Otsi

Noorte Kalameeste Klubi KALAKRATID

1
2
3
4
5
6
27.07.2015 20:58
4
12. - 19. juulini toimus Kirikumäel Noorte Kalameeste Klubi laager. Laagrit toetas Eesti Noorsootöö Keskus ja Tartu linn. Kuna saime Tartu LV kultuuriosakonna noorsooteenistuselt 2014.aasta hea töö eest korraliku saavutustoetuse, siis saime poole võrra vähendada lastevanemate poolt makstavat summat. Sel aastal oli pandud kalastamise kõrval suurt rõhku loodusõppele. Neljal päeval viibisid laagris koolitajad, kes sisustasid seda aega väga huvitavate ja professionaalsel tasemel läbiviidud tegevustega. Liblikauurija Janek Nüüd rääkis Eestis elavatest suurliblikatest ning näitas oma rikkalikku kollektsiooni. Vahur Sepp (OÜ Kanarbik) viis läbi loodusmatka ning rääkis loodushoiust, metsloomadest, nende elukorraldusest ja inimeste rollist asurkonna reguleerimisel. Ohvitser  Anatoli Kravtsuk (MTÜ Juunior Kompanii) viis läbi õpetliku orienteerumisürituse, mille põhirõhk oli sellel, kuidas metsas teed leida ja rasketes tingimustes ellu jääda. Kristel Kund ja Anneli Huik Võrumaa keskkonnainspektsioonist tutvustasid oma asutuse tööd ja seaduskuulekuse printsiipe.

18.juulil käidi Oiul kalstusvõistlusel, kus meie poiss Sander Jaska tuli II kohale.
 
Laagri lõpupäeval käidi MTÜ Forellisõprade kutsel Onga jõel koelmuid tegemas. Tassiti kruusa jõkke ja valmistati forellimaimukestele ``sünnitusmaju``. Väga õpetlik tegevus, mille käigus rohkem saajate rollis harjunud olema lapsed said nüüd anda oma panuse kalavarude taastamisse, täites seekord andjate rolli.

Ei saa jätta mainimata, et meie päevi sisustanud koostööpartnerid tegid seda vabatahtlikkuse korras, mille eest neile kõige suuremad tänud!
14.10.2015 10:54
3
Osalus Saadjärve Röövikul ühe paatkonnaga. Tulemus ei ole see, mida lootsime. Ootan ettepanekuid, kuidas klubi saavutusvõimekust tõsta. Ehk on vaja abitreenerit? Andke teada, kui on vabatahtlikke karismaatilisi kalahulle, kes ei pea paljuks lapsi inspireerimast ja neile oma nippide õpetamist! Mob.5220963.


26.septembril toimunud Kärevere Karikal võitis noortearvestuses ja sai karika uus kalastusringi liige Märt Sikk. Suurepärane algus! Tuult tiibadesse!


Ajakirja ``Kalastaja`` sügisnumbris (77) ilmus Anne Schotteri artikkel suvisest kalastus- ja loodusõppelaagrist. Vt. lk.102-103.
05.11.2015 14:29
0
Oktoobris on toimunud lastevanemate koosolek, kus planeerisime juba järgmise suve laagrit ning instrueerisime lastevanemaid, kuidas kinnitada laste osalus huviringis, mida nõuab Tartu linnavalitsus.

Noorte Kalameeste Klubisse KALAKRATID võeti vastu aasta jooksul tublilt trennides ja võistlustel käinud Daniel-Simon Trussov.

18.X osalesime Aheru Karikal. Marcos-Ervin Helmik võitis I koha, Tauri Täht II ja Märt Sikk III koha.

