Otsi

Filmi- teatri KUNST ja luule . vol. 667

1
2
3
12
13
14
15
16
30.05.2023 15:10
7
https://www.youtube.com/watch?v=jO0rj58M4Ik


30. mai 2023
Deklaratsiooniga abielu ja laste kaitseks oleme välja öelnud põhimõtted, millest me ei kavatse taganeda sentimeetritki: me ei tunnista abieluna ühtegi ühendust, mis lahkneb abielu loomuseaduslikust tähendusest mehe ja naise liiduna. Saates "Fookuses" arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid. Allkirjastage deklaratsioon abielu ja laste kaitseks siin: https://abielu.info
 
30.05.2023 19:35
7
https://www.youtube.com/watch?v=U5hMceb1nmk

Isamaalasest riigikogu liige Riina Solman rõhutas 27. mail 2023 Riigikogu ees abielu kaitseks peetud kõnes, et mehe ja naise abielu on osa meie kultuurist ning eestlaste kultuurikombestikku ei tohiks nii kergesti kustutada. Seetõttu leiab ta, et valitsus peaks võtma abielu lörtsimise seaduse tagasi või ise eest astuma.
15.06.2023 05:40
4
Soome lehtedes kirjutab et see üritus olla organisèerimatuse tõttu pekki läinud. Favoriitideks olnud Anely ja Jaana Lind jäid seepärast tiitlist ilma.
17.06.2023 17:32
4

https://www.youtube.com/watch?v=Go8L6f8DjxQ
MALLE PÄRN: "Kurjus valitseb maailma rumalate inimeste kätega"

https://www.youtube.com/watch?v=0rteKFob66s


 
18.06.2023 14:08
1
Jobu.
18.06.2023 14:26
7
https://www.facebook.com/photo/?fbid=584493607154761&set=a.119727576964702
Hannes VõrnooortSnesdp5tu3a9gmf5fhl1gt180987h1ic9a7 3809lcc13t6u32ha9g73  · 
Meedia neelab su alla, selleks et elada. Sa oled ta toit! Ta maitseb sind ja mōtleb sulle hinna. Ta ei suuda iial midagi ise arvata, ilma sind teistega võrdlemata. Ta vaatab kuidas parasjagu vaja ning otsustab sind siis jumaldades kiita või salfakasse sülitades maha teha. Seepärast närib ta sind kuni oled ta tatist läbi ligunenud ja valmis. Neelab su alla et sa vōiksid näha ta söövitavalt sapist ja kõigest midagi välja imeda püüdvat ligast sisu. Vormib sinust siis oma viimases tootmishoones ühe massi ning väljutab. Sinust saab väetis. Olid alles osa tema enda soojusest, kuid nüüd püüab ta sinu lõhnagi mitte tunda. Sōnnik kõigi nende tuhandete silmis, kes ihalevad esimesel võimalusel olla ise see suutäis, mida mesisuine meedia oma hõrkude huultega puudutab. Valge pärlireana säravalt kutsuvate hammaste ülesanne ei ole ainult ilusale naeratusele kroon pähe panna. Nad on ka halastamatult teravad ja lõikavad katki kōik, kes neist parasjagu kõvem materjal pole. See naeratav fassaad ongi õieti peibutis ja ei midagi muud. Ksülitoli järgi värskelt lõhnav paradiis. Kus pidude ajal käib läbi igasugune materjal, mis sinna mõistagi oma jäljed jätab. Kui see hingeõhk juba peletama hakkab, teeb suuhoolduse hügienist natuke tööd ja juba silmapilk hiljem ei meenu kellelgi midagi muud peale glamuuri.
Ma tahan olla meedia, mõtled sa ning ihkad isegi seda võimu, olla keegi. Sind eraldatakse arukatest ja pannakse teise aedikusse. Selles aedikus on ühed ajakirjanikud ja teised uudisnäljane publik ning kuna kõik teavad mida nad tahavad ja kuidas seda saada, on nad reeglid omavahel kokku leppinud. Arukad samal ajal on oma aedikus ning kui neist vahel juhtub, et mõni tunneb lihtsalt lõbusat uudishimu, et mis virrvarr see seal vilede tulede ja tossuga niimoodi möllab, käib lõksuraud plaksuga kinni. Nagu juhtus ka sinuga kuna läksid vaatama, mis seal on. Niisama, ei midagi erilist, lihtsalt ajaviiteks ja nii. Heal juhul pääsed eluaegse vigastuse ja nähtaval kohal näotute armidega. Ajukahjustusest pole mingit pääsu! Enamasti aga tehakse sinust suutäis sousti või sõõm sooja ning situtakse välja, et väetada seda mis aedikutes elutseb. See ongi eluring mida toidab kõik mida sa enda ümber näed. Näed sa aga vaid üksnes seda, mida sa vaadata ihkad. Pööriaeg tuleb pikkade sammudega! 
18.06.2023 14:45
2
Jätkuvalt jobu.
18.06.2023 16:01
7
Kert Kingo

