Otsi

Emajõe-Suursoo kalameestele ja headele inimestele

15.07.2014 03:30
Kaks iiri setterit Meerapalust kadunud

Eile õhtul (esmaspäev 14.07) pääsesid Meerapalu rannas lahti kaks iiri setterit. Iiri setterid on kleenukesed, kuid suuremat sorti pruuni karvaga koerad. Üleliigse kambavaimu ja loomalõhnade tulemusel ei tulnudki enam tagasi. Liikusid piki randa Emajõe-Suursoo poole, aga ei tea millal liikusid kaldast kaugemale ja eksisid nähtavasti ära.

Palun hoidke silmad lahti Emajõel, Kalli jõe, Ahja jõel, Pedaspää lahel, Leego järvel jne kalastades või lihtsalt ringi sõites. Samuti võimalusel teavitage tuttavaid (kalamehi), kes on sealkandis. Koerad on äärmiselt inimsõbralikud ja nähtavasti praeguseks hetkeks otsivad inimkontakti igal võimalusel.

Koerad on mõlemad väga heas füüsilises vormis ning on võimelised maastikul liikuma suuri vahemaid. Hetkel puudub aimdus kas ja kuhu poole nad täpselt liikusid. Neil olid kaelarihmad kaelas ning kaelarihmade küljes jalutusrihmad. Aga nad võivad kaelarihmad olla üle pea tõmmanud või jalutusrihmad läbi närinud. Võivad liikuda üksi.

Reageerivad nimedele Miia ja Puntsel. Aga reageerivad ka lihtsalt hüüdmisele.

Loomulikult paneme täna plakatid ülesse kõikidesse lähedal asuvatesse küladesse (Meerapalu, Virvissaare, Leego, Laaksaare, Tasa, Võõpste jne) ja räägime kohalikega. Aga igasugune info liikumine oleks abiks.

Ja igasugune informatsioon teretulnud ööpäevaringselt telefonidel:

56 673 357 Teele

52 55 137 Mart

Kindlasti korraldame Meerapalust lähipäevil otsinguid olenemata soisest alast ja raskesti läbitavast maastikust.
15.07.2014 06:22
0
Noorem koer Puntsel sea soomülkast üles leitud, aga kahjuks 8-aastase Miia kohta kehtib kõik eelnev.
15.07.2014 10:55
0
Tore kuulda, et üks loom leitud - loodan et leiate ka teise. Soovin edu ja kordaminekuid otsingutel!
15.07.2014 11:21
0
Kui kellegil on ideid, kuidas Mardi mure suurema hulga kohalikeni viia, siis jagage oma tarkust. Ehk on sealkandis mõni inimene pidevas liikumises, nagu kohalik loodusturismi arendaja või autolavka juht jnejne?
15.07.2014 14:53
0
Ka Miia leitud. Aitas combo Raadio Elmar + kuulutused Mehikoorma poe seinale. Miia oli öösel Meerapalu asulasse inimeste ukse taha magama tulnud. Seega, ürgsed metssead jäid nulli peale. Kui viimasele 24h tagasi vaadata, siis sai läbitud rabasid ja mülkaid ja võsasid, midagi isegi Valdur Mikita popraamatus "Lingvistiline mets" ei oska kirjeldada. Puhas dzungel. Ja mõned inimesed elavad päris-pärisrlt Eestis üksi keset soid.

Igatahes suur aitäh foorumlastele, kes helistasid ja andsid nõu. Ja aitäh Meerapalu kohalikud inimesed. Õnneliku lõpuga lugu.
15.07.2014 15:13
0
Õnne!

Koertel-kassidel kompass töötab. Kui praegu poleks kellegi ukse ees maandunud, metsloomade kätte sattunud, nälga surnud, siis mingi aja pärast olnuks kindlasti kodus tagasi.

Endal kogemus poolhundiga kunagi ammu. Vahemaa umbes 3-4km ja see käis tal küll kähku (ei olnud kodust eemal olnud). Sarnaseid lugusid ka loetud.

Veelkord, õnne!
Palun oota