Otsi

Filmi- teatri KUNST ja luule . vol. 667

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
04.02.2023 19:14
5
Ridade vahelt lugeda ei oska.Ale on allahindlus,mitte see mida sina silmas pead.


 
04.02.2023 19:33
18
No loeme siis su kirjutise selle tähendusega uuesti üle:

perro
Puhas plagiaat.Lihtsalt allahindlus.

Kuulud auga EKRE rumalate ridadesse. Lihtsalt hale.
 
09.02.2023 17:50
7
https://uueduudised.ee/arvamus/venemaa-agressioonist-ukrainas-on-voitnud-reformierakond-ja-kaja-kallas/?fbclid=IwAR08eAXFfFxdj1sv74AyNpQ8qYAlIRtqPpos6bLDnlBTxuKCR1rTLEKLBoA


Peeter Ernits
Head sõbrad, hiljuti astusin ühte suurde ketipoodi.
Mind nähes küsis kassapidaja- soliidne eesti proua , et kas mul oleks hetk aega temaga rääkida.
Kassapidaja küsis minult kui Riigikogu liikmelt miks eestlasi diskrimineeritakse ?
See mida ma nüüd kuulsin vapustas mind.
Meie poes töötab kaks eestlast, alustas naine :
Kolm venelast Narvast ja seitse ukrainlast.
Mina olen kassapidaja ja saan praegu 752 eurot, aga ukrainlastele makstakse ligi 1500.
Kust teie seda teate ?
Nad räägivad omavahel. Üks ütles mulle otse, meie selliste sentide eest nagu sina saad küll tööle ei hakka.
Meie .eestlased oleme siin teise sordi inimesed.
Kuidas on võimalik, et neile makstakse kaks korda rohkem ?
Nad pandi öötööliseks, konsultandiks või vahetusülema asetäitjaks vaid selle pärast, et siis saaks neile rohkem maksta.
Teil käib töö kaupluses ka öösel?
Nalja teete või ? Meie pood töötab ainult päeval. Öösel töötame vaid inventuuri ajal.
Tegelikult nad öösel ei tööta. Üks paneb liha, teine piimasaadusi välja, kolmas kleebib allahindluse kleepse ja nõnda edasi.
Ameti järgi peaks vahetusülema asetäitja oskama ka kassas olla. Tegelikult ei oska.
Aga konsultandid?
Mida ta konsulteerib kui eesti keelest aru ei saa, tegelikult küpsetab taga saiu.
Kui pikad teie tööpäevad on ?
Enne oli 12 tundi, kümnest kümneni. Viimasel ajal tuleb 13 tundi päevas, loomulikult lõuna maha.
Pool seitse tõusen üles, üheksaks jõuan tööle. Üheteistkümneks saan koju tagasi. Pool üks lähen magama.
Ma olen väga väsinud. Aga mitte ainult füüsiliselt. Õhustik, mis meie kaupluses valitseb on väljakannatamatu.
Miks ?
Nad räägivad , et meie võitleme teie eest ja teie peate meid seepärast üleval pidama. Eriti räägib seda üks mu kolleegidest. Ta tuli siia oma naisega juba enne sõda. Siis oli ta veel normaalne, rääkis, et neil Ukrainas on kõik vargad ja loodab siin jalad alla saada.
Kui sõda algas, sai temast suur vabadusvõitleja.
Teine ütles mulle, et küll sa hakkad veel ukraina keelt rääkima.
Teie peaksite hakkama ukraina keelt rääkima ?
Nii ta ütles mulle.
Miks võetakse saalitöötajaks inimesi, kes ei oska eesti keelt ? Rimis ja Selveris ei võeta, meil võetakse.
Miks Eestimaa venestatakse ära ? Miks me ei saa oma kodumaal eesti keelt rääkida ? Peale sõja algust on meie kauplus täiesti venekeelseks muutunud. Kaks eestlast tahtis meile tööle tulla, aga ei võetud, sest nad on eestlased. Keegi neist eesti keelt ei räägi. Enamikul lastetuba pole, sõimavad kliente, igasse auku saadavad.
Kohalikud venelased jooksevad nende eest ära.
Olete sellest oma juhatajaga rääkinud?
Muidugi. Aga temaga pole mõtet rääkida. Ütleb , et kui ei meeldi, kõnni minema. Kui kaebad Tallinna, siis vastust ei saa.
Head sõbrad, tahaks väga teada kuidas selline asi võimalik on.
Küsisin sedasama tänases Riigikogu infotunnis peaminister Kaja Kallaselt.
Vastas, et kõik on kõige paremas korras.
Palun jagage!