Siin on faktiline näide, milline on "kindlates kätes" Eesti.
Tuleb välja, et seda Kallase kompanii ei valetanudki - tegutsetakse kindlalt, seadusi eirates ja rikkudes, jõupositsiooni ja enamushääli kasutades, kõiki reegleid rikkudes, et OMA tahet läbi suruda. Neil on võim!

Riigikogus rammitakse esmaspäeval läbi 8 eelnõud, mis hävitavad Eesti majandust ja ettevõtlust ning inimeste toimetulekut, polariseerivad ühiskonda ja rikuvad meie alusväärtusi. Eelnõud, mis ainult hävitavad ja lõhuvad.

Võin kihla vedada (pole just minu tavategevus), et nende eelnõude läbisurumiseks tasalülitatakse kõik opositsiooni saadikud. Rikutakse nahhaalselt põhiseadust, Riigikogu kodu- ja töökorda ning Riigikogu liikme staatuse seadust....ühesõnaga kõike. Meilt võetakse sõna- ja arvamusvabadus. Meid vaigistatakse jõuga.

Kas me selleks võitlesime 30 tagasi ennast vabaks, et Eestis oleks kalgi ja julma Kaja Kallase diktatuur?

Tuletan meelde ja koputan kõigi südametunnistusele - EV põhiseaduse järgi on RAHVAS kõrgeima võimu kandja, mitte Kaja Kallas.
Tulge näidake seda esmaspäeval. 
cryingcryingcrying
18.06.2023 16:17
2
Jobu. Mis sellel kõigel kunstiga pistmist? Põed järjekordselt imä pinsipäiva järgset suurusehullustust ja postitad kõikjale kõike.
18.06.2023 16:33
13

Meie jalge alt müüakse maad
müüakse Eestit me isamaad
tunne on nii nagu laguneks jää
seisame järvel ja tuge ei jää

Rudolf Rimmel
28.06.2023 17:45
7

"Suure Kala Jahil"
Arthurile meenuvad õngitsedes igatsugu lood. Näituseks see, mis üle 40 aasta tagasi siinsamas Tallinna lahel kord aset leidis. Ei tea mil saladuslikul viisil oli õnnestund Skolimowski-nimelisel arhitektuuritudengil viia grupp teisi samasuguseid mere pääle päris suure mootorpaadiga. Kapten roolis aluse kaldast kaugele ja noored kalastajad said igaüks õnged pihku. Panid konksu otsa saiatükikese, heitsid vette ja loetud hetkede möödudes siples juba sääl rammus tursk, oodates väljatõmbamist. Kõik said käe valgeks. Joovastuti endi kalamehevõimetest. Arthur arvas samuti, et nõndaviisi kalu püütaksegi. Mõned tunnid hiljem, kui küpsetatud-grillitud tursad olid endi tee üliõpilaste näljastesse kõhtudesse leidnud, selgus karm tõde, tunnistusena noorhärra Skolimowski suust. Nimelt oli imeline kalapüük toimunud Tallinna linna kanalisatsioonikollektori väljalasketoru otsa läheduses. Mõnel tüdrukul tuli selle pääle kala kiiremini välja kui sisse läinud oli. Moraal: isegi suure sita päält võid hetkeks õnnetunnet leida! Arthur aga ootab oma õngega rahulikult edasi. Jaht jätkub, kuniks on Elu!

