Otsi

UKRAINA

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11.02.2023 18:30
7
https://www.youtube.com/watch?v=vaNkybQUrkw

VÄLGATUSED | Leo Kunnas: suurpealetungiks Ukrainas vajaks Venemaa 2-3 miljonit sõdurit

11. veebr 2023
Vestlussaadete sarja "Välgatused" tavapärases Ukraina sõja teemalises saates räägib riigikogu liige, riigikaitsekomisjoni aseesimees ja reservkolonelleitnant Leo Kunnas pikemalt hetkeolukorrast Ukraina idarindel ning Venemaa võimalikust suurest pealetungist. Saatejuht on Indrek Petersoo. Toetage Objektiivi vestlussaadete tegemist: https://objektiiv.ee/anneta Liituge Objektiivi Facebooki lehega: https://www.facebook.com/objektiiv Portaali Objektiiv videoproduktsioon. Vaata lisaks https://objektiiv.ee.

yesyesyes
12.02.2023 00:45
7
Sõda on,arusaadav..... kas schengeni vaba piir on mõistlik jätkata ilma suur sõelata? Arvestagem piirkondliku alalisusega hukkunuid mõlemaist rahvusest. Loendame nüüd need relva kandjad nende kõigi eeltoodute seas,lisame taskumoona ja heitekaitse...Isegi kui peetakse reaal tuvastus ladu konfiskeeritud relvadest,ülejääk eksisteerib ikka.... kuid ikkagi,jutt käib mitmest sajasttuhandest mustast tukist,mida laoülematel konfiskeerituna, ⁸tükiarvuliselt ette pole näidata. Kus need ülejäänud on,kelle käes?kuidas liiguvad,mis ajendil jne.
12.02.2023 11:29
7
Ühesõnaga. Kokku korjatud relvade ja moona arv peab kattuma hukkunute arvuga,kellele on varustus väljastatud. Kasvõi deformeeritud kujul. Kindlasti on mingi väike protsent kadu jne. Kuid siiski,laoülem kirjutab andmebaasi üles kogu leitud ja kogutud tukkide info,seerianumbrid,eritundemärgid,leiuala jne. Selle protokolli alusel suhtlevad kaks omavahel sõjas olevat sõjaväge. Vaid selle numbri alusel ja ettenäidetava varaga saab kinnitada hukkunute jne arvu. Ennem ei teki mistahes usaldust mitte kummagile poolele ja jutt võib jääda tõendamatuks. Tõde peab olema läbipaistev ja vankumatu
23.02.2023 17:32
6
https://eestinen.fi/2023/02/ootamatu-areng-venemaa-on-hakanud-rindel-hoopis-voitma/?fbclid=IwAR1PEwujR-UQwSeTZWMzsWl04wvPEAUHwhyrXku4vV1XhMkAzwErYo45FSc

„Berlusconi mõttetud süüdistused Zelenski vastu on katse suudelda Putini käsi, mis on küünarnukkideni verised,” edastas Ukraina välisministeeriumi pressiesindaja Oleg Nikolenko sotsiaalmeedias. Ta süüdistas Putini toetajat Berlusconit katses „näidata oma lojaalsust Vene diktaatorile”.

Kogu Ukraina idaosas asuva Donbassi piirkonna hõivamisega soovib Kreml säilitada kontrolli lõunapoolse Zaporižja oblasti üle, seisab Briti sõjaväeluure raportis.

Põhjus on selles, et Venemaa soovib rajada „maasilla” Rostovi oblastist Ukraina Krimmi poolsaarele, mille ta annekteeris ebaseaduslikult 2014. aastal. See maismaaühendus oleks ohus, kui Ukraina Zaporižja tagasi vallutaks.

Teisest küljest: „Ukraina edu Luhanskis (oblastis) õõnestaks veelgi Venemaa sõjalist eesmärki „vabastada” Donbass,” edastas Briti luure. „Otsustamine, milline neist ohtudest on suurem, on tõenäoliselt üks keskseid dilemmasid Venemaa operatiivplaneerijatel.”
 
