Otsi

Keeluaja bännerid

16.04.2010 13:43
Ma siin mõtlesin et masendavalt palju on ikka inimesi, kes tõesti ei ole viitsinud/teadnud/tahtnud ennast kurssi viia erinevate kalade keeluaegade osas.

Äkki aitaks asja paremuse poole pöörata see, kui mõni nendest suurtest kalale.ee lehel olevatest reklaambänneritest ohverdada ja paneks suured sildid üles et mis kalal antud hetkel keeld peal on. Suurelt puust ja punaselt. Siis foorumit külastav algaja või lihtsalt teadmatu kalamees kohe näeb ja teab keda püüda ei tohi ja mis ajani.

Loomulikult pahatahtliku röövpüügi vastu sellega ei saa aga teadmatust võib ehk ravida?
16.04.2010 13:47
0
Kui olemasolevaid ohverdada ei saa, siis meisterdaks juurde mõne bänneri koha.
16.04.2010 13:54
0
väga hea mõte!!! ega endalgi pole kõik keeluajad täpselt meeles. näiteks kalale.ee logo võiks aeg ajalt teise poole keerata ja meeldetuletada hetkel kehtivast keeluajast.
16.04.2010 13:59
0
nalja teete ve, see ei too ju sisse mitte pennigi
16.04.2010 14:06
0
milline siin lehe omaniku huvi peaks olema? Või huvide kokkupuutepunktid, et sellega tegelema hakkaks.
16.04.2010 14:13
0
Omanuku huvi peaks olema kui veidigi kaugemale mõelda. Kui pole kala pole kalamehi ja järelikult pole ka Kalale.ee-d vaja.
Aga no see vast juba kõrgem kosmosetehnika.
16.04.2010 14:13
0
ma siiani ikka arvasin et lehe omanik kah kalamees on. Minule on see täiesti arvestatav huvi.
16.04.2010 14:22
0
ei näe probleemi - http://www.kalale.ee/sisu/MSw4ODUsMCwwLDE/ igaüks võib osta bännerile mistahes reklaami või teavitust
Usun, et omanik on nõus
16.04.2010 14:23
0
Eksperimendi korras võiks ju teha keeluaegade teema. Sinna saaksid kõik siis kribada, et kuskohas on parasjagu keeluaeg,kus on püük mingi püügivahendiga keelatud, jne.
16.04.2010 14:23
0
et siis kaugemale, hästi globaalselt ja laiali minnes....võiks olla tema huvi, harida neid kellest teemaalgatuses juttu?
Mhh, nõus.
Mis kohustusi me sellele või noile inidiviididele veel peale võiks panna, ühiskonna, inimkonna, mother nature ja emakese Maa huvides?
Mida me veel võiks neilt tahta, kui mitte öelda et suisa nõuda?

Palju selliseid kohustajad, nõudjad, tahtjad ise vabast tahtest kogupotti annavad? On seda piisavalt, palju, või hoopis vähe? Suudaksite te oluliselt-oluliselt rohkem, kui täna ja siiani selleks teete, annetate, oma aega ja muid mõõdetavaid ressursse kasutate?