yesyesangel
15.08.2023 21:14
7
https://pealinn.ee/2017/02/12/uuring-orjapalgad-on-tervisele-ohtlikumad-kui-alkoholitarbimine/

Soome teadlaste koostatud värskest uuringust selgub, et madalapalgalised töökohad vähendavad inimeste eluiga suuremal määral kui rohke alkoholitarbimine. Madalapalgaliste eluiga on keskmiselt kaks aastat lühem, kui kõrgepalgalistel. "Madal palk mõjutab keskmist eluiga oluliselt rohkem kui heaolu," märkis professor Mika Kivimägi.

Soome teadlaste uuringu käigus jälgiti 1,7 miljonti inimest üle kogu maailma 13 aasta jooksul. “Tulemus oli selge: vähesed oskused ja madal palk mõjutab inimeste eluiga sama palju kui traditsioonilised riskitegurid nagu suitsetamine, diabeet, liigne alkoholitarbimine ja liikumispuuded,” loetles epidemioloogiaprofessor Mika Kivimägi MSN uudistele.

“Neil, kellel on hea haridus oli eluiga keskmiselt 2 aastat kõrgem, kui neil, kellel haridust ei olnud. Heaolu ei olnud nende sotsiaalsele ja majanduslikule positsioonile üldse nii määrava tähtsusega kui madalapalgalisus. Heaolu ei ole, loeb madal palk,” märkis Kivimägi.

Uurimuses osalenud meestest 41 protsendil ja naistest 27 protsendil oli nõrk sotsiaalne ja majanduslik positsioon. Samade inimeste oodatav keskmine eluiga oli 2,1 aastat lühem, kui kõrgemal positsioonil olevatel inimestel. “Sugude vahel erinevusi ei olnud,” ütles Kivimägi.

Eluiga ei mõjutanud ka see, kas tegemist oli füüsiliselt aktiivsete või istuva eluviisiga inimestega. Suitsetamine (4,8 aastat) ja diabeet (3,9 aastat) lühendasid eluiga rohkem kui nõrk sotsiaalne positsioon, kuid näiteks ülekaalulisus(0,7 aastat), kõrge vererõhk (1,6 aastat) ja rohke alkoholijoomine(0,5 aastat) mõjutasid eluiga oluliselt vähem.
15.08.2023 21:37
3
Kuidas sinusugune rahatu alkohoolik ometi niikaua vegeteerinud on?
16.08.2023 16:37
7
Kalvik - Ma ölut EI JOO juba  mitu aastat (kanget ölut juba 11 aastat)! Ainult viina ja piiritust! laughbroken heart
16.08.2023 17:09
2
Seda räägi oma kassile. Tean isegi meest kes sai sinu käest plastaaras õlle vastu kukeseeni. Teda usun ma millegipärast rohkem.
16.08.2023 20:25
7
https://www.facebook.com/photo/?
fbid=1051962682830952&set=a.114598973233999
RUBRIIGIST - KAS TEADSID TERVISE KOHTA, ET:

Piret M.
"Selline huvitav informatsiooni tervise kohta...