24.02.2023 15:04
11
Üldiselt ma ei viitsi lugeda parteide valimisprogramme, aga EKRE puhul torkas küll silma üks lubadus pikas jaburate lubaduste reas:
" Tastame sõjaväestatud piirivalve"
1. Enne eelmisi valimisi oli sama lubadus. Olid nad ju valitsuses ka  - aga nagu ikka tehtud ei saanud midagi ja möla jäi mölaks...
2. Kas üldse keegi on piirivalvuritele selgitanud, mida tähendab sõjaväestatud piirivalve?
3. Sõjaväestatud piirivalve - see ju tähendab seda, et piirivalvuirid on esimesena Venemaa kallatungi korral kaevikutes ja tulejoonel. Kas nad ikka tahavad seda???
4. Sõjaväestatud piirivalve- nojah aga siis tuleb ju elada sõjaväelise korra järgi: kui linnaloa saad , siis saada ka naise/pruudi/tüdruksõbraga kokku. Kui linnaluba ei saa, siis ei saagi - oled kasarmus/roodus (või iganes mis nimi sellel praegu on) ja igal hetkel valmis tulle minema
5. Palju raha see riigieelarvest võtab? Seda rahab saaks kasutada näiteks HIMARS-de ostmiseks
Ma ei oska muud öelda kui kuulake "mõningase mõtlemisvõimega idiootide" lubadusi vähem...
25.02.2023 15:25
8
Martin Helme  · 
Jätkuks jutule, et tänane valitsus on usinasti Eestit relvitustanud kuulutades ise, et see ongi kindlates kätes ja kõigi aegade paremini kaitstud Eesti. Ära on antud nii tankitõrjerelvi, miinipildujaid kui automaate. Kõigi kohta kirjutatakse, et oh, polnudki meil neid vaja, saame paremad ja uhkemad asemele. Häda selles, et asemele saame alles mitme aasta pärast, vahepeal on nii, et kui venelane tuleb, siis saadame poisid rindele luuavartega.
Mis see lahkus meile maksma on läinud? Palun väga, Pevkur kirjutab mustvalgel: nende relvade asendamine läheb maksma 400 miljonit eurot. See on ikka hirmus suur raha! Selle eest saaks lõpuni valmis teha Tallinn-Tartu JA Tallinn-Pärnu neljarealised teed näiteks. Või ehitada uue Tallinna haigla. Või maksta kaks korda suuremat toetust kodumajapidamistele ja ettevõtetele energiahindade kompenseerimiseks, kui täna tehakse. Riigikaitses saaks selle eest osta keskmaa õhutõrje või luua oma tankiüksused.
Tähelepanuväärne on ka see, et kui Refikad kiitlevad, et nad tõid riigikogusse kõigi aegade suurima riigikaitse eelarve - üle miljardi euro - siis sellest 400 miljonit ei kulu mitte meie enda kaitse tugevdamiseks, vaid nende asjade asendamiseks, mille me oleme ära andnud. Ära andnud ilma, et oleks suurematest läänepoolsematest riikidest enne välja nõudnud meie kui rinderiigi relvastamist nende ladudes olevate asjadega ja nende eelarve rahadega.
Reformierakond on kogu oma populaarsuse ja valimiskampaania üles ehitanud loosungile, et nad tagavad Eestile tugeva riigikaitse. Nüüd saab üha selgemaks, et tegelikult on nad teinud täpselt vastupidist, nad on meid ohtlikult nõrgestanud. Nad on meid relvitustanud ja jätnud kõige kriitilisemal hetkel kaitsetuks. Ainus, mis meil on, on vähesed liitlaste üksused, mis siin asuvad. Lisaks sellele on nad riiki lubanud üle 100 000 immigrandi, kellest suur hulk on tulnud läbi Venemaa ja kelle üle pole tehtud mitte mingit sisulist julgeolekukontrolli. Nad on riiki lubanud tuhandeid rohelisi mehikesi, kes töötavad Vene sõjaväe või luure heaks.
Loomulikult lähevad nad raevu, kui sellele kõigele tähelepanu juhitakse. Kui see arusaamine inimestele kohale jõuab, kukub nende kindlate käte maine kokku nagu kaardimajake. Just selle tõttu tuligi neile appi süvariik ja libameedia, käivitades läbinähtavalt absurdse laimukampaania Wagnerist ja EKRE-st. Kulla inimesed, ainus poliitik, kes 2019. aasta eurovalimiste eel Kremliga seotud isikutelt raha sai oli sots Raimond Kaljulaid. Tema tegemised ja rahastamised Delfis kedagi loomulikult ei huvita.
yesyesyes
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10162114359637079&set=pcb.10162114359707079
25.02.2023 16:25
11
"Vähesed liitlaste üksused" laugh Kremli ullikesed ei saa üle ega ümber mingitest haubitsatest, kui meil on siin HIMARS, NATO hävitajad, droonid jne - moodsa sõjapidamise vahendid. Ukraina tümitaks ka orke meelsamini hävitajatega kui haubitsatega.
Ma olen kindel, et EKRE sugustele Kremli agentidele kogu tõde Eesti sõjaväelisest seisust ei avaldatagi.yes
25.02.2023 16:25
8
Ameerika Ühendriigid saadavad lähiajal Eestisse jalaväekompanii, üksuse koos HIMARS-i mitmikraketiheitjaga ning vastava juhtimisvarustuse ja -süsteemid. Lisaks hakkab USA panustama Eesti diviisi loomisesse.