Kas me (ühiskond-inimkond) võiksime teilt seda nõuda? Aga paneks teile kamaluga veel kohustusi selha, ahh?
16.04.2010 14:29
0
Olen nõus selle kohustuse enda kanda võtma, et bännerit värskena hoida. Viskaksin valmis bänneri lehe haldaja meilile.
16.04.2010 14:55
0
ära siis miskit ,,huvitavat" unusta sinna sisse panna.
Mina arvutiasjanduses nui olevana, ei kujuta küll ette, et nad laseksid mingi kolmanda osapoole meisterdatud asja siia vilkuma. Pidevalt uuendatavat. Või siis sellise osapoole, kelle heades kavatsustes nad raudkindlad pole, või pole raudkindlad, et too jagab täielikult teemat ja turvariske.
Ma saan aru, et igamees taob endale rusikaga rindu, "et mina küll selline pole"... aga, kahjuks pole see mingi garantii. Ega saa iial kuidagi olema, kasutades ise mittenikerdatuid vaid teiste omi.
Või mis, kui sa paneksid end ise selle lehe omanike ja tegijate rolli, vastutades siinsete triljoonide uute ja vanade kasutajate ees, nii moraalselt, verbaalselt, kui jälgimatel juhtudel ehk ka füüsiliselt?
16.04.2010 14:57
0
Aeg-ajalt kalapüügieeskirja sirvida on päris värskendav.
16.04.2010 15:01
0
wuudised, oman täitsa kogemust antud alal, ning poleks absoluutselt vaja minu või kellegi teise "kolmanda osapoole" ligipääsu lehele. Nagu juba ütlsin, võiksin visata valmis tehtud pildifaili tegijatele meili peale kui miski kala keeld tuleb ja kogu muusika. Loodan, et nii paljukest ikka mahti oleks, et pildifail välja vahetada. Need keeluajad meil ju aastaringselt nii tihti kah ei tule ja ei lähe
16.04.2010 15:13
0
Kes viitsib (mina ei viitsi, hetkel vähemalt, aga aiman selle hulka) ja loeks kokku, kõik kitsendused, piirangud, keelud, erinevate kalaliikide kaupa, erinevate veekogude kaupa, erinevate püügivahendite kaupa.
Palju neid tuleb, palju peaks kirjeid sinna pildifaili tulema, per ajahetk. Kui kirjuks see asi läeb sel pildil ja kas selle pildi sisu ka keegi lugema veel ja enam hakkab?
Palju siuke raskestimõistetav, tihedat teksti täis olev pildifail, mida mittekeegi asjast mittehuvitatu ikkagi lugema ei hakka, omab effekti võrreldes sellega mida nad siiani pole lugend, ei loe täna, ega hakka ka homme lugema? Mis pakute, palju üle nulli?

Kavatsused ja retoorika selle juurde ehk on ju hea, aga point ja tulemus?

Vabandust pessimismi pärast. A võib-olla on see hoopis skeptitsism?
16.04.2010 15:17
0
Pange siis juba selline bänner ka,kus jõgedes forelli püük tonkaga keelatud.
Pole veel käinud sel aastal,aga kiusatus muutub üha suuremaks.
Vb kutsub see bänner mind korrale.
16.04.2010 15:42
0
Ah eks ta ole nagu enamus selliseid ideid ikka. Idee tasandil võib asi hea tunduda aga praktikas on teine lugu. Ma vast pole veel _nii_ pettunud inimestes, et loodan sellisest ettevõtmisest kasu olevat. Aga eks aeg teeb oma töö ja küll ma ükskord kah kõrgemale tasemele jõuan skeptitsismiga
16.04.2010 15:42
0
võib jah globaalselt ka - lisaks eestile, norra, soome, läti, vene, iiri keeluajad-kohad esialgu aitaks
16.04.2010 16:09
0
Ei, minu pärast arendage siin igast asju, ehitage jõulupuud kilinate, kolinate, vidinate, vilede ja pasunatega, mis ma ikka teha saan ja globaalselt võttes, mis see minu asigi on, ...kasvõi soolake see leht sisse.

ma lihtsalt niisama, ajan siin Eliyahu M. Goldratt-i Piirangute teooriat pudelikaeltest. Põhjus-tagajärg loogikat. Kas ühe pudelikaela ,,lahendamine", lahendab kõik. Lahendab ta üldse midagi? On`s see see algne pudelikael, see algne põhjus.
Puude taguse metsa värk
16.04.2010 16:17
0
ja mõte lämmatati eos...
16.04.2010 16:23
0
sorry, kui see mingi idu oli. Oleks vist võind või pidand suurt taime alles lämmatama hakama.
Oleks olnd eelnev vilgas tegevus. Mis-siis et kasutu. A see eest oleks rakkes oldud ja tööharjumust rooste minna mitte lastud
16.04.2010 16:39
0
mõte ei ole ju uus siin lehel, sarnaseid teemasid ca 2x aastas tõstatud, vahest tulevad isegi lehe haldaja(d) ideede ja lubadustega kaasa, aga kurb tõsiasi on, et midagi ei muutu

