagi siduda. Mis seisukorras on sikud ja kirbud. Palju neist on rooste läinud või tuhmunud. Sikuketid on millises seisukorras ja mismoodi näevad välja konksud, kolmikud. Neilegi tuleks teha "tehnohooldus" Lõtvunud osad pingutada ja katkenud asendada, nagu omal ajal oli kombeks öelda. Sooh, hakkab looma. Kuna kogu selle madina juures on kõik asjad kastist väljas saab ka kasti kriitilise pilguga üle vaadata. Eelkõige veel lapiga üle käia ja vaadata, kuhumida panna, et oleks hõlbus asju jääl kätte saada. Kastis võiks peale püügivarustuse veel olla, tagavaraterad puurile, jääkulp, käterätik, paar tagavarakidaid (võib tasku ka susada, maitse asi) Koht võileiva ja kuuma tee jaoks, käte ja varbasoojendajad mida kaupluses müüakse ja mõni tööriist. Näpitsad, kuuskant või vastav kruvikeeraja, et saaks puuril vajadusel terasid vahetada. Suurema kala jahil ei teeks paha ka kongits.
Rohkem ei viskagi ette ja muidu läheks kalakast ka kole raskeks. Nüüd ei jäägi muud üle, kui oodata jääaja saabumist ja siis oh seda õnne ja rõõmu, saab jääle. Kuidas ja mis jääl saama hakkab, sellest vast järgmistel kordadel. Seniks aga, et ta tuleks ja tuleks...