Otsi

Haugipüük merest

24.05.2006 15:00
Ei hakanud tervenisti läbi sirvima- sorry, kui selline teema juba olemas olnud. Aga ikkagi- loen siin erinevaid teemasid ja paljudes kohtades küsitakse, KUS on see koht, kus kala saab. Harva räägitakse, MILLISTES kohtades kala liigub...
Endal merega vähe kogemusi, kuna eluaeg võrukas olnud, aga selle kevade järgi mõned soovitused saaks anda merest haugipüügil...

ILM- vaadata, kust tuul puhub. Kui kaldalt eemale, siis on olnud suhteliselt, vaikne (kinnistes lahtedes pole eriti tähtsust)- isegi ei haara. Kui lahte sisse, siis hea- isegi väga madalalt suhteliselt kalda äärest otse kaldalt kätte saanud. Mida suurem ja tugevam tuul, seda rohkem kaldasse kala tuleb. Väike seenevihm ei tee midagi- isegi sobilikum.

AEG- hommik kohe peale päikesetõusu ja õhtul paar tundi enne päikeseloojangut. ISegi kui kala ei võta on need esteetiliselt kõige nauditavamad ajad mere ääres olemiseks...

Koht- Madalates lahtedes- seal kus hauakohti leidub. Mõningaseks abiks on isegi merekaardid- seal sügavused peal. Siis kohad, kus astangud esinevad. Siis neemetipud- viimased korrad on hästi töötanud süsteem- neemetipu varjus- tuul puhub lahte sisse ja haued passivad varjulises kohas, et teised kalad lainega mödöa läheks. Niimoodi 10 meetri raadiusest paar kolm tükki kätte saanud.

Püügiviis- siiani - mida aktiivsem mäng, seda parem. Haarab isukamalt. Muidi ainult mekib ja korralikult otsa ei jää. Jõnksutamine jt. nipid kasuks.

LANT- mina olen enda kevadised saanud sinise-valgega. Ja see neile meeldib- julgen öelda. Üks mees loopis pool tundi hauakohapeale- erinevate värvidega. Peale teda tegin heite ja juba esimesega oli otsas. Kutil silmad punni peas. Tema polnud halb, kuid värv landil oli vale. See järeldus tehtud muidugi vaid selge vee peal...

Ok. AItab selleks korraks. Pange siis siia ka oma soovitusi üles. Üldharivas mõttes- et ei oleks küsimusi KUS kala leidub, vaid MIKS just seal....
24.05.2006 15:15
0
vibu11
Käid Sa jala kaldal või on Sul paat?
24.05.2006 15:15
0
väga süvitsi see nüüd ei läind. ma just annaks hinnangu, et jutust tuleb välja KUS ta on. miksid on siiski nagu vastamata.(v.a. neemetipu jutt)
24.05.2006 15:22
0
Paati pole- einult kaldlat ja pükstega püüdnud. Kui pükstega, siis soovitan soojalt kasutada mingistki kahva. Kui kaldast eemal, siis igavene mäsu kuhugi kala panekuga. Kui kõva kallas, mis läheb kiirelt sügavaks, siis olen ikka kaldalt püüdnud- pole kahvaga tsuksimist. Ja pullim ka... Sumpa madalates kohtades vööle ei soovita- need kohad, kus mina käinud on olnud madalad ja mudased- puusal olevas sumbas lämbub sellesse mudakihti mis ringikäies tekitad ära. Kalast hiljem kahju. WUUDISED- mõtlesin KUS kohtade all just seda, et küsitakse koha nime ja täpset kohta. Aga kui annad ka omapoolseid soovitusi, siis tekib loodetavasti olukord, kus mõistatamine ja avastamine tekitab inimestel OMAD kohad, kus käiakse ja nauditakse õiget äraarvamist...
24.05.2006 15:43
0
haug madalas toitub, paljuski määrab ära põhi - kui rohune põhi siis rohtude vahel paljastel laikudel.
Kui tuuline, siis sogase ja selge piiril, kala tiba sügavamasse kolib.
Kui väga tuuline, siis sopis ja tuulevarjus, kus vesi selge.
Kui normaalne tuul, siis allatuulekalda sopp rannakivide vahel ja piiril.
Suurel merel püüdes kala madalikel ja servas.
Kellaaeg pimedast pimedani, alati võtab. Mida soojem ilm seda parem.
Maikuu on super, siis alates sept - nov väga hea. Juuni-juuli hea.
24.05.2006 16:01
0
Sjomm- tuli, et keegi viitsib kogemusi jagada. Igaks juhuks täpsustan teadmatutele, misk mai ja sept-nov. parem võtmine. Kohe peale kudemist võtt hea aga natukene tuim- ei haara korralikult. See tingitud sellest, et kudemisele energiat ikke kulunud ja tahab nädalakene ikke kosuda. Niisiis- võyab aga mitte tugevalt- tahab kiirema käiguga lante. Sept-nov. kogub rasva talveks ja seetõttu ablas...
24.05.2006 16:51
0
Mina kevadel rahulikult, isegi aeglaselt kerin. Kala käib ja nokib järgi, siis rabab, kui hetk õige. Üsna hiljuti pistis üks 2-3 kiloni isend pea lausa veest välja kui landi järgi paadini jooksis, siis keeras ümber ja läks omateed.
Sept-nov haug rasva vast ei kogu, see kala koguaeg ablas ja ilma rasvata. Ka kevadised haugid, kui nad just hetk tagasi ei kudend, üsnagi sama nägu ja ilusad prisked on kui sügis. vt nt minu pilti :
24.05.2006 16:55
0
Varsti KukiMuki ärkab, küll siis tarkust juurde siia tuleb
24.05.2006 18:04
0
Kes sa sii ikke tarka oskad kosta.Mida rohkem püiad.Seda lollimana end tunned.Nõnda mitmekesine ja arvamata oo kalade käitumine.Seda enam,et ise kunagi kalaks põle old.
Kevade/sügise haug vähe erinevalt paikneb.Vahel varjus,vahel tuule käes.Sõltuvalt vee enda temperatuurist ja ka tuule tugevusest.Mida külmem ja konnisem,seda rohkem varju otsib.Enamiku aastast päris madalast otsida tasub.Iseäranis varastel ja hilistel tundidel.Hooaja alguses ja lõpus ka vähe sügavamalt proovida tasub.Hetkel tundub istuvat heledamatel kivistel madalatel laikudel.Suve poole rohkem rohu sisse laiali vajub.Landivalik-töötab see,millesse usud.Lisaks peab klappima ridvaga/tamiiliga.
Kalapüügis lõplikku tõde vist põle. Iseeneste ja erinevate inimeste kogemused sageli risti vastupidised.Põle muud kui otsi ja katseta.
Tolana (kalapüügis) kooleme nii ehk naa.
24.05.2006 18:07
0
Kahtlaselt allegooriline jutt Mukilt,tea mis seisukohta võtta kohe.
24.05.2006 18:11
0
Istu vahelduseks

