Otsi

Trolling Peipsil (ja merel)

03.11.2020 10:38
Kalamees olen kaua olnud, kuid pean ennast ikka pigem algajaks.
Nüüd pakub pinget trollimine. Jah, olen aerupaadiga pisikestel järvedel lanti järel vedanud ja midagi isegi saanud aga nüüd on isu Peipsi ja mere peal mootorpaadi järel lanti vedada. Haug, suur ahven, koha. Enamus lante on mul plekklandid ja need ei taha väga sügavale minna, kuid ma just sinna tahaks neid saata.

Seega küsimus on hoopis selles, et tamiili peale pannakse mingid spets trolling raskused, et lant põhja ligi hoiaks. Millised need on? Googeldades sain ma terve müriaadi erinevaid, ma ei oska nende vahel valida, veel vähem on mul aimu, et kuidas neid siduda jne.

Ridva koha pealt olen juba kursis, et ei tasu sama ritva kasutada, millega lanti loobin, et see ei pidanud talle hästi mõjuma.

Juba ette tänades, kõik nipid ja nõksud on teretulnud.
03.11.2020 11:13
4
Kõige efektiivsem sügavuse kontrollija on downrigger aga need tuleb osta, paigaldada, mitmed olulised lisavidinad, millesse tuleb süveneda, häälestada jms ja kummipaat pole parim variant selleks. Samuti on vale arvata, nagu downrigger teeks midagi ise ja sina jood õlut, nii on ainult siis, kui sügavus on sama kogu aeg, kui sügavus muutub, siis siis ei joo õlut vaid kerid üles või alla oma raskuspommi, millega muutub ka landi sügavus.
Alternatiivsed sügavdajad on 1. lihtsalt vahetatav raskus pealiinil, oma raskusega veab lanti allapoole ( uistinpaino) 2.raskuslant/painouistin , püüab ise ka ja samas sügavdab ja teiseks landiks lipsuga kergem lant 3. sügavdav lant (veturivaapu) ja lipsuga kergem lant.
Seda lugedes ilmselt kellelgi kohe tekib küsimus, et milleks seda kahelandijura vaja on, pane selline lant, mis jookseb õigele sügavusele. Võib nii ka teha....aga väiksem kiirema mänguga lant on efektiivsem, kala võtab seda paremini.
Nagu ka downriggeriga, nii ka alternatiivsete sügavdajatega, neid tuleb samamoodi häälestada vastavalt sügavusele. Lihtsamaks ei lähe aga efektiivsemaks läheb, kala saad rohkem, kui kõik õigesti teed ja iga püügipäev võib erinev olla, seega pidev püha tõe otsing. Laias laastus selline süsteem ja variandid 1-2-3 vahetuvad vaid sellel maakerapoolsel harul
https://www.kalastus.com/keskustelu/messages/29747/31518.jpg
Hätta jääd, siis lihtsalt helista.
11.11.2020 10:28
0
Hätta veel pole jäänud, olen ennast siin vahepeal harinud, downriggeriga tegelema ei hakka jah. Soetasin vahepeal mõend Rapala Tail Dancerid, vähemalt Peipsi peal saavutavad nad mõistliku sügavuse ilma vahejubinateta.

Ma tean, mida üldiselt odavatest komplektidest arvad ja eks endalgi on eelarvamus, kuid kui ainult trollingu jaoks kasutada, siis mida sellisest komplektist arvata?

https://www.motonet.ee/et/toode/5503064

Või tasuks ikkagi juppidest kokku panna midagi? Väga hullult selle peale ei taha kulutada, torlling oleks pigem teisejärguline, ühest kohast teise sõitmise "vahepala".
11.11.2020 11:33
4
Peipsu jaoks soeta mõned Jointedid (shad rap), 7cm on mõistlik nagu. 5cm püütakse ka, ise olen mingil ajal madalamas püügil 5cm ilma liigendita shadiga saanud. Selline komplekt on hull overkill selliseks püügiks, võta mõni haspelrull ja tavaline 15-40 spinna, täiesti piisav. Üldiselt saadki tava haugispinnaga trollida neid vidinaid, reaalne ja lihtne trolling toimub niikuinii vobleritega, mingi pleki jms üritused kipuvad raskema aretuse kategooriasse minema. Downriggeriga ka ikkagi meie tingimustes toimub üldiselt väikeste voblerite sügavamale viimine (rääkides sinu mainitud kalaliikidest). Eriti kui ei kavatse põhihobiks seda trollimist võtta, siis küll suht kasutu mingeid asju juurde osta.
11.11.2020 11:37
2
Ununes downriggeri pluss lasta pöörlevaid sügavasse.
11.11.2020 20:59
3
Mis sellise *Nüüd pakub pinget trollimine/tegelt ei paku pinget, pigem vahepala, teisejärguline* jutu peale ikka kosta
 
Üks sobival sügavusel ujuv vobler ongi kõige lihtsam asi, ujub kuidas ujub ja püüab palju püüab. Kui kunagi huvi tekib muid asju proovida, siis tulebki see *kunagi* ära oodata. Iseendast pole trollingu rakendused keerulisemad, kui ükskõik millised rakendused, näiteks jigitamise rakendused, samamoodi tuleb pikkused ja kõrgused ära timmida vastavalt sellele, mida Härrad vees eelistavad. Ma sellel multirulliga komplektil mingit sügavamat mõtet ei näe, üks kola paadis juures. Kõige ideaalsem ja universaalsem ja nahaalsem on üks tokk, millega saab kummi ära pillutud ja sama tokiga trollid kah ära. Kui jigitamiseks on elegantsem tokk või microjigitamine, siis vast taildancereid sama toki külge ei paneks vaid otsiks kodust vanade tokkide hulgast midagi.
12.11.2020 21:45
1
Nojah kui ma nüüd oma teksti loen, siis tõesti on see nagu üks otsustusvõimetu udujutt. See vast sellest, et ma enne kevadet tõenäoliselt paadiga enam vette ei jõua ja siis põnevusest ähmi täis
Aga neid natuke jämedamaid ja odavamaid tokke on mul küll. Ja kalakasti vaatasin, on isegi mõned liigendiga shad rapid. Asjalikku infot sain siit küll, nüüd on lihtsam ka ise edasi uurida ja kevadet oodata.
Palun oota