et köha ja nohu on limase ja sobimatu söögi tagajärg

et palavik on MIKRO-ROBOTEID hävitav ja seda ei tohi alla suruda

et soolehaigused tekivad antibiotside tarbimise tagajärjel

et peavalu on tingitud vaid ajurakkude hapnikupuudusest ja NAFTATABLAD ajju hapnikku juurde ei too

et kõrge vererõhk on keha veepuuduse või neerude ummistatuse tagajärg ja vererõhku ei tohi alla suruda, neerusid aga saab väga edukalt puhastada ja neid pole vaja Teisi Inimesi tappes siirdada!

et allergiat ei saa naha pealt ravida, sest see on seestpidine parasitoos

et verd ei vedeldata mitte ASPIRIINIGA, vaid ikka loomuliku veega

naiste viljatus on munajuhade ummistus parasiitidega või nende kinnisurutus kõhurasvadega

et masendust, paanikahooge ja foobiaid saab ravida vaid lihtsa loodusliku B vitamiini abil, mida apteekides enamuses (just looduslikku) aga ei leidugi.

et sama õhu korduval ja korduval sissehingamisel, tekivad just maski kandes n.ö läppanud õhu tagajärjed, ehk pidevad peavalud, väsimuse ja keha hapendumisest tulenevad paljud haigused ning just ka tuberkuloos

et meeste viljatus ja seemnerakkude jõuetus on lihtsalt energialaengu, ehk antioksüdantide puudus nendes

liigeste kulumine on tingitud veepuudusest ja liigesevedeliku ärakuivamisest, kõikides maavitsalistes leiduvast solaniinist, mis suunab kaltsimi liigeste vahele ja tekitab seal neid kulutavat hõõrdumist ning pärmseente tegevusest, kes söövad ära liigestekõhretes asuva glükosamiini.

et tursunud liigesed on vaid lümfikanalite parasiitidega ummistuse tagajärg ja soenduste, elektriravi ja kompressidega seda ei ravita

et emakamüoomid ja tsüstid on vereringluse häire ja pükste kandmise tõttu tekkinud energeetilise saasta kogumid, mida saab edukalt emakaid, naiselikkuse väe kandjad eemaldamata ravida

et prostatiit on vaid saastast raskeks muutunud ning alla vajunud soolestiku ja seetõttu eesnäärme vereringluse häirest tingitud haigus ja seda saab soolestiku põhjaliku puhastusega ravida

et noorte naiste sagedased ajukasvajad on kaasaegse mürgise ilukosmeetika ja -kodukeemia tekkeline.

et paastuga puhastub kogu elundkond ja kaovad ka sellised ravimatud haigused nagu skisofreenia, parkinson, Alzheimer, autism

et luude hõrenemine on tingitud keha hapendumisest ja liikumisvaegusest

et suur osa haigusi on tingitud seinast seina parasiitidest, keda enamus Inimestest täis on ja need haigused kaovad péale põhjalikku parasiidikuuri

et põhjalik soolepuhastus tervendab Inimesed väga paljudest püsihaigustest

et vähk tekib vaid happelises kehas ja keha aluseliseks muutes vähk taandareneb (Otto Warburg, Nobeli preemia 1932)

et praegune "sünnitusteadus", on vastuolus vaba langemise põhimõttega ja sünnitamine selili asendis on kõike muud, kui loomulik ja lihtne sünnitamisviis

et imiku sündImisel ei tohi Teda kaela keerates emaüsast välja tirida, kuna sellega kaasneb kaelaatlase nihestus ja hilisemad vereringehäired.

