Otsi

Lahepera järv

1
2
23.12.2023 21:06
2
Midagi sellist äkki?
23.12.2023 21:10
2
Või selline. Googelda.
23.12.2023 21:11
4
Need
23.12.2023 21:16
2
See vibreerib pärnu kirve moodi tõmmates, vahepeal teed pikema tõmbe ja siis vaikselt solgutad. Vibile tuleb kala hästi juurde aga ära võtab ikka samapalju kui muid siluskaid, seega harva
Populaarsed nii haugile kui kohale. Akara, Narval, Madness, Pontoon21 jne jne, tootjaid ropult
24.12.2023 04:35
1
@ tozz, kui vibil saba ei ole, siis ta 8-t ei tee jää all, mäng peaks olema selline, et käib ringiratast? Mul ei ole Endla järve haugidele midagi pakkuda - õigemini, ma EI TAHA neid 11cm kalleid põiklante rohkem lõhkuda, jube kulukaks läheb. Endlas on meeter vett, kevadeks pole sedagi. Ja rohune. Nii kui natuke järsemalt tõmmata, on esimene konks kõver või sabal tükk väljas. Ostsin viimati haugivärvides ja sihvaka haugi kujuga suure täiesti pommikindla põigu, kus nina peal konksu ei ole, külgede peal on plastikust "tiivad", aga seda nad ei taha. Vist ei mängi nii hästi. Tiivad nagu linnul äratavad kahtlust. Ei ole seksikas. Need põiklandid, mis uhkesti mängivad ja kala toovad, neid on lihtne ära lõhkuda vastu jääd tõmmates.

Võibolla see vibi ongi geniaalne lahendus sellistele madalatele kohtadele, mõtlen..... saab rahuga vastu jääd kolksutada, seal ei ole ju midagi, mis katki läheb? Värvitud plönn.

Tänud sulle, Vibi-Spetsialist, hea idee eest! (torman poodi)
24.12.2023 07:01
3
Mul lähevad põigid juba karbis katki krt, aga kas need Rapala kergendatud põigid pole paremad, ninas pole konksu, keskel kolmik ja saba tundub päris tugev? Vibiga on kindlasti kajaloodi vaja, vaatad päev läbi, kuidas kalad ümber landi mängivad ja lähed õhtul nulliga, aga rõõmsalt koju
24.12.2023 08:56
4
....olen tootearenduse maha maganud  https://www.rapala.eu/eu_en/jigging-shadow-rap?childSku=022677326313 
Häbematult kallis (16,95?!!) nii lühikese saba kohta. Vanasti oleks nagu saba pikem olnud. Koonerdavad vale koha pealt.

Põigid ei lähe katki, kui sa pesusvammi pooleks lõikad ja kõik karbiküljed 15mm polstriga ära vooderdad. Nagu rahvuslikku aaret transpordin. Iga lant on eraldi pesas, iga pesa on vooderdatud laugh 

Kas nad vahepeal togivad ka vibilanti või on kultuursed teatrihuvilised ja vahivad suu ammuli, kui sa etendust läbi viid? laugh Ma juba mõtlesin, et peaks 2 õnge valmis panema: vibiga kutsun rahva kokku, tõmban massid käima ja siis põiklandiga tõstan välja. Keegi ei ole veel niimoodi püüdnud, aga.... tuleb proovida. Uus tehnoloogia. Patenti väärt.