Tõenäoliselt on kalale.ee üks stagneerununumaid lehti nii suure kasutajaskonna ja vanuse kohta.
Minu soovitus oleks IT võimelisel ideegeneraatoril kalale.ee-st sõltumatult idee ära teostada, kasvõi oma kodulehele. Kui asi on enamvähem söödav ja toimiv on selle siia lehele pookimine ehk grammike lihtsam.
Kõige probleemsem saaks olema järjepidevus - kes jälgib ja vastutab, et levitatav info oleks aktuaalne ja kehtiv. Et ei juhtuks ülla idee asemel kalamehi informeerida kalameeste desinformeerimine, vananenud infoga eksitamine. Silma peal hoidmine oleks aastatepikkune töö ja ei tohiks rutiinseks muutudes ripakile jääda.
Probleemiks on ka wuudi poolt mainitud piisavalt pikk nimekiri erandeid, mis samuti oleks õige kajastada.
srs
image
16.04.2010 16:45
0
Neh, heaoluühiskond meitele saabunud, ei peagi enam kartulikoori õhtusöögiks otsima, saab ka tegeleda vaeste kalakestega, keda kuduajal halastamatult püütakse.
Aga tegelikult, iga teekond algab esimesest sammust.. Et siis ilma selle piiisiiikeese sammuta ei muutu tõenäoliselt miskit. Ehk jääb tõepoolest mõnele silma see bännerike ja südametunnistuse hääl ärkab sügavast unest. Ning koha ja haug saavad tõõmsalt oma toimetamisi toimetada.
16.04.2010 16:53
0
...ja ehk peletab see (lisanduv) sigri-migri, kilinad-kolinad, viled ja pasunad...siit lehelt hoopis eemale. ...või vähemalt firefoxi add-onne, flashblock-i ja ad-block-i kasutama.
Mis ilmselt saab olla jube reklaamiandjate, ja sealt tulenevalt, lehe omanike huvi


Pudelikaelast pudelikaelani. Rehast rehani, ämbrist ämbrini
Kas ei tundu?
16.04.2010 17:09
0
Nojah, see kas mingi bänner on efektiivseim teavitusviis on juba omaette teema. Alternatiivne variant oleks agressiivne teavitus, näost näkku. Malli saab võtta misjonäridelt, elu sõnalased-vahitornid ja teised sarnased müügimehed. Kui ikka noored viisakalt riides misjonärid käiksid ukselt-uksele või siis antud juhul kaldalt-kaldale ja kuulutaksid neid keeluaegu
Tõsi küll, kui meenutada, mäletan väga hästi neid paarikaupa käivaid viigitud pükste ja valge särgiga pealetükkivaid tegelasi aga nende sõnumit väga hästi nagu ei mäleta, ju olin vale sihtgrupp
16.04.2010 17:17
0
Kui keeluaegade-keelukalade IT tehnilise teavituse juurde naasta, sümpatiseeriks endale teavitus vidina (gadget) vormis arvuti taustapildil (desktopil). Peamiselt Windows 7 ja Vista teema, aga kui oleks efektselt disainitud, kalapiltidega ja puha ning muidu kenalt kujundatud, siis oleks mu silmis jumet. Pealikaudse otsinguga see gadget-i valmistamine ei paistnud ülemõistuse keeruline, ainult kuskilt internetist peaks see jubin andmed sikutama (et iga tüüp ei peaks ise andmeid parandama).
Ainult ise süvitsi teemaga tegelemiseks ei ole mul aega ja ka oskusi, viitsimist napib - ma võin kritiseerida ja õpetada kui keegi midagi valmis orjaks

Ja disaini teemaga peaks keegi kunstniku käe-silmaga isik tegelema.
16.04.2010 17:17
0
et siis...kohustaks lehe omenikud, kui nad siia mittetulunduslikke bännereid ei taha, ega näe mõtet, hoopis rahvamalevlastena korda hoidma ja sõnumit üle maa laotama.

Üsna õiglane (karistus) kohustus neile. Nahh nad siis teevad ja hoiavad ülal sellist lehte, kus iga tatt võib käia, ent ei oma halli aimugi Wabaraiigis kehtivast korrast.
Na mõõlo!
16.04.2010 17:41
0
kas 'bänn' on 'bänneri" lühivorm? - keeluaegadele bänni!

