Otsi

Antsla poisid 2

06.10.2006 22:32
Nonii, jätkaks ühte arutelu http://www.kalale.ee/sisu/NCwxOTA4MzksMTQsMCwx/, mis rullus mõnda aega tagasi. Seoses Värnikuga. Hetkel siis seis selline, nagu ma ennustasin. Mõningad oganisatsioonid teevad oma tööd ja vähe lapsemeelselt jonnakat meest püütakse ohjeldada. Mine tea, mis oleks parem, mitte torkida või ...Igatahes hakkas ta nüüd natuke jonnima. Ja kui maha ei rahune, saamegi oma Matti. Kuulatada, mis mees ka asjadest arvab, saab näiteks siin: http://www.r2.ee/index.php?lang=est&main_id=27&id=2969

Taustsüsteemiks
tasuks lugeda Ekspressi http://www.ekspress.ee/viewdoc/8F24FB4ABA2F4505C22571FC00561F4B
07.10.2006 05:14
0
irw, jäi sügelema ikka?

1. See seljataga, trahvimine ja stipi ära võtt/vähendamine on nõmeduse tipp, ent tüüpiline punasele mõtlemisele ja sellele ,,endiste" kaadrile. Alatu.

2. Mille eest stippi jagatakse? Kas sportlaste saavutuste ja loodetavate uute eest või suuruse (kas saab/või ei saa) kriteeriumite sisse kuulub/peaks kuuluma ka ,,pehmemaid väärtusi"? Nagu näiteks oskus end väljendada, keel hammaste taga hoida, kintsu kraapida, elus mitte pisilollusi teha= see kõik siis teha omamoodi poliitikat/PR-i?

"3. Kui lisaks, sportlikutele saavutustele ja loodetavasti tulevatele, see stipp neid muid ,,pehmusi" sisaldab-siis oleks spordibürokraatidel ilus ka end nii väljendada?! Oleks nagu aus ja sportlasele kah selge kohe, mida ,,almus" sisaldab.
A) Kui tahetakse öelda, et need ,,pehmed väärtused" peavadki olema ka 1 stipi üleüldse saamise kriteeriume või siis osaliselt suuruse määraja, siis tuleks ka selle hindamine ja reeglistik kehtestada!
aa) Kui Eesti riigil on vaja ja Eesti rahvas arvab-jah, ka ülalnimetatud ,,pehmused" peavad olema stipi kogusumma suurusel määravad- siis, (pljääd, nahh) kehtestagegi nii! Stipi summa= sportlike/ja loodetavate sportlike saavutuste eest+ (ajakirjandusliku/poliitilise küpsuse/PR-i/rahvale meeldimise eest).
bb) Kui sportlane teeks/ei tee siis "värnikut", tahtes või tahtmata, on nii asjaosalisele endale kui ka rahvale selge summa mis sellisel juhul ,,boonusena" lisandub või saamata jääb.

