Vaatasin kõik oma videod läbi ja otsisin parimad momendid/saagid mis saanud ja panin kokkuvõtte latikapüügist ja suvisest haugipüügist. Hiljem tuleb ka talipüügi oma. Talipüügi omaga läheb nats aega, sest seda materjali mul kõige rohkem
Rootsis jah. Ma ei raiska kunagi palju raha sööda peale nagu mõned mehed teevad. Keedan lihtsalt herneid pehkemks ja sinna lisan kaerahelbeid ja kui on latikasööta siis aind pihutäis ka lisan seda, aga latikad tulevad juba lihtsalt herne peale kohale.
Küsimus polnud rahas, vaid söödakoguses ja mida pannakse. Asi selles, et kunas ja kuidas järvedes on lood võimaliku ülesöötmisega. Tihtipeale on nii, et heas kohas järsku kala kadunud ja krt proovi selgeks teha milles viga on.
Soovitan katsetada ka method feedriga (flat feeder) ja juusrakendusega boili või popupiga, sellega on lahe kui võtab, võib ridvast ilma jääda, selline minek on kalal. Muidu jah korgikaga kindlasti mõnusam kui tonka või tavafeedriga.
Spekuleerida võib igasuguseid asju, et miks kalaparv lahkub püügikohast. Ise pakun kahte kõige loogilisemat põhjust enda jaoks - 1. neil sai kõht täis ja huvi kadus 2.sööt sai otsa ja huvi kadus.
Palju räägitakse ülesöötmisest ja vähe räägitakse alasöötmisest. Ise arvan, et paljudel kordadel, kui esimesest räägitakse, on põhjus teises. Kala huvitub selle tänapäevase tolmu peale aga kõht ütleb talle, et ega selle tolmu ahmimine teda ei täida.
Ma olen sõbraga ühe sellise katse teinud kunagi. Läksime järvele kalale ja mõlemad said aru, et just tema peab kauamängiva sööda tegema, mis oli kilo maitsestatud maisimannat rattaks hautatult. Kahte plönni meil vaja polnud ja tekkis mõte, et paneme sellisesse kohta, kus saab näha, kas teda süüakse ja kui palju süüakse. Panime madalasse, järvel kristallselge vesi, umbes 3h pärast tagasi tulles oli see kadunud, nagu poleks olnudki. Kui sööjaid on palju, siis on ka palju sööta vaja. On ka selliseid olukordi, kus väikse kogusega lihtsalt ei saa suure kala parve alla. Ja loomulikult on igasuguseid olukordi, ka ülesöötmist.
Küll pole see teema, aga abiks ikka. Need küsimused tekkisid just seetõttu, et sõbral oli see aasta Viljandi järvel heas kohas ühest päevast alates nagu noaga lõigatult kala kadund. Mul aga ühes väikejärves nii, et esimese 4 korraga sain vist kokku 13 väga ilusat kala, 1,7-2,5kg aga edasi ainult väike seakõrv. Ega ometi suured siis otsa ei lõppenud?