yes
 
09.02.2023 20:44
9
Punaekrelastele tehakse liiga cryingcryingcrying
Ühtegi nime tekstis muidugi pole - ei saagi olla, sest tegemist väljamõeldisega. laugh
Kaja Kallas vastas selle proosa peale, et Eestis on erasektor, kus töölisi palkavad ja nende palga suuruse otsustavad eraettevõtjad. Samuti ei saa nad keelata mingis keeles rääkimist. EKRE aga soovib vist kõikidele ametikohtadele palga ettekirjutamist, nagu NSVL-i ajal. no

PS Kas prouale kondoome ka pakuti? enlightened
 
09.02.2023 21:04
8
Pension lipsu taga ullike?
11.02.2023 09:28
7
https://www.err.ee/1608881246/eleringi-kasum-kolmekordistus

Indrek Neivelt: Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Eelmisel aastal pitsitasid meid kõrged energiahinnad. Vaatasin Eleringi eelmise kvartali ja aasta aruannet. Selgus, et Elering sai aastas "ülekoormuse tasu" 228.7 miljonit eurot. Eesti tarbijad maksid "ülekoormuse tasu" 337 miljonit, millest pool läks Eleringile ja teine pool Soome võrgufirmale Fingrid. See on siis elektrihindade erinevus Soome ja Eesti vahel, mis läheb võrgufirmadele. Me maksime 168 miljonit soomlastele, mille võrra nemad lubasid oma tarbijatel sellel aastal võrgutasusid langetada.
168 miljonit meie tarbijatelt aastas selgitab ka väga hästi, miks soomlased teatasid, et enne 2030. aastat ei ole nemad valmis uut kaablit Soome ja Eesti vahele ehitama. Selleks ajaks on neil piisavalt tuuleenergiat, et jätkub ka meie turule. Ja miks peakski varem kui me neil praegu arveid maksta aitame?
Aga positiivset ka: lätlastelt laekus meile 60 miljonit eurot sama tasu.
Siit tulebki kokku 228 miljonit laekumisi Eleringile. Arvestades seda summat võiks Elering selle aasta võrgutasusid poole võrra alandada. Kontol on see raha kenasti olemas. Oleks mingi kergendus meie inimestele ja firmadele.

cryingdevilcryingcrying
11.02.2023 14:19
7
https://epl.delfi.ee/artikkel/77172766/kriitik-toehetk-on-saabunud-rail-baltic-ei-olegi-raudtee?fbclid=IwAR34C3VPao3cZwEemgaA1DBwqxtVx0qjvsjLgqwmqerEabNgGGIDPCT-SaI

Mis siis viigilehe tagant paistab? Valdar Parve selgitab Eesti rahvale: "Üks põhjus seda soovida on auvõla tasumine. Eesti on vana Euroopa kulul 25 aastat priiküüti saanud. Soome-Poola raudtee ei ole meile, Eestile. See on Soome ja Rootsi projekt. Selle raudteekonna olemasolu on täiendav tagatis Vene sissetungiohu vastu. Kui vana Euroopa on nõnda palju raha välja käinud, siis sealsed valitsused enne mõtlevad, kui selle koos meiega Venele loovutavad."

Paraku omistab Valdar Parve, nagu teisedki apologeedid, Rail Balticule üleloomulikud võimed nagu võlur Hottabõtšile, kes tappis nii lohesid kui muutis liivahunnikuid kullaks.

Valdar Parve kolmest eeltoodud väitest kaks võime kohe kõrvale jätta kui reaalsusele mittevastavad. Rootsile ei ole Rail Baltic üldse vajalik, Soome massikaubad liiguvad ka edaspidi mereteel kui odavaimal (Soomel on 15 eksportsadamat).

Venemaal ei ole Rail Balticust sooja ega külma, kuna nende transiiti see ei puuduta. Juraka juhtmetega kruusakehandi ehitamine Muugalt Iklani, millega pannakse "magama" sadu miljoneid nii Euroopa Liidu kui Eesti maksumaksja raha, ei muuda ka Venemaa välispoliitikat.