4.Minu jaoks on selge mida Värnik Kanteri kohta öeldes mõtles.
a) Kanteri 2 MM-i hõbedat ei ole tõesti ikka see mis Värniku OM kuld. Seda tunnistavad ju kõik, ka läbi tiitlivõistluste kohtade preemiarahade suuruse!
b) ,,Kanter punnitab oma tiimiga ja nõuab raha juurde". Asja taust on see, et Kanterile määrati 5000.- ja Värnikule 3000.- stippi kuus. (ilmselge, et need numbri vahed ei peegelda sportlikke saavutusi vaid ülalmainitud subjektiivseid, välja ütlemata, reeglistikuta ja alaliidu ning sportlase vahel sõlmitud lepingus kajastamata sensitiivseid küsitavaid väärtusi)
c) ,,et heitis 73, see ei huvita mitte keegi
, et võiks rahulikult oma võileiba kodus teha". Vihjab, nagu ka Tammert mõni aeg tagasi, et 73m heitmistingimused olid ideaalsed, Helsingborg tuntud ,,hea" kettaheite tulemuse koht kus suure tõenäosusega puhuvad pidevalt heast suunast ja tugevusega tuuled mis ,,tulemuse" tegemiseks vajalikud. Et Gert läkski sinna spetsiaalselt, ettekavatsetult, ajendatud tuultest ja suht heast hetke vormist. NB. erinevatel spordialadel mängivad erinevad ,,tingimused" tulemuse saavutamiseks suuremat või väiksemat rolli! Kettaheide on kindlasti 1 neid alasi kus tuul (mida Helsingborgi näites on võimalik valida) (või Moskva OM odaviske näitena isegi ,,tellida" http://www.sporting-heroes.net/athletics-heroes/displayhero.asp?HeroID=849
Noortematele teadmiseks, et vanasti olid odad konstrueeritud teistmoodi ning nende parameetrid teised. Oda oli konstrueeritud ,,lendama". Õige mehe, heitetehnika ja õnne korral sai ta ,,õhupadja" alla ja planeeris nigu purilennuk. Uwe Hohni maailmarekord sellisega oli 104m+. Moskva OM Luzniki staadionil avati NSVL odaviskajate (ka Heino Puuste, praegune Värniku treener) heidete ajal teatud staadioni väravad, suunates sellega staadionil valitsevaid õhuvoolusi) rolli mängib. Head ja õiges suunas tuult vajavad kindlasti ka staadioni sirgel tehtavad kiirjooksud, kaugus- ja kolmikhüpe, suusahüpped jne. jne. Kuulitõuge ja korvpall ilmselt mitte.
Et ,,võileiba" teha tähendab siinses kontekstis teha suurepärane tulemus/"võileib", kui sul on millest teha. /erinevad vorstid, singid, juustud valida
/. Et katsugu seda teha (me räägime ju üksikust võistlusest, mitte sellest kus võistlevad kõik hetke maailma tipud) kodus, Eestis näiteks. Või ,,kodus" kus kõik tipud koos. Et ega ikka ei tee Kadriorus seda tulemust/võileiba kui ,,külmikus" võileiva tegemise materjaale napib/ideaalset tuult pole. Ole sa selleks või Kanter ja heas vormis.
,,Võileiba" tegema, võib mõista ka veidi otsesemas tähenduses- tulemust mis sulle preemia/stipi/reklaami rahadena tõesti söögi ja muu heaolu toob.
Selles suhtes on (loogika ütleb, et see peaks niimoodi olema) Värnik ikka Kanterist üle oma olümpiavõiduga kus on hetke parimad koos. Ja see peaks ka määrav olema. Vähemalt mis puutub Eesti riigi rahade jaotusse.
Veelgi otsesemalt aga võibki mõista ,,võileiva" tegu sellisena nagu Värnik mainib-Kanteri team tõmbleb ja kasutab nõkse, et saada enam toetust, ka rahaliselt. (kuluaarides ilmselt ka halvustades ja intriige punudes Värniku ja teiste vastu. Ilmselt seda annab mõista ka, muidu äärmiselt tasakaalukalt tunduv/mõjuv Tammert, oma vihjetega siin-seal Kanteri aadressil) (sarnast "võileiva tegemist" harrastab Alaver ka suusatajate ja enda jaoks, halvustades ja tehes maha teisi alasi, eriti aga teisi suusa-alasi. Varem rohkem ja avalikult. Tänapäeval vähem ja/või ilmselt varjatumalt. Muidugi tänases olukorras vajab Alaver sellist teguviisi ka vähem kui endistel aegadel, sest tulemusi on juba nii, et tapab)