YOUTUBEs on üles pandud Hendriku koostatud video ``Kalakrattide seiklused``, mis on lühiülevaade viimaste aastate püükidest.
05.11.2015 14:29
1
Oktoobris kuulutasime välja kalastusteemalise luulevõistluse põhikooliealistele lastele. Saatsime kõikide koolide huvijuhtidele teate selle kohta. Kahjuks leidis aset mingi infosulg ja osa võtsid ainult Forseliuse kooli 4.B klassi õpilased. I koha võitis Rasmus Kaup. Tema luuletuses hindasime eriti asjatundlikkust. Ta tundis püügivahendeid ja ka riimil polnud viga. Oli näha, et tegemist on kalamehega. Ja nii oligi. Selgus, et ta on kalal käinud nii kaua, kui end mäletab. II koha vääriliseks hindasime Sander Rattase luuletuse, kust oli näha, et poiss teab erinevaid kalaliike ja ka riimiga võis rahule jääda. III koha sai Steven Rattas. Tema luuletus oli hea riimiga ja latika püügist.  Teistel lastel ei klappinud luuletus eriti teemaga. Kalapüügi asemel oli kirjutatud kalakesest. Küll oli neis väga huvitavaid kujundeid ja head riimi. 
19.11.2015 12:15
0

Tänasel Isadepäeva kalapüügivõistlusel ei saanud keegi kala ja Paveli sõnul kogu võistlejate jõugust vaid kolmel mehel õnnestus püüda 1 kala, üks neist päris maimuke.

Nagu igal aastal, nii ka seekord tahan trennid asendada õppepäevadega ja erinevate üritustega. Ma ei hakka enne läbirääkimisi pidama, kui olete teinud ettepanekuid, mida sooviksite hapukurgihooajal teha. Ootan teie ettepanekuid nädal aega.
 
19.11.2015 16:31
1
Tutvustaksime noortele spinningu käsitlemist, hooldust ja heiteid. Vajalik võimla. Meil on Tartus avamisel vähemalt üks castingu treeningrühm. Ehk on huvilisi (eeskätt noori), kes tahaksid kaasa lüüa. Võimalus on lisada ettevalmistusse üldfüüsilised treeningud. Karjäärimudelina pakume noortele välja kohalikud võistlused-> Eesti MV-> Põhjamaade Karikavõistluste etapid Eestis, Rootsis, Norras ja Soomes -> Põhjamaade meistrivõistlused -> Juunioride MM , lisaks kalaspordilaagrid nii Eestis kui Põhjamaades.
2017.a. peaks tulema üks suurem Põhjamaade noorte koostööprojekt.
30.12.2015 14:37
1
Kalastamiseks ebasobiva aja kasutasime ära üritusteks. Kõige olulisem oli ehk see, et MM tasemel kalastussportlane Denis Manov tutvustas lastele põhjalikult spinningupüügi vahendeid. Lubas edaspidi ka praktilise õppuse läbi viia.Üldhariduslikus mõttes käisime Tartu Observatooriumis e.Tähetornis. On ju tähedki osa loodusest.