enamus haigusi on tingitud kas millegi üleküllusest (seedimatu ja tehislik ning raskemetalle täis, sissesöödud ballast) või millegi puudusest, nagu vitamiinide, mida ei sisaldu mitte üheski kuumtöödeldud söögis, mineraalide, mida enam ei ole tavapõllumajanduse põldudel, aminohapete, mis ei omastu kahe eelneva puudusel ning fermentide, mistõttu ei ole võimalik sissesöödud kuumtöödeldud sööki seedida ega seal leiduvaid toitaineid omastada
jne..."
PLUSS mikrolaine, elektro-magnetlaine ja magnetlaine KIIRGUSTE POOLT TEKITATUD MASSIIVNE TERVISEKOLLAPS!
09.09.2023 16:23
7
https://www.facebook.com/inx.saarr/posts/pfbid02XmGmBJdhHVn2ddNpbH3QmeGivZUsfvtiPKk68x9J92ZCfX7A343SeGqZwX3inZ2Wl?comment_id=835976081510027¬if_id=1694255744254463¬if_t=feedback_reaction_generic&ref=notif


Aastaks 2050 peaks saabuma üleüldine õndsus ja igavene küllus- täielik kliimaneutraalsus.
Kuid siinsel Miljoni Vaese Elektrikerjuse Maal pole see piisav- valitseva Ajutise Apartheidirežiimi arvates on need düstoopilised eesmärgid Maarjamaal saavutatavad juba aastaks 2030. Kõige tulemuslikum on selles suunas liikuda ühtses vormis ja ühiste loosungite all.
Elagu Euroliit ja üldse!Kanada kirjanik ja ajakirjanik Peter Foster selgitab mõttekoja Mises Institute'i portaalis, kuidas külvates kliima- ja tervisepaanikat, ehitavad ÜRO ning üleilmastunud nomenklatuur orwelliaanliku uuskeele toel head uut ilma.
George Orwell tabas ära, et üks esimesi sotsialismi ohvreid on kõnekeel. Kõnekeele kahjud ei ole juhuslikud sotsialismi kõrvalnähud. Keel on sihtmärgiks võetud sihilikult, mille eesmärgiks on meelte nüristamine ja kriitilise mõtlemise raskendamine või sootuks võimatuks tegemine. Meelte nüristamise vahendiks "Tuhande Üheksasaja Kaheksakümne Neljas" oli uuskeel, ingsots, ametlik Inglise Sotsialistliku Partei tarbekeel (ingsoc). Uuskeel kujutab Orwelli raamatus endast midagi totalitaarse esperanto keele sarnast, mille eesmärgiks oli järk-järgult vähendada mõtlemisvõime ulatust eemaldades vanu, tehes ümber ja lühendades ning tootes uusi sõnu. Uutel sõnadel olid "poliitilised tagajärjed" ja need "olid mõeldud neid kasutavate inimeste meelelaadi juhtimiseks soovitud suunas". Sageli pöörati vanade sõnade tähendus ümber, millest annavad kõige kujukamalt aimu ingsotsi kulsad loosungid:
SÕDA ON RAHU
VABADUS ON ORJUS
TEADMATUS ON JÕUD
[Tänastes Eesti tingimustes võiks ingsotsi/ingsoci vasteks olla "eurosokk". Kõik eurokomissšariaadiga seonduv on täna Eestis tähtsam kui põhiseadus ja demokraatia ning "sokkima" tähendab, vähemalt Edela-Eesti argoos, "rumalat juttu ajama", "lämisema" vms. Abiks on ka sõna tüpoloogiline sarnasus "ingsociga".]
"Tuhat Üheksasada Kaheksakümmend Neli" ilmus 1949. aastal. Täna on selle jubeda ulmailma aeg jäänud 37 aasta taha ja võib näida, et Orwell oli oma ennustustes liialt pessimistlik. Kuid tema raamat ei ole niipalju ettekuulutus, kuivõrd hoiatus ja eelkõige on see totalitaarse mõttemaailma analüüs.
Orwelli "1984" ei ole niipalju ettekuulutus, kuivõrd hoiatus ja eelkõige on see totalitaarse mõttemaailma analüüs.
"1984s" on kirjas veel üks oluline kuupäev. Raamatu lisas, milles selgitatakse uuskeele [eurosoki] aluseid mainitakse, et keele väärastamine on üle põlvkondade ulatuv projekt, mis hakkab päriselt vilja kandma alles 21. sajandil. Ingsoci/uuskeele/eurosoki eesmärgiks oli teha sõltumatu mõtlemine lõplikult võimatuks "kuskil 2050. aastaks".
Aasta 2050 on intrigeeriv, sest see on tähtaeg kui maailm peaks saama – selleks, et inimkonda ei tabaks kliimaarmagedoon – "süsinikuneutraalseks", või "null heitmepaiskajaks".
"Kliimahaldusest" on saanud ÜRO mandaadi "neljas sammas" rahu ja turvalisuse, arengukoostöö ja inimõiguste kõrval.
 
