Otsi

Pöörla kogemus + tina kaugus

19.04.2021 14:33
Tere! Kui kasutada näiteks sellist pöörlat: https://salmo.ee/et/swivels-snaps-split-rings/198009-vertlyuzhok-tryokhstoronnij-lj-crossline-swivel.html

ning seal ühes otsas siis tina ja teises konks+sööt. kui konksu liin on 30cm pikkune, kas tina liin peaks olema 20cm või võib olla ka 30cm? Küsimus siis korgiga püüdmise jaoks.

Olen lugenud erinevaid arvamusi, et võib olla sama pikk ning kala väga see ära ei hirmuta, kuid lugenud ka, et tina liin peaks olema 50% lühem, et vältida liigset hirmutamist.

Mis on teie arvamus?

Lisaküsimus: kas pigem siduda konksu ja tina liin otse rõngasse või võib kasutada ka lõkse/pöörlaid nende liinide otsas? küsin seepärast, et sellisel juhul on palju lihtsam vahetada neid ja testida erinevaid konksu suuruseid jms. Aga kas see samamoodi võib kala hirmutada või kui kinnitus on 30cm kaugusel siis pole vahet?
27.04.2021 02:50
1
Milleks hunnik pöörlaid jne toppida ja kolmikuid veel. Tina paned allapoole teed korgiga tonka we.? Milleks asja nii keeruliseks ajada.
Bologna õnge mõtled? Rulliga korgiga? Paned korgi,siis oliivi,(https://salmo.ee/et/sinkers/195005-gruzilo-olivka-s-kembrikom.html ) nt.  stoperdad kas tinadega või silikoon stopperitega,lisaks täpsemaks tasakaalustamiseks mõned tinahaavlid- nende asetusest ja vahede kohta miljoon video,pilte,skeeme netis. Kiireks lipsu vahetuseks alla selline: https://salmo.ee/et/swivels-snaps-split-rings/198071-vertlyuzhok-preston-quick-change-swivels-small.html
Lipsule haas külge ja ok.  
Palun oota