..kui ei tea milline see põhi all on.Tihtipeale lendmuda või põhjast tunduvalt kõrgemale tõusev samblavaip,mille vahel ja all linaskid toimetavad.Kuidas siis ikkagi olla kindel,et sööt on sattunud põhja,eriti tunmatul veekogul,mitte ei ulbi mingi sambla ladvas.
Et kindel olla, tuleb põhi taimedest puhtaks kõõbitseda, ega muu ei aitagi. Võtad paarkümmend meetrit nööri, seod miski rauakolaka külge, vana metallreha näiteks, lajatad selle järve ja muudkui puhastad. Jõudu tööle!
Endlal üldiselt ei traaligi, seal on põhjas ühekõrgune rohi (mingi adru?vaip) ja püük käib selle kohalt. Esimesel korral sai põhja puhastatud küll, aga see osutus mõttetuks, kuna linaskit on sedavõrd palju, et ilma puhastamata sai kala täpselt samamoodi.
Teistes veekogudes on puhastatud põhja pealt püüdes eelis enamasti olemas.
Ma olen tähele pannud kala heina seest mu konksu söödaga pole varmas otsima. Puhastan kupulehtedest ja põhja ka, ega päris puhtaks saagi. Lasen sööda hästi heina lähedale, mitte heina sisse ja nõnda olengi püüdnud viimasel ajal. Arvan söödapallide lõhn ajab kala segadusse, vähemalt minul on heina seest põhjast halvemini võtnud.
Siis vaja mingi alus söödetavale kohale alla panna. Hoiab peibutussööta heinast kõrgemal ning konks ei takerdu heintesse vaid otse kala suhu. Selline mõte tuli. Paned suveks ühte kohta ja muudkui püüad.