"Veel enne jõule saabub Eestisse üks jalaväekompanii ja HIMARS-i üksus," ütles kaitseminister Hanno Pevkur neljapäeval toimunud pressikonverentsil.

USA üksuste saabumine on osa NATO kaitsehoiaku muutumisest, mille raames suurendatakse siinset kaitsevalmidust, ütles kaitseminister. Lähinädalail Eestisse jõudvad lisaväed ja -võimed tugevdavad kogu NATO kaitsehoiakut ja suurendavad liitlaste julgeolekut, lisas Pevkur.

"Otsus kujutab endast olulist edasiminekut, mis puudutab USA vägede roteeruvat kohalolekut Eestis ja Balti riikides. See näitab USA pikaajalist pühendumist meie piirkonna julgeolekule ja tugevdab oluliselt NATO kaitsehoiakut," lisas Pevkur pressiteate vahendusel.

Pevkur ütles, et USA-ga on kokku lepitud ajavahemik, kui kauaks ameeriklased roteeruma jäävad. "See on loomulikult kokkuleppes kirjas. Me seda täpset aega välja ei ütle. Me saame öelda seda, et roteerumine on nelja kuni kuue kuu kaupa. Esimene jalaväekompanii on siin kevadeni, siis suure tõenäosusega tuleb järgmine," ütles ta.

USA üksuste Eestisse paigutamine tuleneb NATO Madridi tippkohtumise otsustest ja on osa pikemast rotatsioonide seeriast, mis tagab USA vägede järjepideva kohaloleku Balti riikides. See samm kinnitab, et Eesti ja USA jagavad ühiseid väärtusi ning on tunnistuseks heast kaitse- ja julgeolekualasest koostööst kahe riigi vahel, teatas kaitseministeerium.

HIMARS-ite saabumine on seotud Eesti otsusega HIMARS-id osta

Hanno Pevkur: me suudame Eestit kaitsta esimesest meetrist

Pevkur rääkis, et HIMARS-i üksuse tulek on seotud Eesti hiljuti sõlmitud kokkuleppega soetada Ameerika Ühendriikidelt need raketisüsteemid. Eesti ostetavad HIMARS-id peaksid siia jõudma 2025. aastal. 

USA üksus hakkab aktiivselt osalema Eesti õppustel ning selle meeskond hakkab osalema Eesti kaitseväelaste väljaõpetamisel, ütles minister. Kokkulepe kohaselt on harjutamine vältimatu, märkis ta.