Aasta lõpetasime Lodjaseltsi Jõekohvikus. Esitasin aruande 2015. aasta tööst, mille maht oli tähelepanuväärne:trennid 2 korda nädalas, osaletud 15 võistlusel, saadud 6 esikohta, 5 teist kohta, 2 kolmandat kohta, 11 loodusõppekoolitust,suvelaager,4-l ülelinnalisel üritusel näidispüügi või telgiga, 2 lastevanemate koosolekut, forellikoelmute tegemine forellisõpradega, kalastusvõistluse korraldamine Tartu koolide õpilastele. Iga kalastusringi liige sai lipiku oma isiklike saavutuste kohta 2015.aastal. Maiustused, kingitused ja lõpuks sidusime kesklinna pargis pärnade ümber  mustad leinalindid tekstiga R.I.P. (st. rest in piece). Kutsume siinkohal kõiki linnakodanikke protesteerima loodushävitusliku linnaplaneeringu vastu!
30.12.2015 14:39
6
Kivi kotti-kala potti!
Tulgu ikka rohkelt jääd,
et saan käia selle pääl!
10.02.2016 17:36
3
Aasta 2016 algas rõõmsalt. Meil on nüüd uus treener eelmise taliliiga võitja ja Eesti meister spinningupüügis Denis Manov, kes viis juba lastele läbi talviste  püügivahendte õppepäeva. Võtsime osa Tamula Talvest, Paunküla Karikast I, Võrtsjärve Karikast I, Tõrva Tirgust, tõime koju 1 medali (Renaldo Kibildas)ja 2 karikat (Renaldo ja Edgar Kure). Nüüd kahjuks jääolud ei võimalda talipüüki teha, vaatame, mis veebruaris edasi saab. 
16.02.2016 20:16
1
Allanl, vabanda, et nii hilja vastan. Muidugi oleks huvitav castingu teemal juttu ajada. Palun helista mulle 5220 963.
09.03.2016 18:56
0
Aasta 2016 algas rõõmsalt. Meil on nüüd uus treener eelmise taliliiga võitja ja Eesti meister spinningupüügis Denis Manov, kes viis juba lastele läbi talviste  püügivahendte õppepäeva. Võtsime osa Tamula Talvest, Paunküla Karikast I, Võrtsjärve Karikast I, Tõrva Tirgust, tõime koju 1 medali (Renaldo Kibildas)ja 2 karikat (Renaldo ja Edgar Kure). Nüüd kahjuks jääolud ei võimalda talipüüki teha, vaatame, mis veebruaris edasi saab. 
Veebruarikuu oli ilmastiku poolest kapriisne. Siiski õnnestus osaleda Paunküla Karikal II ja talipüügi EM-l Erastvere järvel.Jäälemineku võimaluse puudumise korral viisime läbi 2 üritust - talipüügi õppepäeva siseruumis koos püügivahendite korrastamisega ning ringsõidu jääoludega tutvumiseks Tartu maakonnas. Leidsime hea spinningupüügi koha Puhja lähedal Rekul.
09.03.2016 19:00
1
Kas rekult tuli ka midagi?
12.03.2016 15:51
1
Tere, Kosmos! Seekord tuuritasime niisama ringi igaks juhuks kaasas talipüügivahendid. Seega püüki ei toimunud. Üka pere oli küll paadiga jõel, kuid tundus, et nad ei saanud midagi.
12.04.2016 12:26
0
Märtsis saime jätkata talipüügiga.
5.märtsil toimus Paunküla Karikas III, kus osalesid Renaldo. Tauri, Marcos-Ervin ja Robin. Renaldo tuli noortearvestuses IV kohale.
9.märtsil oli Anne kanalil trenn Robin oli koos isaga. Alati teeb koostöö lastevanematega suurt rõõmu.
12.märtsil Olime Kaiavere Karikal. o kala.
19.märtsil Tartus Anne Karikalt tõi Renaldo Kibildas koju I koha karika.
26.märtsil jälle Renaldol esikoht, seekord Saadjärve Tinakalal. Uhke tunne oli, kui meie poiss tuli noortes esikohale ja meie treener Denis Manov meeste arvestuses esikohale. Tubli tandem!
21.05.2016 10:59
0

Aprilli- ja maikuu möödusid heategevuslike ürituste tähe all. Algas kalameeste initsiatiivil toimunud koristustöödega ``Kaldad puhtaks!``, seejärel võeti osa Tartu LV korraldatud talgupäevast, kus likvideerisime loodusvaenulike kodanike poolt Emajõe äärde tekitatud prügimäge ning lõpuks aitasime MTÜ-l Forellisõbrad Onga jõele koelmuid rajada. Vahepeal toimus rida spinningupüügi trenne ning võistlusi. Laste kalapüügivõistluselt Võrus tõi Renaldo Kibildas II koha ning Street Fishingul Pärnus tuli ÜLDarvestuses V kohale. Renaldo hakkab treenerile kandadele astuma!
Maikuu lõpetame Suure-Jaani Spinninguga.
31.05.2016 20:33
0
TÄNUD! Aga kellele, ei tea. Ükspäev tööle tulles leidsin kontorist suure hulga kalastaffi. Kolleeg ütles, et üks kalamees, kes on meie klubist kuulnud, tõi. Kahjuks ta soovis jääda anonüümseks. Tuhat tänu rikkaliku kingituse eest! Ära häbene, saagem tuttavaks!
27.06.2016 13:18
2
14.-19. augustil korraldame kalastuslaagri lastele ja noortele Võrumaal Kirikumäe matkamajas. Tuusiku hind 70 eurot. Kalastusringi liikmetele soodushind. Uute liikmete vastuvõtt ja laagrisse registreerumine 5220 963 Anne Schotter.
02.07.2016 20:34
1
Kas Uuno juures?
08.07.2016 15:52
1
Jah, Uuno juures. Saab veel registreeruda.
10.08.2016 15:01
1
Juulikuu oli suhteliselt rahulik. Lisaks iganädalastele trennidele osalesime võistlusel Oiu Kala, kus Renaldo Kibildas pidi leppima III kohaga. Tegelesime aktiivselt kalastuslaagri ettevalmistusega. Laager toimub 14.-19.aug. Võrumaal. On veel paar vaba kohta, soovijatel helistada 5220 963.
26.08.2016 16:25
1
Laager oli tore. Iga päev sai kalastada nii kaldalt kui paadist, lisaks kalakrattidele oli hulk huvilisi Tartust ja mujalt Põlvamaast Virumaani. Kokku 16 last. Enamus soovis sellist laagrit järgmiselgi suvel ja mitmed otsustasid kalastusringiga ühineda. Nagu ikka, toimusid kalastusteemalised loengud, vestlused, viktoriinid. Eriline tänu koolitajatele Denis Manov, Raio Piiroja ja Harri Nurk! Vaata fotosid Koidu Keskuse facebookist
17.10.2016 19:41
1