5. Mis puutub Ekspressi, siis diagonaalis lugedes jäi silma Matti Nykäneni/Matti Pulli teami võrdlus Andrus Värniku/Heino Puuste teamiga.
Nuh jah- nu ei ole antud/olnd neil kahel suurepärasel sportlasel (Nykänen vaieldamatult kõikkide aegade parim omal alal) annet, nende elunähtustega toime tulemiseks, millest artikkel kirjutab.
Mis aga puutub tindisolkija väitesse, et Värnik kuulab vaid/aind Puustet nagu Nykänen Pullit -siis , joptvõijoru, keda sportlane/laps siis ikka kuulama peaks kui oma spetsialistist ,,pereliiget"?! Pastakaimejat Raul Rannet, wuudit, Tiblat, tädi Maalit , eesti klamüüdiaspetsi Joalat, Kashpirovskit või Villu Reiljani?
Raul Ranne heidab justkui Puustele, nagu ka Pullile, ette, et too ei tegele(nd) oma pereliikmega piisavalt ja ei hoia(d) ära selliseid ,,libastumisi".
Nuu, tead tattnokk Ranne, keri prse
Ja tegelt ning tõsiselt ka.
07.10.2006 05:17
0
Kudas kellegile..Sumi-Music
DDhttp://www.youtube.com/watch?v=OZEFwSdfhCE
07.10.2006 05:18
0
Suomi
07.10.2006 05:52
0
Kas siis peaks stipp sõltuma sportlase individuaalsest tarkusest, käitumisest, väljaütlemistest?

Raudselt ei!

Ilmselt, IKKAGI
, nii mõnigi siinne kasutaja on käind ka kõrgkoolis. Saand ka stippi. Või kui sellest ilma jäänd, siis arutlend vast, miks nii juhtus.

Nu vot, kuidas oleks kui õppestipp oleks samuti väljaütlemistest, pisilolluste tegemistest, EQ madalusest, või tädi Maalile meeldimisest sõltuv?

Või hoopis Tamme staadionil läbitud 100m ajast?

Vastake endale ausalt, Värniku kritiseerijad.

Mina näen nii, et rumalalt/mitte mõistlikult, mittepragmaatiliselt, mittearukalt käituv sportlane, nagu Värnik, saab ilmselt oma "vitsad", meedialt ja rahva suhtumiselt kätte. Materiaalse ,,karistuse" aga, seeläbi, läbi reklaamirahade ärajäämise/vähenemise.
Ilmselt see peaks olema ,,piisav" karistus niigi.

Stipi ära võtt, selliste lollakate põhjendustega, või tagaselja ja üldse ilma põhjenduseta, on aga nii alatu ja nõme, et otsustajad vajaksid oma haiguste raviks ilmselt võllapuud. Pärgli päralt, see punasus, kommunism, KeRa-lik mõtlemine on nii visa taanduma.
07.10.2006 06:44
0
ja nüüd siis finaaliks, mõtlemiseks kaaskannatajatele, nagu nt. ...

Mina ei tea kas fraas ning allegooria ,,võileib" on tänapäeva sportlaste seas levind väljend või ta on Värniku väljamõeldu. Ma pole seda enne kuulnud.

Igatahes, olenemata sellest, kas ta mõtles selle ise välja või on see nendes ringkondades käibel, olen ma üllatunud selle fraasi sisust, ja selle sügavamast mõttest. Olen üllatunud Värnikus positiivselt. Ma ei pea teda enam lollimaks kui harjukeskmist eestlast. Kipun arvama, et ta ületab neid tunduvalt. Ja ei jää maailmast arusaamise tarkuses, igatahes neist stippi vähendajatest kuidagi alla. Pigem ületab ka sellel alal neid.

Jah, kindlasti jääb tal puudu diplomaatiast, kompromissi valmidusest, eneseväljendus ning üldse väljendusoskusest ja ühiskondlikust mõtlemisest (individualist, nagu üks tippsportlane peabki olema) jne., nähtavasti ka EQ-st.

Aga kohe kindlasti pole ta loll. Pole nii loll nagu eesti ordinaalne avalikkus , kes nüüd on ,,tagajalgadel" ja võtnud närmiskondiks ta ütlemise Kanteri kohta.

Arusaamatu/mõistmise puudusega on hoopis see persoon, kes ei mõikka, et tippsportlane Värnik kasutas Kanteri tegusi vaid olukorra absurdsuse näitena. Et tipptegija mõte peabki niipidi jooksma ning omalt positsioonilt võetuna on tal tuline õigus.(seejuures ei välista see seda, et Kanter omalt positsioonilt vaadatuna, samuti õieti ja pragmaatiliselt käitub. Temagi tipptegija/individualist. Kasutab vaid omade eesmärkide saavutamiseks teisi teid ja vahendeid)

Kõikke eelnevat ja üleeelmises kommis seletatud võileivategu silmas pidades (ei välista, et võileivateol on veel dimensioone mis mulle ja teile hoomamatud ning tajumatud), selle Värniku repliigi, Kanteri kohta, zippitud sisu ja mõtet tajudes julgen öelda, et Värnik on wuudit teind.
Või wuudi teeb kah aegajalt värnikut.