24.12.2023 10:54
3
Just nimelt täpselt see värv olla tegija ka näiteks Viljandi järvel, kollase peaga ahven. Aga kas sa neid kumme pole proovinud, mis põigi moodi liigub (Jasu tinapeaga näiteks)? Vibi värki vaata kajaloodilt, aga ära seda kardiogrammi südamearstile näita
i1
image
25.12.2023 09:25
3
Haugi olen ma kõige rohkem saanud Lucky Johni kiirabi vibiga, 68 mm. Kõige suurem on olnud 3,5 kg siiani. Samas püüab see ka ahvenat. Koha on võtnud pea igal päeval erinevat, vahel kirevamat , vahel naturaalset või sinist.
31.12.2023 02:22
1
Tozz, mul ei ole jasu rakendustesse usku. Näeb välja dropshot larva, mida tina allapoole surub. Käib nagu lift üles-alla. Kala äksi täis on, siis võib ju isegi võtta, aga kui ei ole äksi täis? Väheusutav, et jasu teda käima tõmbab. Aga no mine tea, usk võib tekkida! Võibolla proovin seda jasu, kui liiga palju nullitan tinast lantidega!
31.12.2023 03:57
1
i1, sul on huvitav (lestapüügi!) rakendus: suvaline jämmu mono + 0,80mm (?) fluoro + lant. Peenikest trossi pöörlaga ei kasuta? Seo mono ja fluoro Yucatan knot sõlmega, nii et paksemat keerutad ümber peenema, siis jääb ilus sõlm. Kui hakkad vastupidi keerutama (tundub lihtsam), et peenemat ümber paksema, siis ei tõmba sõlme kokku. Praegune sõlm ei ole esteetiline. Mingi pusserdis.
i1
image
01.01.2024 22:24
1
Pealiin on 0,3 ja mingi küllalt kallis ultrasoft mono. Fluro on 0,38 pärisfluro, mitte hiina vuffel. Pöörel on vahel, et pealiini keerdu ei ajaks, see on igal rakendusel elementaarne. Kaks topeltclinch sõlme on parim, mis sinna sobiks, tugevamat ei olegi. Eks kõige selle mõte ei olegi esteetika, vaid, et koll kätte saada, kui otsa lööb. 
10.01.2024 22:58
1
0,38 fluoro tundub na õrnake haugi hammaste suhtes, aga kui vastu peab, siis ongi õige! Pole mul vaja iriseda. Ma ise kasutan pealiinina 0,26 ja leian, et seda on maa ja ilm, üldse ei muretse haugi väljatirimise suhtes. Ta ei ole ju agressiivne võitleja. Paar sööstu ja kerid välja. Pealegi on olemas sidur. Sidur peab olema parajalt lahti keeratud. Ma ei ole kunagi aru saanud inimestest, kes tahavad "vintsides" kala välja tuua, justnagu oleks hästi kiire. Samas hambad on tal täpselt nii teravad, et kuna mul ahvenapüügi rakendusel on pealiiniks 0,205 Lucky Johni fluoro + LJ pöörla kiirkinnitusega (kõige pisem!) + lant, siis tuleb aeg-ajalt sellega leppida, et mõni lant napsatakse ära. Mis parata? Trossi vahele ei saa panna, ahvenale ei meeldi. Haugiõngel on 20cm must tross vahel, mis on küll peenike, aga üsna jäik. Siiamaani pole probleeme olnud. Kui ta on näljane, siis ta ka võtab. 9cm ja 11cm haugilandid on nii rasked +20g pommid, et tross küll väga mängu ei mõjuta. Minu arvates. Pigem on mure, et biitseps on päev otsa vehkides ületreeningu saanud. Järgmine päev on puhkepäev.
10.01.2024 23:32
0
Plaanis oli tuua elu esimesed 1-2 naturaaltoonides vibi, aga iseloomu mul ei ole, mehe meelt ja tahtejõudu ei ole, poest väljusin 5 vibi ja pea sajaeurose arvega
pakuti ka mulle tundmatut fluorokarbonit. Müüja ütles, et 0,38 kohale paras, haugile võta 0,50 fluoro. Jätsin ostmata. 0,50 on korralik köis, samaväärne trossiga...... VÕI siiski mitte?!?? Hakkas kripeldama! i1, kas fluoroga mängib vibi paremini?? Kas peaks ikkagi fluoro vahele siduma, kui vibiga püüda? Täiesti eksistentsiaalne küsimus. Müüja ka ei osanud vastata kumb on parem lahendus, kas vahele peenike tross või jäme fluoro? Teadmamehed, andke nõu!
10.01.2024 23:36
0
85mm vibid ostsin haugile.
11.01.2024 00:44
1
Ilus video oli, kuidas soomlasel suur haug 0,7 fluro läbi kaksas. Kogu actoin oli livescope loodi ekraanil. Mina kasutan trossi.
11.01.2024 12:48
2
Haug kaksab 0,5mm fluro otsast jigi nii ära et ridva ots ka ei liigu, näed ainult kuda nöör hüppab. Ei peagi mingi koll olema, alla kilo nolk teeb ka seda. Kõik sõltub kuidas rabab ja mis osa püügivahendist esimesena hamba ette jääb. Siin on testitud erinevate flurode, ka japsi omade, vastupidavust kraapimisele jne, tulemused sellised et erilist vahet erinevatel markidel pole. Kui kohe esimese laksuga otsast ära ei löö, on kõik joppamise asi, kuhu täpselt lõugade vahele liin jookseb. On 0,16mm fluroga ka koll hauge kätte saadud. Omal mitmeid juhuseid kui suur haug 0,3-0,4 fluro otsas, peene spinnaga kiirelt ära tuua õnnestub on kõik ok, kauem aega läheb on hõõrub fluro pooleks ja tulemuseks pikalt karvane ots.

