Kui see põhi ikka väga muda on ja suurehitust ette võtta ei viitsi, siis tee ujuvsild. Prussidest raam, raami alla kinnita perforeeritud plekiribadega tühjad plekktünnid ja raami peale lauad. NB!!!! PLEKKTÜNNID PUHTAKS NEID KUNAGI TÄITNUD KEEMIAST!!!
Soomus kõik ää rääkis. Piale selle veel üks kild mes võib siin-seal oluline olla: vaipurre on ehitis. Ehitis, teatavasti, nõuab vastavaid lubasid-dokustaate jne. Ujuvpurre seda ei ole, seega pole nt looduskaitsealal looduskaitseinspektorilgi sellise riistapuu vasta suurt miskit. NB! jutt käib siis täisujuvast ankurdatud platvormist millelt nt plangu kaasabil maale jalutada saab, otsapidi maasse kinnitatud poolujuv purre on ehitis.
Õnneks küll siiani pole keegi selle vastu huvi tundnud. Praegune sild ongi lahendatud nii, et all on 200L plekk vaadid ja peale on seotud kauba alused ning siis lauad veel vahele löödud. Kuna vaatide laius on ca 1,2m siis sillale minnes võid sellega ümber käia kui ühe otsa peale lähed. Seege on pandud külgedele veel kasepuust vaijad et oleks stabiilseb. Eelgõige ohutuse ja laste pärast kes käivad. See on mingi4-5 aastat kestnud ja hakkab lagunema. Osa vaate on veepiirilt ilmselt läbi roostetanud ja vett täis jooksnud ja ei kanna enam. Mõtted liiguvad ujuva silla suunas. Aga mis materjale kasutada et sild saakas ka stabiilne ja kestaks?
Kas peno ajaga end vett täis ei ima ? Kunagi sai puidust raami sisse plasttaarast (naabrimehel oli kuuri all meeletult õlletaarat) parv ehitatud, kenad aastad kestis, olgugi, et talvitus jääs, ja kandis ka võimsalt.
Tõstame teemat.
Vana purre tiiki taotud vaiad+peal plangud on omadega läbi.
Kuna tegu käsil, kas uued postid võtta kuivatatud materjaal või lasta metsast toore..mis puitu bõiks kasutada, kask, kuusk?