Ka mul on komme ja repliike mis on lühikesed ja/või millest iga mats aru ei saa. Mõned vihastavad, mõned ründavad mind ka isiklikult (nagu alles paar päeva tagasi juhtus), mõned kirjutavad avalikult foorumisse, et ei viitsind wuudit lugedagi, ometi sõna võtavad mu personaalteemal. Mõned ütlevad, et mõtet polndki. Mõned, et rsk, piider ja reostab, risustab ning mölab.
Mõnel lehel kustutatakse mu komm, kuna see ei pidavat sisaldama mingisugustki mõtet jne. jne.
Seepärast ma tihtilugu kasutangi hoopis pikemaid seletamisi, et omastarust taiplikud ja targad ka aru saaks.

Küllap aga enamasti on pikk jutt sitt jutt ja vahest mõttelõng katkeb, hämaraks jääb või hoopis muundub.

Aga, krt sellega, eks ma panen nii wuudit kui värnikut ikka edasi. Siin. Ärge lootkegi, et ma nafik tõmban või juba väsima hakkan
07.10.2006 07:32
0
Ühe teise sportlase lugu (kes vist Värniku kritiseerijate arvates pole ,,loll" ehk siis on hoopistükis ,,tark") http://www.postimees.ee/071006/esileht/sport/222085.php?r

Nuh,
mingeid mõtteid ka sugeneb ja tekib lugedes kahte erinevat ,,spordilugu" ?
07.10.2006 08:39
0
nii, ma monoloogi läbi. Niipalju, et siiski, see 3000 kroonine stipp peatati ja tõenäoliselt aasta algusest saab ta seda raha edasi. Treeningvahendid, mis on palju suurem summa igakuiselt kui 3000 jäid talle aga alles. Keegi ei soovi, et ta sitemaks sportlaseks saaks tänu väiksele sõrmeviibutusele. Mis aga paneb mõtlema on see, et PR mõttes oli olukord silutud. Andrus oli munenud suust kuldmuna vabandades kiiruse ületamise eest ja maine oli sellega enam-vähem kombes. Praegu aga läheb see kolinal alla, sest Andrus on keevaline ja puistab ajakirjanikele häid fraase varrukast.

Mind kõige rohkem paneb aga mõtlema see, et kas topeltkaristus oli siin ikka vajalik. Politseilt sai ta oma nätaka kätte, esimese eksimuse puhul võiks nagu muus osas andeks anda. Kuna aga EOK-s on väga väärikad mehed, kes võibolla on küll ka ise elus lollusi teinud, kuid ei kippunud nendega nö tibiajakirjades esinema, tahavad nad enda vanusega võrreldes poisikest maapeale tuua. Mine tea. Olen korra võrreldavas olukorras ise olnud ja teine karistus poleks mind mitte kuidagi aidanud. Nii ei aita ka Andrust. Karistus ei tohi olla ebamäärane, tulema kaua aega peale rikkumist jne. Sel karistusel ei saanudki olla muud mõju kui trots.
07.10.2006 08:59
0
Kas üldse on õigust sportlast niipidi karistada? Lepingujärgselt EOK ja Kergejõustiku liidu ,,maine" kahjustamine?!

Ma tean millist demagoogiat selle kohta võidakse ajada ja bürokraadinäru vastab kõrgilt- vastavalt Põhiseadusele, Andrus, on sul õigus otsus kohtusse kaevata.

Ma arvan, et neil pole õigust. Eriti, et kriteeriume pole nagunii paigas. Sarnane olukord ju siin või mõnel teisel foorumisarnasel lehel.
Ent, ent- lõppudelõpuks pole selline keelamine/ruineerimine siin lehel ja EOK-i poolt samad ,,tubakad".
07.10.2006 09:21
0
Peale selle toonitaks veelgikord. EOK ega Kergejõustiku Liit ei teeni nende stipendiumite jaoks ise raha. Veelgi vähem on nad kuidagi A.Värniku omanikud.