Lisaks tugevdab HIMARS märkimisväärselt Eesti tulejõudu ning panustab Eesti kaitsmisse.

HIMARS-i loetakse kõige kaasaegsemaks pikamaa kaudtule süsteemiks maailmas ning selle kasutuselevõtt suurendab Eesti tulevõimet ja annab Eesti kaitsehoiakule strateegilise efekti, teatas kaitseministeerium.

Jalaväekompanii tähendab terve pataljoni kaasamist

Kaitseväe juhataja, kindralleitnant Martin Herem rääkis pressikonverentsil, et ehkki Eestisse saabub ainult üks USA jalaväekompanii, hakkab see roteeruma, mis tähendab sisuliselt terve pataljoni, mille koosseisu kompaniid kuuluvad, kaasamist Eesti kaitsesse.

"Ehk võime edaspidi rääkida USA jalaväepataljoni rollist meie kaitseplaanis," tõdes Herem.

Ameeriklaste ülesanne on harjutada koos Eesti üksuste ja teiste riikide täiendavate liitlasüksustega ning õppida tundma nii siinset looduskeskkonda kui ka tavasid.

Jalaväekompanii hakkab paiknema 2. brigaadi juures Võrus, HIMARS-i üksus jääb 1. brigaadi juurde Tapal.

HIMARS-i üksusega hakkab koostööd tegema nii väekaitse, tulejuhtimine kui ka muud üksused teevad ning neid saab näha üle Eesti, kindlasti õppusel Kevadtorm, rääkis kindral Herem.

Ülo Mattheus: Ukraina märksõnad golodomor'ist holodomor'ini

USA panustab diviisi loomisse

Herem rääkis ka sellest, et USA hakkab toetama Eesti loodava diviisi moodustamist ning väljaõpet, mis sisuliselt juba käib.

"Kuna siia tulevad ka USA üksused, mis on osa diviisi lahinguplaanist, siis tõenäoliselt määratakse diviisi staapi ka USA ohvitserid," tõdes kaitseväe juhataja.

Eesti liitub diviisi struktuuri loomisel NATO raamistikus kõrgelt tunnustatud U.S. Warfighter'i programmiga, mis koosneb õppuste seeriast ja lõpeb sertifitseerimisõppusega sellel osalevatele korpustele ja diviisi üksustele, teatas kaitseministeerium.

Pevkur: Eesti pole kunagi paremini kaitstud olnud

Kaitseminister Pevkur kinnitas pressikonverentsil küsimustele vastates, et Eesti sai USA-lt võimed, mida soovis. "Me ei soovi siia lihtsalt lisavägesid, vaid neid, kes meid võimestavad, kes aitavad täita meie lünkasid. Seda ameeriklased teevadki. Kuna meil endal HIMARS-eid ei ole, siis saamegi nendega kaudtule võimekuse," rääkis ta.

"Saime peaaegu maksimumi. Loodan, et meil on lähikuudel võimalik veel millestki teatada. Aga see sõltub ka sellest, kuidas kahe armee vahelised kokkulepped," lisas Pevkur.

Herem rõhutas, et tema jaoks oli ameeriklastega sõlmitud kokkuleppe juures väga oodatud tulemus, et lisanduvate üksustega hakkab loodav diviis, milles peaks olema palju erinevaud üksusi, ilmet võtma. "Britid annavad ühe brigaadi, USA sisuliselt ühe pataljoni ja lisaks tuletoetuse HIMARS-itega. Kui Eestit on vaja kaitsta, siis saab hakata seda tegema esimesest päevast alates. Saame väga konkreetset praktilist koostööd alustada ja valmistuda," rääkis kindral.

Kaitseminister Pevkur tõi välja, et praeguse kokkuleppega hakkavad Eestis paiknema kolme NATO tuumariigi üksused: Ühendkuningriigi kui NATO kohaloleku raamriigi, Prantsusmaa ning nüüd ka USA üksused. Lisaks viivad praegu Eestis õhuturvet läbi sakslased, siin on ka Taani üksused ja Islandi eksperdid.