15.09.2023 11:14
7
https://www.kava.ee/saade/1342061588


[TV3]Näitsik 22:35 - 01:10
Neljapäev 14.09.2023Kirjeldus

Kui Samuel Alabaster reisib üle teise Ameerika otsa,et abielluda ma eluarmastusega, muutub tema elu ühe ohtlikumaks. Teda saadavad sel teel kääbushobune ja joodikust kaaslane, kes seda teekonda kergemaks ei tee ja muudavad teekonna veelgi värvikamaks.Damsel
USA, 2018 Komöödia, Draama, Vestern

https://www.youtube.com/watch?v=HikYI0jIAwU

Päris hää film! 

 
01.11.2023 15:23
5
https://jupiter.err.ee/1609051457/hyacinth-bucket
Hyacinth Bucket 4. hooaeg, 6. osaHyacinth ja Richard veedavad esimest päeva oma uues maakodus. Aadress võib ju uhke olla, kuid elamine on päris pisike.Keeping Up Appearances
Suurbritannia
1993

yesyesyes
16.01.2024 18:44
5
https://jupiter.err.ee/1609206470/kodanluse-diskreetne-volu?fbclid=IwAR1J3tBEDd6I_SPloQDIunp4P9-G4N00chwDn__AwLAfpwF_lKzPet0xyrU

Kodanluse diskreetne võlu
library_addParima võõrkeelse filmi Oscari võitnud Luis Buñueli film (1972) kodanlastest, kel on plaan koos õhtustada, kuid kõik muutub aina sürreaalsemaks.

Parima võõrkeelse filmi Oscari võitnud Luis Buñueli film (1972) Lõuna-Ameerika väikeriigi suursaadikust Mirandast, kes koos mõne oma prantsuse kodanlasest sõbraga narkootikumidega kaubitseb. Iga kord kui nad tahavad koos õhtustada, lükkuvad nende plaanid ootamatute sündmuste tõttu edasi. Püüdes korraldada luksuslikku pidusööki, muutub eraldusjoon reaalsuse ja unistuste vahel iga külalise jaoks aina ebaselgemaks kuni täieliku naeruväärsuseni.Le charme discret de la bourgeoisie
Prantsusmaa
1972

angelyesyesyes
12.02.2024 20:34
2
https://www.youtube.com/watch?v=NkZf1Yxhd-Q
EESTI ESO #111 Hannes Võrno. Mis teeks praeguses maailmas asjad korda?
18.06.2024 17:14
2

Jüri Järvet
18.06.1919 - 05.07.1995
Ülesvõttel kaadrik filmist "Hullumeelsus" (1968), mil näha ka Eesti üks kaunemaid filminäitlejatare Mare Garšnek.

https://www.youtube.com/watch?v=MKkN02Vc0EI
18.06.2024 20:38
4
Pead ennast vist ilusamaks??? enlightenedsurpriseindecision
18.06.2024 23:11
1
https://www.youtube.com/watch?v=NrMINC5xjMs

The Mirror | FULL MOVIE | Directed by Andrey Tarkovsky

yesyesyesangelangelangelangel
18.06.2024 23:21
3
Pullipiima rüübates hea vaadata! yesyesyes
1
2
3
12
13
14
15
16
Palun oota