Neil on vaid abistavad, majandavad, organiseerivad funktsioonid sportlaste saavutuste maksimeerimiseks. Vaid saavutustel või oodatavatel saavutustel tuginev hinnang saab olla sportlasele stippi määramise aluseks!!! Mitte miski muu!!

Või keegi ,,rahva" seast EOK-ist või EKL-st püüab muud väita?

Kas nad väidavad ka siis, edasiarendades sarnast äraspidist loogikat , et tulemusteta/andetule sportlasele, kuid illikukule, võib ka stippi määrata??? Lihtsalt lambist, vaimuannete põhjal.
07.10.2006 09:22
0
Wuudi > "Kanteri 2 MM-i hõbedat ei ole tõesti ikka see mis Värniku OM kuld."
Värnik Olümpiavõitja, kus, millal, mis alal
?
Vene vanasõna "sila jest uma ne nada" sobib teda iseloomustama...
07.10.2006 09:26
0
nuh, eks minagi teen vigu. Edaspidigi juhtub. mõni mõis. Parem ikkagi MM kulla omanikuna.
Juristid, advokaadid, prokurörid jms. ütlevad seepeale-jah, oli menetluse rikkumine, kuid see ei tähenda süü puudumist. Elik menetluse rikkumine, ei peaks mõjutama otsust ja karistuse karmust
07.10.2006 09:35
0
nujah, eks ta olegi enamvähem nii nagu limo kirjutas. Pätt ehk oleks saand sellest Andrusest.
Paul aga võiks ka, jah, kaasa mõelda, mitte jääda tüüpilisse harjukeskmise eestlase tasemele.
Mitte millegiga pole tõestatud, et u Paula uma bolshe! Aga siilat on igatahes raudselt menshe. Ja saavutusi, eeldatavasti pole mingeid


ole hea paul, lase enda ajudel rehkendada
07.10.2006 10:00
0
tahaks ka noole naelikuid, või ühte naelagi naelikutest, või selle koopiat. Oleksin sillas.)
Tõsiasi on aga see, et harjukeskmine eestlane oleks õnne junnis kui Värnik teda kõnetaks või kui saaks Andruse vana võidund maika.
Nii nagu ei meeldi neile ka Rüütel või Savipäts, aga mingis vallas, suvalises külas nimetatud ,,sepad" ringsõidul käivad-siis külas visatakse vanad kalendrid minema, kellad jäetakse seisma, algab uus ajaarvamine sellest hetkest ja terekätt ei pesta puhtaks paar nädalat.
Vot sellised ,,kriitikud" oleme.
07.10.2006 10:04
0
nonoh, ei tea midagi....
07.10.2006 10:05
1
tibla-kes sind harjukeskmiseks sõimand on?
07.10.2006 10:15
0
Nonii, nüüd kohe kahest rauast korraga sain, et julgesin faktiveale osutada

Ja isiklikuks ei maksa minna, ma ei ole Antsla mehi, ei kõlba oma tegemistega teemasse
Minu sportlikud saavutused jäävad noorte vanuseklassi ning ei ole tõsi maailmatasemel, kuid vabariigi (tollase ENSV) omal vast ikka. See selleks.
Ei kuulu vaidlustamisele, et Andrus oma MM tiitliga kõva vend on, aga oleks siiralt kahju kui nüüd miskid kõrvalised asjad tema treeningtegevust/sportlikku edenemist segama hakkaksid ning ta edaspidi vaid suupruukijaks jääkski. Ehk siiski nii hullusti ei lähe...
31.08.2007 08:21
1
Nuudlid ja vöileivad.... Andrus on kõva kalamees.....jutu järgi arvata
19.10.2007 23:59
3
Kui kellelgi on kõvemat, kui MM tiitel kõrvale panna, pole mõtet põrgata. Pihkulöömise ja pilulimpsimise rekordid arvesse ei lähe mitte!
14.07.2018 08:22
5
teema muutub Tõrva poistekssmiley
Palun oota