11.01.2024 15:01
1
Titaantrossi paki peale on ju kuldsed sõnad kirjutatud. Fluoro ja titaani läbimõõtude võrdlemiseks panen tabeli pildi. Fluoro hambapidavus sõltub põhiliselt õnne faktorist, nagu Pall juba mainis. Fluoro testimiseks on lihtne teha kodune testseade
https://www.youtube.com/results?search_query=fluoro+versus+mono+salt+strong
Ise kunagi kah tegin ja minu tulem oli see, et tavaline stroft gt tõmbas kõigile kõlavate nimedega fluorodele 50% mütsi rohkem pähe. Kalastajale sai kah kunagi lugu kirjutatud selle kohta. Ise testige omi asju, kui viitsimist on. 
11.01.2024 16:07
1
0.8mm läbimõõt on samuti paar korda läbi kaksatud haugipüügi käigus. Kuulikindel fluoro läbimõõt haugile on ~1.2mm. Aastaid lendõngega haugi püüdnud antud läbimõõduga. Isegi meetriste haugidega ei pea higistama kui kala sööste kontrollida vaja, taimestikust välja vintsida vms. Hetkel kasutusel 1.17mm Strike Wire fluoro, julgen soovitada. Need sõlmitavad titaantrossid kipuvad ka trikke tegema kahjuks ja ei ole nii kuulikindel lahendus kui jäme fluoro.
Kui hülssidega majandada ei viitsi, siis siin üks hea lahendus: ​https://youtu.be/2OvRQN9IgBs?si=13SsoYeW-qz1avO9
ddt
image
11.01.2024 17:19
1
Neile, kes kõige kergemaid UL peibutusi kasutavad, jämedad fluorod ja trossid küll ei sobi. Möödunud kevadel hankisin Soomest Ruoto kauplusest Climax Ultra Dynawire pehme ja lihtsalt sõlmitava trossi 0,29 mm ning poolil lubatud kandejõud 9,5 kg. Jään rahule.
 Dynawire | Climax Angelschnüre (climax-fishingline.de)
11.01.2024 20:20
3
Kui materjalidest rääkida, siis on mõistlik ka nimesi nimetada. Fluoro , mono, titaan pole üks ja seesama üle ilma. Mingid asjad võivad ju samast tünnist või poolilt või tehasest tulla ja erinevaid silte saada jaemüügiks aga ikkagi, konkreetne nimi , et see on pask või too on umbehää on ka teistele realistlikum info. Minul  tee mingeid trikke knot2kinky, kaua kasutanud , lennukaga 300+tk mere "kolle" ühe trossiga vast parim tulemus ja ma arvan, et vähem, kui sada ühe trossiga pole olnud. Mul kõige rohkem kasutuses 0,3mm/8kg , peenemad mõõdud vähem kasutuses. Igaks juhuks kordaks, et mul jäik traat, alati sirge, elab kõik mudimised ja hauginätsutamised üle. Ja kunagi saab aeg täis, jonks sees või katki, midagi igavest pole kalavarustuses. 
Microjigitamises samuti kõige rohkem kasutuses 0,3 traat, optimaalne läbimõõdu ja vastupidamise suhe. Mina pillun põhiliselt 3-5 chebu ja 2" kuni 2,8" kummi, peenem tross mul pinnalantidel. 
1
2
Palun oota