24.05.2006 18:27
0
at1969
Kontsentreeru KukiMuki viimasele lausele, sääl on tõde millega piab leppima
)
24.05.2006 18:36
0
Siga
))
24.05.2006 20:33
0
siga tegelt ka gala ju
07.02.2007 23:37
0
...kõik teised kalad on lihtsalt saak...http://www.youtube.com/watch?v=U0QNxAzE9KM&mode=related&search=
08.02.2007 10:07
0
täna meri hullult auras, ja lahesoppidel jääkaas peal, kui nädala lõpuni samamoodi jätkub, siis on esmaspäevaks vähemalt Soomelaht jääs...
Mis puudutab nüüd teemasse, siis nagu aru saan, põhiliseselt siin punasele rõhku pannakse? Siis ma võin niipalju ütelda- lisada, et mõõduka meretuulega punane 2-3m sügavusest madalamale ei roni, maatuulega see aga julgelt madalamal, kui pool meetrit meresügavust- võib oma kalaasju ajada. erandina tooks välja väga tugeva tuule piki kallast, või osaliselt merelt, mis merele juba korraliku laine suudab teha aga merelahesoppides veel vee seisma jätab- siis on ta kas ainult sügavas, või ronib päris lahesoppidesse, samuti julgelt isegi nii 0,5m-sesse vette varju naabrimees just sellisest lahesopist oma suurima(10kg) kätte saanud, kujuures lahesopi suue merre kõige rohkem 0,3-0,5m sügav...
Võrguga endal kõige madalamalt saadud punane umbes 20 cm-ses vees olnud tugeva maatuulega ja seda siis meres..
08.02.2007 11:23
0
kurat, nüüd panin puusse, või on keegi pealkirja muutnud? Ennist oli nagu üldiselt merepüügist teema?
või olen lihtalt liiga unine..
08.02.2007 11:45
0
Vibu11, sa riigiametis tööl oled olnud? Praegune foto- ja filmimees?
08.02.2007 13:03
0
orav- nii jah kuidagi on välja kukkunud...
08.02.2007 13:08
0
NU vot siis, siis ma tean küll sind Vibu. Sa suvel ju meil koidulas filmimas käisid, eksole. Isegi mina vist filmile jäin.
08.02.2007 13:10
0
Nii ta vist oli jah...
08.02.2007 14:15
0
Kas Naisare ja Aegna kandis on keegi haugi püüdnud???
08.02.2007 14:21
0
Naissaare juures pole haugist midagi kuulnud, liiga avameri vist ikka. Aegna all ikka vahel saadakse olen kuulnud.
08.04.2007 20:14
0
Kahv ikka kaasa, kuidas sa kala kätte saad kui asud kaldast 200-300m kaugusel, endal on vööküljes peenest terastrossist paarimeetrine aas kuhu kalad järgi ajan.
27.04.2024 22:55
0
Kas Saaremaa on siuke hea koht rannikult haugi püügiks?
28.04.2024 10:29
0
siuke enam-vähem jah. Midagi ikka saab.
Palun oota