"Eesti pole kunagi olnud paremini kaitstud. Heidutus, mille idanaabrile saadame koos oma liitlastega, on väga tugev," tõdes Pevkur.
25.02.2023 16:42
12
Ullike pidi siiamaani külavahel puupüssiga ringi jooksma ja natse taga ajama. Äkki pajatad lähemalt ullike?
25.02.2023 19:52
9
Kolmekesi on parem!Sulo,Lemps ja külmkapitagune puukellaga lillasokk, saavad varsti ülejäänud kummid omavahel ära kasutada.....
25.02.2023 23:59
2
Pime moosekant hoiab suumulgu koomal.
26.02.2023 14:20
5
Sama siin! Vaimuhiilgust pole vaja Kalafoorumis näidata! Omasuguseid ikka leidub!
26.02.2023 14:38
3
Putli manu saanud?
26.02.2023 19:01
7
https://www.youtube.com/watch?v=VLKuKbd8JXU

Жена пленного мобика ЗАСТАВИЛА ЕГО РАЗДЕТЬСЯ В ЭФИРЕ — журналист НЕ ВЫДЕРЖАЛ

yesyesyesbroken heart

https://www.youtube.com/watch?v=E-zZcDUyY-s&t=6s

Китай попустил Путина, ракеты для ВСУ, запоздалая мобилизация - главное от Жданова за 25.02

yes
26.02.2023 19:45
7
https://www.youtube.com/watch?v=k46i-KMLAmc

,,, 
Я татарин, мама работает в татнефть
01.03.2023 10:09
12
Kes viitsib lugege Eesti Ekspressi artiklit(saab ka Delfis lugeda):
"Heremi - Ekre kätši anatoomia:sadu miljoneid väärt relvadiili blokkimisele järgnes süsteemne kius"
Tundub, et selline ongi siis EKRE tõeline pale ja sellised on nende väärtushinnangud...
01.03.2023 10:47
14
"Aastaid kestnud sõnasõja alguspunkt paistab olevat mitusada miljonit eurot väärt relvatehing, mille EKRE soovis suunata Leo Kunnase sõbra esindatud firmasse. Diili blokkimise järel on EKRE asunud kaitseväge ja Heremit tulistama kõikidest oma propagandakahuritest."
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120149878/heremi-ekre-katsi-anatoomia-sadu-miljoneid-vaart-relvadiili-blokkimisele-jargnes-susteemne-kius
 
05.03.2023 13:22
9
EKRE võitis valimised! Reformilumpen võib 10 milli mehe juurde longata......
05.03.2023 19:45
2
 Vara hõisata. Valimiste lõpuni  veel veidi aega ja ka lõpliku statistikani. Isegi valimisvõit ei tähenda midagi kui liivakasti mängukaaslasi ei leita. Kellele kühvliga liiva silma pilduda.cheeky
05.03.2023 20:06
2
 Valitsema hakkab koalitsioon.Lehmakauplemine algab homsest. Presidendi sõnul saab heakskiidu see kes valimiste tulemina suudab valitsuse kokku panna.Vara veel järeldusi teha.Elame-näeme.Kas halvem või parem näitab kaugem tulevik.Päevapealt ei muutu midagi.yes
06.03.2023 18:28
9
Tore! Juhtus see mida arvata Oli! Mööndusega Eesti hitinduse Obersturbanniks pandi jaanuar 2022,Kristjan Luukas Ilves. Haruldase tõu Juudist isa tegi Eesti Rahvale lisakingituse Ärma eest! On 2 punkti! Keegi ei usu kui paberkandjate kaudu EKRE oli juhtimas 29-22 ja kui Jeruusalemma kellad lõid südaööd ujutus 300000 Oravat kõigist Üle! Usun Valimispettust 100% Ja Siimu kuldne sõnakilge 70% Jeestimaast on purulollid! Peale jee teerulli usun ka seda,et Kes valisid EKRE ja Isamaa olid need 30%! Muud Libepeded,Oravapansega 70%...
06.03.2023 19:50
20
Juhtus see mis juhtuma pidigi. Külajoodikuid ja peapeale kukkunud debiilikuid pole nii palju, et kosnervierakond piisavalt hääli saaks.
Krt täna on üks ilus päev!
06.03.2023 20:47
6
Ära vaga mureta,Juudrpoe taga teed põlvili Minetti..
06.03.2023 21:27
7
Simon Gol dberg ja Ilvez Kõige erinevad e hääletajate nimed... Guinea zee pole meggairww mis zee ziiz on...
07.03.2023 08:44
6
Vabandan!! Tegelikult on kõik hästi! Lihtsalt Liberalismi õied avanevad hiljem!
23.03.2023 16:05
5
https://www.youtube.com/watch?v=uUe3oeWHs9M