Tegemist on ühe raudteeniidi juurdeehitamisega piirkonda, kus raudteid on piisavalt. Needki ei ole majanduslikult tasuvad kaupade puudumise tõttu. Veel ühe raudtee ehitamine ei kutsu Eestis ega Baltikumis esile majanduslikku ega sotsiaalset imet.

Valdar Parve kirjutise põhiväärtus on, et ta avas Pandora laeka ehk avaldas kandva poliitilise tõe Rail Balticu kohta, mille kohaselt ei ole tegemist raudteega, vaid võla kustutamisega. Sellest lähtudes muutuvad korraga arusaadavaks valitsuse ja Brüsselis resideeruvate apologeetide, eesotsas Henrik Hololeiga, sammud, mis ajavad projekti edasi, eirates igasuguseid ärilisi ja loogikareegleid.

Tundub, et see ongi olnud senise Rail Balticu „läbisurumise“ kandev alus ja seeläbi saab ka ilmsiks, miks paneb valitsus sisulisele kriitikale vastu poliitilised loosungid, milledel puudub sotsiaalne või majanduslik põhjendus – küll aga ollakse valmis võtma Eesti riigile määramatu suurusega majanduslikke ja ökoloogilisi riske.
Põhjendusi ei ole vajagi, Rail Baltic tuleb rajada hoopis „auvõla tasumiseks Euroopa ees“ ning selle täitmine panna automaatrežiimile, nagu valitsus oma sammudega seni on teinud. Kui see nii on, siis soovitan valitsusel pimesiku mängimine lõpetada ja tunnistada rahvale ausalt, et Eesti ongi Euroopa Liidule võlgu, mille peame nüüd kinni maksma Brüsseli määrustega ette nähtud raudteetaristu ehitamisega.

Rail Balticu ehitamine liigitub seega samasuguseks Euroopa Liiduga solidaarseks ettevõtmiseks nagu rahasaadetiste läkitamine Kreekasse ja pagulaste kohustuslik ümberjaotamine. Valitsus on aga unustanud ühe „pisiasja“: iga sellise sammuga hammustatakse tükk Eesti Vabariigi suveräänsusest. Mida arvavad sellest valijad, näeme lähitulevikus.
crying
11.02.2023 15:21
7
https://www.youtube.com/watch?v=jQ_fUy09R6k

Kivisildniku luulukontroll pildis | Populismi eri ! 


10. veebr 2023
Luulukontroll jõudis pilti. Heli on ka olemas. Teemaks on liberaalide täpsustamata tähendusega sõimusõnade komplekt: populism, populistlik, populist. Mis või kes ta on? Kas nähtamatu sõber, viirastus, reaalselt eksisteeriv objekt või luul? Toetage Objektiivi vestlussaadete tegemist: https://objektiiv.ee/anneta Liituge Objektiivi Facebooki lehega: https://www.facebook.com/objektiiv Portaali Objektiiv videoproduktsioon. Vaata lisaks https://objektiiv.ee.

yesyesyesangel
11.02.2023 20:26
4
PALUUUUUUUN kunstNIK MUDA. aITaaaB
17.02.2023 22:30
7
https://www.youtube.com/watch?v=f5kT3-pTLkw

Vihakõne keelu laiendamine võimaldaks kuulutada maailmavaateliselt ebasobivad avaldused lubamatuks ning hakata nende eest kriminaalkorras karistama. Tegu on agressivselt sõnavabadust mahasuruva meetmega, toonitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates "Fookuses".

https://www.youtube.com/watch?v=n09HdiU-6DE

17. veebr 2023
Luulukontrolli kergejõustiku eri võtab vaatluse alla klassikalise luulugeneesi juhtumi, kus mittemidagiütlev ja vähemõtlev pressikonverents kujutab endast potentsiaalset ohtu meediatarbija vaimsele tervisele.
yesyes
22.02.2023 19:01
7
Sõna õigel ajal esmatrükk. Aega läks aga leidsin
22.02.2023 19:03
7
Üsna kapsas aga põhjusega. Ju on põlvkondi loetud
23.02.2023 17:20
7
https://uueduudised.ee/arvamus/malle-parn-miks-ma-ei-lahe-pidulikule-aastapaeva-kontserdile/?fbclid=IwAR0NyXWaOvEiNxGrzGxRSq3oYY564TBW-L6Ixy_NEoFRD6KrOeBltHx-T84

Malle Pärn: miks ma ei lähe pidulikule aastapäeva kontserdile!?

