Kui hapnikuballoon läbi aeraatori jää alla 3m sügavusele aeglaselt ära tühjendada, siis 10m kaugusel enam ükski riist ei fikseeri hapnikusisalduse tõusu. Näha on et ideede puudust pole, aga samas autoritel vist pole üldse majanduslikku reaalsustaju.
Kõige reaalsem mida teha saab on auk jäässe ja pumbaga vett jää peale pumpama. Aga kui jää läbipaistvust see eriti ei tõsta, siis pole ka sellest eriti tolku.
Kahala pideva ummuksile jäämise probleemi lõpetaks väga lihtne ja kasulik projekt. Nimelt tuleb järve kaldale rajada tuulegeneraatorite park. Sellise arvestusega et tuulikute labad ka vett segaks ja hapnikuga rikastaks.
Ja ära hakka Mati seda plaani ümber lükkama, seda te Kirovi ajal kindlalt ei katsetanud.
Käin suvel sellel veekogul paarkorda...takistus on paadi puudumine ja natsa häirib hommikune admirilateedi laevastik (ükskord oli 80 paati). Samas on ju nii et loodus teeb oma tööd.Kui muuta midagi tahaks siis aereerimist peaks tegema nii et jääpeale mingi renn võimalikult pikk ja siis kaks auku ühest renni teisest maha. Mulli aeraator ei anna isegi akvaariumis olulist effekti mullide tõttu- ikka veepinna virvendus on see mis hapnikut vette juurde annab. Seda peaks iga aasta tegema...vaeh mis see maksma läheb ja kasutegur on suht väike see järv on ju suur. Kui midagi muuta siis õigem oleks muda kogust vähendada...ilmselt sama tehnika mis liivakarjääris. Ainult et kes selle mega koguse muda sobiva hinnaga ära ostaks? Ja veel mis saab nö kuhjamis alast? Kisa ümbruskonnas taevani haiseb see värk nagu kanalisatsioon... või bio koostootmisjaam rajada? See ökoenergeetika on päris kallis...
Samas las aga ajavad kotti... ega siis ise pea mitte sobivat eeskuju järgima.See mädanev kalamägi vast oleks veel vastikum.
Kõiksugu veerennide ja aereerimise on mõju lokaalne, 20 meetri ulatuses ehk. Tiigikalu saab nii päästa aga ruutkilomeetreid nii ei päästa. Jää tuleb läbipaistvaks teha, kui aga jää ise on juba läbipaistmatu, siis ei anna tulemust ei lumekoristus ega pumpamine, tuleb ilma oodata. Arvestades et 2 nädala prognoos on üsna sarnane hetkeolukorraga, siis tuleb neid ummuksil kohti juure.
Soojaga ta midagi ei kasva, aeg juba sealmaal, aga tegemist on Lahemaaga ja seal ei saa sa suurt midagi kaevata ega ehitada.
Pisut imelik on kuulata ametnike juttu et tegemist on täitsa normaalse asjaga et las surevad, isegi räägitaske et see on lausa hea et plakntonit kohe enam ja vesi selgem. Võibolla ongi normaalne, aga ikkagi tundub pisut kummaline.
Läheb jälle paar aastat aega kui seal asi normaliseerub, kui too üldse normaliseerub, iga paari aasta tagant sama jama seal.
Loodus on karm ja on olukordi kus pole lahendusi. Inspektsioon jälgib seadust, ja pole instantsi kes võtaks vastutuse ja ütleks kus on see viimane piir, peale mida on keskkonnakaitse seisukohast vajalik sureva kala väljapüük kõigi vahenditega kasvõi loomasöödaks.
wuudised sa oled ikka fucking impetsilll ... tra ma pean ikka puuri välja otsima... hambut koera kohta haugud küll kõvasti... minu idee oli vähemalt asjakohane mitte see debiilne ahnitsemine ja siis pärast kiita et oh ma sain... munnigi ju
_Loodus on karm ja on olukordi kus pole lahendusi._
Päris nii nüüd kah väita ei saa. Pigem on asi hoopiski teha tahtmatuses.
Ummuksi probleemi lahenadmiseks on vaja mitu asjameest. eriti neid kes elektrit teevad. Elektrijaam vaiab ikkagi pausaaltarbijaid. Enamasti on nedeks koormuseta töötavad elektrimootorid... kuid miks ei võiks nendeks olla mõni akvaarjumi tehnikat sisaldav konteiner nonde järvede ääres?
Sai täna käidud vaatamas seda laste tapatalgut ja ütlen ausalt et täitsa rõve on vaadata kuidas vandid 10 cm pikkuseid linaskeid ja hauge valimatult kotti topivad !
entusiastlikud käsitöösoovitajad vöiksid teada, et see järv on ca 350 ha suur, üks eesti suurematest.
miski puuride ja labidatega virgurdamine ei aitax seal miskit.
vaevalt kogu kala sinna pumbajaama kraavi kipub, vast aint selle serva elukad.
mudapumpajad kogu projekti ja maaeraldusega on ammu keskkonnategelaste ukse taga kolistamas - ei lasta kallale, et rikuvad looduse tasakaalu jm jama.
kala kõik sinna kraavi poeb,kus VAnjad neid võtavad.....krt,ma võin kihla vedada,et 99% neist tibladest seal ilma kalapüügi loata...tragivad kah veel raisad...kus nüüd KKI on?
Siin keski meenutas Porkuni järve.
Tegime kõik , mida oskasime - aereerisime, raiusime auke, tõime tuletõrjeautoga vett, mida kaldalt järve lasksime. Kasu vähe, kuna ilmad olid samasugused nagu praegu - öösel kõva külm ja päeval väike sula ja järve vette hapnikku kuskilt juurde tulemas ei olnud, mida annaks ainult tugev sula. Kui järves vesi haiseb (tehke auk ja nuusutage) siis kärvavad kalad 100%. Aitab ainult nende väljapüüdmine ja kuskile mujale värskesse vette viimine. Nüüd on igaühe oma otsustada, kumb variant on parem, kas jätta nad sinna mädanema või panna potti.
Oma kogemus ütleb ka et näiteks linask elab mitu kuud tavalises lastevannis jahedas kohas, kui regulaarselt vett vahetada. Kolm kuud pidasid vastu ka ka kaks särge, kes küll lõpuks täiesti läbipaistvad, aga elus olid.
Käisin siis ise proovimas. Linaskipüügist ei tulnud midagi välja aga tugevat tuult trotsides tuli lühikese trollimise peale 2 haugi...ja 2 tähistamata võrku. Enamus järvest nii madal, et püüda väga keeruline, sügavam ala aga võrke täis lastud!