МОЙ БРАТ "ОТРИЦАТЕЛЬНО РОДИЛСЯ 31 ЯНВАРЯ В УКРАИНЕ! СЕГОДНЯ 40 ДНЕЙ ПО НЕМУ/ @VolodymyrZolkin

yes
23.03.2023 16:38
4
https://www.youtube.com/watch?v=IBX9Jg9ThWc

Мобилизованного из Подмосковья ЗАМУЧАЛА СОВЕСТЬ? Откровенное ИНТЕРВЬЮ! 

yesyes
23.03.2023 18:38
10
Väga tubli, et uue kasutaja tegid.
Aga ole hea mees ja ära hakka siia venekeelset paska postitama. Või kui postitad siis võta vähemalt paari sõnaga eesti keeles asi kokku.
23.03.2023 18:46
5
https://www.youtube.com/watch?v=k1GX2VVMJXg&t=39s

VÄLGATUSED | Leo Kunnas: kaotasime reservkapten Ivo Juraku kaks korda

Vestlussaadete sarja "Välgatused" tavapärases Ukraina sõja teemalises saates räägib riigikogu liige ja reservkolonelleitnant Leo Kunnas pikemalt hetkeolukorrast Ukraina idarindel ning teistel sõjaga seonduvatel teemadel. Saatejuht on Indrek Petersoo. Toetage Objektiivi vestlussaadete tegemist: https://objektiiv.ee/anneta
27.03.2023 15:25
14
mudakoger NEWS oleks pidand olema
28.03.2023 14:08
0
https://www.youtube.com/watch?v=NvApbf8CRmk

Ногу Свело! - Романтика тюрьмы

https://www.youtube.com/watch?v=SIY0wOKU9vY

Официальный видеоклип группы «Ногу Свело!» на песню «Украина. Год войны»

Украина! Моя вторая половина! С небес смертельная лавина, Сойдет по прихоти страстей. Украина! Пусть от Днепра и до Берлина Летают ангелы незримо, Храня в пути твоих детей. Сынок, не бойся! И подожди немного: Она закончится - воздушная тревога. Похоже, стихло. Похоже, улетели. Похоже, мы с тобой сегодня уцелели. Не бойся , дочка! И подожди немного: Я знаю, впереди нелегкая дорога, Надеюсь, их патруль на нас патронов не потратит...

Music: Max Pokrovskiy - author, singer, mix Andrey Yarygin - recording, sound engineering Maria Rayzvasser - organ Dimitry Vishnepolsky - euphonium Matt Breuer - tuba Josiah Lamb - trumpet Graham Doby - drums Christian DeMarco - acoustic guitar Olga Zakharova - additional production John Cantrell - organ arrangement Valera Bortnik - translation author
yesyesyes


   
28.03.2023 16:32
14
Ole Sa mudane mees uus või vana. Stiil on Sul endiselt sama võigas ja labane! Miks? Mis on Sinu sotsiaalse heitumuse põhjus? Mis sygavat valu Sa endaga hinges kannad? Mis Sinuga juhtus?
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Palun oota