Esimest korda elus sain ka mina kutse pidulikule vabariigi sünnipäeva aktusele ja kontserdile – Tartus.

Mõtlesin korraks isegi, et lähen. Uudishimust. Ma ei ole kunagi käinud mingil EV pidulikul üritusel, sest mina ei ole piisavalt väärikas kodanik, mina olen nähtamatu. Sest ma olen vabadust armastav rahvuslane ja konservatiiv, liberaalse düstoopia aktiivne vastane. Ja ma olen alati olnud omapead kõndiv kass.

Aga siis tuli mõistus pähe. Ei lähe ma sinna ennasttäis koorekihi pidusse, tegema nägu, et meil on kõik korras ja meil ongi väärikas riik, ja meie oleme väärikad kodanikud. Ei ole ju! Ei ole riiki, ei ole väärikust!

Mulle saadeti ju kutse ainult sellepärast, et mind on valitud linna volikogusse, mitte sellepärast, kes ma peale selle olen. Mitte minu väga suure hulga artiklite pärast, mitte respektist minu elu ja tegevuse suhtes. Isegi mitte Eesti Raadio unejuttude pärast.

Minna kuulama valetajast rahvavaenuliku peaministri kõnet, kes avalikult tunnistab, et ta ei ela konservatiividega ühes riigis? Saan muidugi näidata oma suhtumist, kui ma ei plaksuta tema kõnele. Aga isegi saalis ei taha ma istuda, kui see tegelane on kõnepuldis.

Ma ei oska valetada. Pole kunagi osanud ennast tähtsana tunda. Mingi kamba liikmena. Vagura lambukesena suures karjas. Pigem olen valge vares.

Mul on palju muud mõistlikumat teha ajaga, mis mulle veel on antud. Ma ei taha raisata seda võõra vaimu toitmisele. Kui ma sellest osa võtan, siis ma ju mängin kaasa selles nukuteatrietenduses? Ja annan kindlust nendelegi, kes ehk nagu minagi sinna tulevad teatud kõhkluste ja piinlikkusetundega?

Eesti riik ei ole enam tõsiseltvõetav. Igasugu välised tseremooniad mõjuvad kunstliku farsina, sest neil ei ole sisu. Pidutsev vahukiht imetleb oma naba ja kiidab vastastikku üksteist ning jagab kuulekale keskpärasusele auhindu ja tiitleid. Mingi kõrgel toolil istuv isik loeb teistele prompterilt ette pika kõne. Tähtsa näoga. Justnagu oleks tal tõesti midagi öelda. Teised justnagu kuulavad ja noogutavad ja plaksutavad. Justnagu saavad aru ja on kuulduga justnagu nõus. Mõnikord vaidlevad natuke moepärast vastu ka. Enamasti ebaolulistes asjades. Rändteatritrupp hoiab publikul määrdunud peeglit näo ees. Veider farss.

Ma olen täiesti kindel, et peale minu on veel palju inimesi, kes just samamoodi mõtlevad.

Ekspresident Ilves ütles aga välja, et „just sellist Eestit me tahtsimegi. Mina ei tea, millest me peame Eestit päästma.“

Nii et see ei olnudki eksitus ega rumalusest tehtud viga, vaid nimme just nõnda plaanitud „progress“? Eesmärk oligi Eesti ära hävitada, sujuvalt triivida Brüsseli aguliks, euroopa sõjaväebaasiks, tuulikupargiks ja kaevanduspiirkonnaks?

See kõlab nagu mõrtsuka tunnistus, et „ei tapnud kogemata, vaid kavalalt ja ettekavatsetult, ja ma olen selle üle uhke“?

Me oleme üks rahvas, pealegi veel arvuliselt imeväike. Mitte ühegi teise riigi kodanikud ei räägi omavahel eesti keeles. Me oleme ainulaadsed. Aga meie poliitilised juhid on meie vaimse keskkonna tasakaalust välja viinud. Rahvas on lõhestatud, meil käib sõnaline kodusõda, juba mitu aastat.