See on muidugi ka õige, et kas leheomanikud ise aduvad oma ühiskondlikku-kogukondlikku vastutust, kas nad üldse tahavad aduda ja vastutust väärikalt kanda. Või hoiavad varju, elavnevad ainult kommertsliku, madalate, raha haisuliste ideede peale. Kas sellist lehte me kalameestele tahamegi, kas sellises primitiivsusele, lodevusele, madalatele kommertslikele instinktidele orienteeritud keskkonnas peavad noorte kalameeste põlvkonnad kasvama. Kas lehe omanikud annavad endale täit aru oma vastutusest, oma kujundatud mõjust noorsoole ja laiemalt kogu kalameeste kogukonnale. Kas see on parim mida suudetakse, ja endist anda on suudetud - ei usu!
See on hetk lehe eest vastutajatel vaadata enda sisse, hetk teadvustamaks oma rolli ja vastutust, vastutust meie tuleviku - meie laste, ja keskkonna ees, suuremalt Eesti ees!
Et mitte pilduda ainult tühje sõnu, teen ettepaneku võtta juhid seltsimehelikule käendusele, valida üks volikogu sarnane kogu vabatahtlikest, kes jälgiksid ja suunaksid kalale.ee lehe tegevjuhtide toimetusi, hoiaksid vohama kippuval primitiivsusel, lodevusel ja laiskusel kontrollivat silma peal. Annaksid suunavaid juhiseid, hoiaksid nö lippu kõrgel ja visiooni selge.
16.04.2010 22:41
1
Nonii, targad koos ja hoos. Selgitage millega tohib püüda pensonäär pensoni tunnistuse ettenäitamisel, omamatta harrastusliku püügi luba?
16.04.2010 22:50
0
penskarid võivad teha õngepüüki (lihtkäsiõng), ja lisaks sellele harrastuslikku kalapüüki nonde riistadega, ja kohas ja ajal, mis ei vaja kalastuskaarti.
16.04.2010 22:53
0
Pensionitunnistus võrdub kalastuskaardiga.Püüa mis tahes lubatud vahendiga.Ei mingeid erireegleid ega piiranguid.
16.04.2010 23:00
0
Tänud. Ütlen oma pensokatele edasi. Nad mul juba siin rullid ritvadelt maha võtsid.
16.04.2010 23:04
0
kilu51, pensionituunistus võrdub sellega et oled vabastatud harrastusliku kalapüügiõiguse tasu maksmisest.
Aga kalstuskaarti läeb vaja võrgutamisel, merika ja lõhepüüul teatud ajal, allveekalastusele teatud kohtades jne. See on teine tubak ja penskariõigus sinna ei laiene.
16.04.2010 23:10
0
Ja jumal taevas näeb, et ka penskaritele on vaja siis eraldi bänner teha, et poleks valestimõistmist, arusaamatust ja vanuselist diskrimineerimist.
Ja õpilastele ka. Ja töölisnoortele jällegi omakorda, olgu nad või 13a vanad, sest nemad jällegi soodustatute nimekirja ei kuulu
16.04.2010 23:15
0
Tean Wuudised.Olen ise selle hallide kaantega tõendi omanik.Samas ka tasulise kalastuskaardi omanik teatud perioodiks Endla looduskaitsealal.
Küsiti vast käsiõnge,spinningu jne. kohta kui ma ikka õieti aru sain?
16.04.2010 23:19
0
nii ma vastasingi...aga sina väitsid, et penskaritunnistus võrdub kalastukaardiga, mis omakorda tähendaks, et võiks harpuunida ntx Saadjärvel, püüda kala Narva HEJ kuni maanteesillani või panna harrastuslikku võrku kus iganes.
Sestap ei saand ma kohe mitte kirjutamata olla, sest su kirje oli väär, või igatahes arusaamatu.
16.04.2010 23:47
0
Nõus Wuudised et juriidiliselt ei olnud minu arvamus korrektne:Harrastusliku kalapüügi eest tasumise kviitung ja kehtiv ning kaasasolev pensionitunnistus on samaväärsed.Kalastuskaart on hoopis teisest ooperist.Vabandan!
17.04.2010 09:18
2
Täitsa üleval kohe.
17.04.2010 09:41
1
eks sarnast bännerit vist mõeldigi, oma unistustes. Seal oli ta zipituna, a ,,pildifail" pole selles formaadis ju
11.02.2017 13:16
2
Kui pikk see keeluaeg on?
Palun oota