Lisaks regulaarsetele treeningutele tegime septembris väljasõidupäeva Kasari jõe äärde, kus toimus klubi Angleri feederpüügivõistlus. Oli tore ekskursioon mööda erinevaid püügikohti marsruudil Tartu - Kasari. Kus meeldis, tegime peatuse ja loopisime spinningut. Lõpuks saime jälgida feedersportlaste kalapüüki ja sellest üht-teist kõrva taha panna.
September oli oluline kuu meie klubi arengus. Kuna meiega liitusid mitmed noored, kellel puudus või oli üsna väike kalapüügikogemus, pidasime vajalikuks leida nende jaoks abitreener. Valituks osutus Noorte Kalameeste Klubi Kalakratid kasvandik edukas noor kalamees Renaldo Kibildas. Nüüd on siis trenn 2 korda nädalas - neljapäeviti kell 16 Atlantise juures Emajõel Renaldoga ja pühapäeviti kell 14 Denisiga Anne kanalil Päästeameti majakese juures. Denis on tippsportlane ja viib edasijõudnuid nii kõrgele, kui kellegi iseloom ja töökus võimaldab. Samas soovitan kõigil käia mõlemas trennis. Kirjutan seda sellepärast, et nüüd saame rohkem lapsi kalastusringi vastu võtta. Sel kuul liitus 4 last. Ruumi veel on! Palun huvilistel helistada mulle 5220963, et saada lisainfot ning soovi korral meiega liituda.
16.12.2016 11:17
5
Noorte Kalameeste Klubi KALAKRATID soovib
valgeid jõule ja kalarohket uut aastat!
13.01.2017 10:45
3
Aastaaruanne 2016

Treeningud regulaarselt 2 x nädalas.
Võistlustel osaletud 16 korda.
Koolitusi 8. Lektoriteks Denis Manov, Harri Nurk, Raio Piiroja.

Üritused:
kalameeste üritus ``Kaldad puhtaks!``
Tartu LV üritus ``Koristustalgud``
forellikoelmute tegemised Onga jõel koos MTÜ-ga Forellisõbrad
kalastuslaager Võrumaal Kirikumäel 6 päeva, 16 last
ERM-i külastus
pakkide tegemine pagulaslaagris olevatele lastele
väljasõit Rekule jm uute kalapüügikohtadega tutvumiseks
väljasõit Kasari jõele klubi Angler fiiderpüügi õppepäevale
lastevanemate koosolek

Meediakajastused:
TPM-s vähemalt 5 korda
Tartu Ekspress 4.08.16
Võrumaa Teataja 08.16
Anne Schotteri artikkel ajakirjas ``Kalastaja`` nr.82
facebook kalakratid
facebook Tartu Koidu Keskus
foorumid kalale.ee, nupuklubi.ee, rybolov.ee
www.koidukeskus.ee kodulehekülg
jm. infokanalid

Saavutused:

individuaalsed kohad
esikohti 4,  teisi kohti 2, kolmandaid kohti 3, neljandaid kohti 2, viiendaid kohti 2

võistkondlikult 1 teine koht, 1 kolmas koht.