Usaldada saab praegu ainult neid inimesi, kes tõdevad, et maailm on hulluks läinud. Kellele see hullus on vastuvõetav, neid ei saa usaldada, sest nad on ka ise hulluks läinud.

Sõbrad, ainult EKRE saab veel rahvale jagada lootust paremaks eluks, sest ainult nemad ei ole süüdi meie praeguses katastroofis. Teised on kolmekümne aastaga näidanud, et nad on suutnud meid täielikku ummikusse juhtida. Kes juhtides või niite tõmmates, oma toiduahelaid kasvatades, kes kuulekalt saba liputades nende juhtide rahvavaenulikke käske täites.

Kas me tõesti tahame sellel „progressikursil“ edasi purjetada? Kiirelt progresseeruvasse hävingusse?

Anname EKREle võimaluse! Sest reformierakond on põhjani paljastanud oma rahvavaenuliku olemuse, nende hoolde ei tohi meie riigilaevukest enam usaldada, nad viivad selle kiirelt ja kindlate kätega põhja!

EKRE ei taha teha Eestist mingit koloniaalkultuuri segaputru, ei taha teha oma rahvast musti orje oma iidsel kodumaal! Eesti keel ja eesti kultuur on siiani olnud Euroopa kõrgemate hulgas, me ei taha sealt kukkuda mingisse vulavasse ja virdavasse soomülkasse, kus kõik värvid on kokku segatud mingiks pruuniks lögaks! Pole olemas sellist nähtust nagu multikultuur. Kultuur saab olla ainult rahvuslik!

Konservatiivid tahavad iseseisvat väärikat Eestit, mis kuulub eestlastele ja kus eestlased ise oma elu ja elukorralduse üle otsustada saaksid. Kus igal inimesel oleks võrdne võimalus teenida ausa tööga niisugust palka, millest ta suudaks ennast ja oma perekonda elatada, oma lapsed üles kasvatada ja koolitada.

Kus kõige olulisem vabadus on laste vabadus kasvada terveteks, õnnelikeks, vabadeks, arukateks ja julgeteks kodanikeks.

Kordan olulist mõtet.

Paljud inimesed ei käi üldse valimas, sest nad ei usu, et Toompea residentide isikkoosseisu muutumine midagi meie elus muudab. Praegu tuleks sellised mõtted kõrvale jätta, sest meil on tõepoolest ainult kaks võimalust: kas Eesti lõplik häving või Eesti uus algus.

Et päästa Eesti poliitilisest, majanduslikust, moraalsest ja kultuurilisest allakäigust, on vaja kõigil ausatel ja headel inimestel minna kevadel valimiskastide juurde. Ja anda oma hääl meie ainsale rahvaparteile, kes tahab Eesti ilusa ja väärika kodumaana alles hoida meie lastele ja laste laste lastele.

Malle Pärn

yesangel

 
23.02.2023 17:46
8
EKRE sai ju juba võimaluse. Selle tulemusena lendas sitta paremale ja vasemale, ja Ratas vabandas. no 
Nüüd uluvad veel avalikult Venemaa poole ka.

Päästke Eesti EKRE käest! yes
 
23.02.2023 17:48
7
Peaminister Kaja Kallas pidas täna Eesti Rahva Muuseumis vabariigi läheneva 105. aastapäeva kõne. Ta rõhutas, et Eesti kõige tähtsam saavutus, mille üle uhke olla, on vabadus.

Eesti saab tema sõnul uhke olla ka selle üle, et oleme olnud Ukraina aitamises esirinnas nii sõjalise abi saatmisel kui ukraina põgenike vastuvõtmisel.

«Sel korral peame oma riigi sünnipäeva päris süngel ajal. Eesti sünnipäeva varjutavad õudused, mis toimuvad meist mitte väga kaugel Ukrainas ja neid õudusi paneb paraku toime riik, kes on ka meie naaber,» ütles Kallas.

Võttes kokku Venemaa soovi vallutada kiiresti Ukraina, nentis peaminister, et see nii ei läinud. «Üsna kiiresti sai selgeks, et Venemaa armee ei olnud mitte maailma tugevuselt teine armee, vaid tugevuselt teine armee Ukrainas.»