Aastalõpu seisuga on kalastusringi nimekirjas 15 last.
13.01.2017 12:52
1
Vahva kokkuvõte aastast ja jõudu edaspidiseks, sest nagu igasugune harrastus on teretulnud, nii ka kalapüük. Sest kui üks noor tegeleb mingi asjaliku tegevusega, siis jäävad paljudki koerustükid ja sigadused tegemata. Tänapäevane hullumeelne maailm vajab mõistlikke ja tasakaalukaid inimesi. Mulle tundub et kalapüük süvendab just noortes neid positiivseid omadusi.
06.02.2017 15:34
1
Lp. haamer! Tänud heade sõnade eest! Tahaksin väga, et meie poisid kasvaksid  vaimselt terveteks inimesteks  ja mitte moblaripatsiteks ega tühikargajateks!
17.03.2017 11:27
1
Talipüük saab läbi. Küllalt oli lapsi, kes tunnevad huvi kalastamise vastu, aga ema ei luba külmaga jääle. Peatselt alustame ettevalmistusi suviseks hooajaks. Algul koolitused ruumis, seejärel treeningud Anne kanalil ja Emajõel või Tartulähistel  veekogudel ( sõit meie mikrobussiga). Registreerime uusi lapsi kalastusringi. Vanus ja kogemus ei ole oluline. Ringitasu kõigest 7 eurot kuus. Info ja reg tel. 5220 963. TERE TULEMAST!
17.04.2017 13:08
1
2017.a. I kvartalis toimusid iganädalased trennid erinevatel veekogudel, 1 aastavahetuse koosolek, osalesime 5 võistlusel ( Võrtsjärve Karikas, Tamula Kuldkalõkõne, EM jääaluses püügis Võrtsjärvel, Anne Karikas. Saadjärve Tinakala ).
Saavutused: 3 esikohta, 1 teine koht, 3 kolmandat, 1 neljas, 1 viies koht.
21.06.2017 13:12
1
Tõenäoliselt KIK toetab meie suvelaagrit, mis toimub 16. - 21. juulil Kirikumäel. Tuusiku hind orienteeruvalt 30 eurot. Kalastustarbed kaasa! Palun soovijatel registreeruda koidukodu@gmail.com
14.07.2017 19:55
0
Laagrisse registreerimine suletud. Kohad täis.
24.07.2017 16:05
1
Kalastuslaager lõppenud. Kõik laabus. Ka päris väikesed lapsed said oma esimese kala, staazikatest rääkimata. Keegi haigeks ei jäänud, kuigi polnud päris suveilm. Nii et, emmed-issid, pange laps kalastus- ehk karastusringi!
04.08.2017 15:02
1
II kvartali aruanne.
3 üritust: Kaldad Puhtaks, väljasõit Õisu järvele ja kavastusse
3 võistlust: Saadjärve Haug, Suure-Jaani Spinning, Tartu Street fishing
2 koosolekut: aastavahetuse, laagrikoosolek lastevanematega
Saavutused: 1 esikoht, 1 II koht
Iganädalased trennid a 2 - 8 tundi
Laager 16. - 21. juuli
 
06.10.2017 12:12
2
III kvartali jooksul sai käidud 4 võistlusel - Emajõe Festival, Pärnu Casting, Pelikani Karikas, Saadjärve Röövik. Saime 2 individuaalset esikohta, ühe meeskondliku esikoha, . Edukaimad poisid olid Tauri Täht ja Jonathan Elken. Nemad on olnud ka korralikemad trennides käijad. Osalesime Tartu linna üritusel Tarkusepäev, kus tegime kalastusringile kõva reklaami ja saime juurde 6 last. Hiljem lisandus veel poisse ( tüdrukud, kus te olete? ) ja praegu tuleb teha trenni kahes grupis eraldi - õngitsejatele ja spinningupoistele. Varsti hakkame jääaluseks püügiks mälu värskendama. Nüüd on õige aeg uutel lastel liituda meiega, et treener Denis Manovi õppepäevadest täies mahus osa saada. Peipsi on suur ja lai, ruumi jätkub kõigile. Kui meie bussis on vabu kohti, näeksime rõõmuga väikeste laste isasid väljasõitudele kaasa tulemas. Peame väga tähtsaks koostööd peredega. Ühes koolis kasutatakse meie kalastusringi motivatsioonivahendina - trenni lubatakse vaid neid, kes on hästi käitunud. Täname usalduse eest ja usume, et loodus ravib inimhinge haavad.
1
2
3
4
5
6
Palun oota