Peaminister rääkis ka sellest, et sõda Ukraina vastu on ka sõda Eesti vastu, kus oleme näidanud enda suurust. «Venemaa agressioon ja sellele järgnenud sõja eest põgenevate ukrainlaste tulek Eestisse näitasid veel kord Eesti inimesi nende kõige paremast küljest. See, millise abivalmiduse ja soojusega me võtsime vastu sõjapõgenikke; see, millise lahkusega me toetame Ukrainat nende jätkuvas võitluses – see näitabki meie suurust.»

Eesti saavutustest tõstis peaminister esile äsja avaldatud inimvabaduse indeksi, mille kohaselt oleme maailmas vabaduselt kolmandal kohal. «Me pole mitte ainult kõige vabam riik Ida-Euroopa riikide seas. Me oleme kõige vabam riik nii Euroopa Liidus kui NATO-s,» ütles Kallas.

Rääkides tulevikuväljakutsetest nentis peaminister, et praegu on maailmas toimumas järjekordne tööstuslik revolutsioon – roherevolutsioon, mis annab suuri võimalusi kiiretele.

«Ei looduses ega majanduses ole nii, et suured söövad väikeseid, vaid reegel on, et kiired söövad aeglaseid. Seetõttu on ka Eestil, vaatamata oma väiksusele, tohutud võimalused olla selles käimasolevas tööstusrevolutsioonis võitjate poolel. Me oleme väikesed, aga me oleme korduvalt näidanud, et suudame olla kiired. See on toonud meile suurt edu varem ja ma olen kindel, et kui tegutseme targalt, saab ka roherevolutsioonist meie edukuse tunnusmärk,» rõhutas Kallas aastapäevakõnes.

 
26.02.2023 16:17
5
Saksa neonatsid korraldasid Nürnbergis tõrvikurongkäigu

Sotsiaalmeedias avaldati video paremäärmusliku erakonna NPD ja rühmituse Wodans Erben Germanien liikmete tõrvikumarsist Nürnbergi linnas. Politsei sõnul osales laupäevasel marsil 18 paremäärmuslast ja selle käigus kõnniti mööda pagulaskeskusest. 

Politsei ajas marsist osavõtnud inimesed laiali, aga nad kogunesid peagi uuesti Nürnbergi äärelinnas asuva Zeppelintribüne juurde, kus süüdati tõrvikud uuesti ja tehti endast pilti. Tegemist on paigaga, kus Adolf Hitler korraldas aastatel 1923 kuni 1938 suuri parteikogunemisi, mille raames oli samuti kombeks süüdata tõrvikud.

Prokuratuur uurib, kas ilma kooskõlastuseta korraldatud tõrvikumarsi käigus püüti õhutada liikumisega kaasa tulema ka teisi linnakodanikke, ütles Nürnbergi linnapea Ulrich Maly.

«Tegemist on sündmusega, mis peaks panema meid kõiki kogu Saksamaal ja eriti Nürnbergis muretsema - just asjaolu, et selliseid sümboleid kasutatakse sellises kohas,» ütles Maly.

https://maailm.postimees.ee/6533052/saksa-neonatsid-korraldasid-nurnbergis-torvikurongkaigu

 
26.02.2023 17:01
7
https://www.facebook.com/ardi.allikmets/videos/649867497138296

,,,  eelnev on VIDEO ÖIGETEST eestlastest!!! heartheartheart
26.02.2023 18:31
12
Kas õige eestlane on tööpõlgurist imä tagatoas onaja??? enlightened
26.02.2023 19:07
13
KAS Sa SITAKOTT oled mu tagatoas käinud??? ALATU ja AHNE Shaakal oled! Südametu  HüÄÄN! devilangrydevil Põle põrgus HELEDA LEEGIGA SA USKUMATU KOERT!!!  devildevildevildevil
26.02.2023 21:27
12
Elab siis üks õige Eesti mees uma imä pinsirahast???enlightened
06.03.2023 11:24
9
ÕIGED EESTLASED on hääletanud. Ei meeldi neile Venemaa perselakkujad. yes
21.03.2023 19:28
5
Juba siis olid sellised plaanid...

crying
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Palun oota