Otsi

Kaitsepolitsei viidi jõuga Venemaale

05.09.2014 23:34
Asi on ikka päris hull, FSB võttis Eesti piiri äärest jõuga kaasa meie oma mehe. Nii need asjad ikka ei tohiks käia, et lihtsalt tulevad ja võtavad kaasa.
http://www.postimees.ee/2910947/kaitsepolitseinik-viidi-eesti-territooriumilt-relva-ahvardusel-venemaale
http://www.postimees.ee/2911313/fsb-kinnitas-kaitsepolitsei-tootaja-kinnipidamist
05.09.2014 23:35
0
Pealkirjas väike apsakas, kaitsepolitseinik* siis ikka.
05.09.2014 23:44
0
Ilves oma facebooki seinal pool tundi tagasi:
"Käisin kapos. Sain kinnitust, et tegemist on piiriülese
korruptsioonijuhtumiga. Dokumenteeritud. Asi juhtus Eesti poolel. Venemaa tunnistas, et see on nende eriteenistuste töö. "
06.09.2014 00:03
0
Homme viiakse mupost keegi arvatavasti.
06.09.2014 01:46
0
Mupot putja ei torgi, need ju omad joped
06.09.2014 02:31
0
Ah mis te plämate,ma ei usu iialgi et mingi kapo rott metsas jalutab 5000 EU taskus!!!! Inime kes isegi ametiasjus metsas ei vea pakikaupa raha kaasa,no 500 ma veel saan aru,aga.........
06.09.2014 07:29
0
https://www.facebook.com/jaanis.valk/posts/10152637682579454 Kaitsepolitseiniku rööv on:
"Vastuvõetamatu ja kahetsusväärne" (Toomas Hendrik Ilves)
"Jõhker, provokatiivne, agressiivne samm" (Eerik Niiles Kross)
"Ennekuulmatu" (siseminister Pevkur)
"Tõsine kuritegu, mis häirib igat eestimaalast" (peaminister Rõivas)
Hästi öeldud. Aga seda kõike saab öelda ka ühe teise asja kohta.:
"On vastuvõetamatu ja kahetsusväärne, et ajastul, kus Vene Föderatsioon rikub igasuguseid rahvusvahelisi norme ja lepinguid on Eesti Piirivalve juba ammu jõhkralt, agressiivsete otsuste tagajärjel peaaegu töövõimetuks muudetud. Mis omakorda on tänase päeva sündmusi hinnates olnud provokatiivseks teoks. On ennekuulmatu, et me ei räägi nendest inimestest, kes on selle tõsise kuriteo, mis häirib igat eestimaalast, korda saatnud." (Jaanis Valk)
Kronoloogia:
kell 9 hommikul röövitakse ametnik.
kell 13.00 (neli tundi peale sündmust!) kohtutakse alles vastaspoole piirivalvuritega, keda teavitatakse juhtunust. 4 tundi võttis oma piirivalve teavitamine ja briifimine?
Praeguseks hetkeks teatab Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse piirivalve Pihkva osakond, et nendel sündmusest esimene kuulmine. Info liikumine on uskumatult kiire tänasel päeval olnud. Kui kaugele saab inimest 9 tunniga transportida? Täiesti uskumatu, kuidas meil asjad käivad siin riigis...
UPDATE 22.47
Ajakirjandus võiks Kaitsepolitseile esitada järgmised küsimused:
1. Kas Kapo juhtkond teadis oma töötaja operatsioonist Nato ja Euroopa Liidu välispiiril?
2. Kui teadis- miks saadeti inimene teostama operatsiooni üksi?
3. Kui ei olnud üksi, miks ei sekkutud?
4. Kui oli üksi, siis kust pärineb informatsioon, et inimene rööviti relva ähvardusel?
5. Kas Piirivalve oli teadlik käimasolevast operatsioonist?
6. Kui oli teadlik, siis miks ei olnud kaasatud operatsiooni turvalisust tagama?
7. Kui polnud teadlik, siis miks pole tehtud järeldusi Võmmorskis traagiliselt lõppenud juhtumist?
8. Mis hetkel teavitati Piirivalvet juhtunust?
9. Miks kulus juhtumist vene poole teavitamiseni 4 tundi kui kahtlustati algselt kurjategijaid ja iga minut alates röövi hetkest on oluline kirjategijate tabamisel?
10. Miks siiani on reaalsus see, et Euroopa Liidu ja Nato välispiiril on ainukesed, kes loonud kontrollitavad vaatlustornid, osalise liivariba ja traataiad, Vene Föderatsiooni jõustruktuurid?
11. Kas poleks juba ammu aeg üks osa 2 protsendist SKPst, mis kulutatakse Natosse suunata Nato välispiiri füüsilisse kaitsesse?
12. Kes vastutab selle eest, et kaadri voolavuse tõttu on piirivalvesse jäänud vaid käputäis kunagi kaitseväe läbinud ja vajaliku väljaõppe saanud teenistujaid?
Viimased kolm küsimust mitte Kapole vaid sise ja kaitseministeerimile...
Pole mõtet Kapolt küsida, mis operatsiooniga oli tegu, kuna loogiliselt võttes tegu riigisaladusega aga juhul kui vastab tõele info ametnikult konfiskeeritud asjade kohta ja lisada siia aastaid tagasi vene ajakirjanduses ilmunud väited antud ametniku seotusest värbamisprotsessidega siis on vist asi niigi selge... aga ülejäänud küsimustele tahax küll vastuseid...
06.09.2014 07:31
0
Ma olen Võmmorskis KORDUVALT kikkaseenel käinud. tõsi viimane kord oli kuskil 2001 paiku!
06.09.2014 10:00
0
Muda, ole piiri lähedal nende slaaviaridega edaspidi ettevaatlikum. Lüüakse ämber kikkaseentega pähe kinni ja...
06.09.2014 10:14
0
Venelased tegid ehk "KATSE" ,et näha kui opratiivselt tegutseb EW sarnases SITUatsioonis???
flm
image
06.09.2014 12:31
0
Kui tegemist oli tõesti mingi salakauba aktsiooniga, on selge, miks piirivatte ei teavitatud. Viimased kolm küsimust sisaldavad endas olukorrakirjeldust, mis vastab tegelikult esimestele küsimustele piirivalvega koostöö mittetegemise kohta.
Tegelikult pole vahet, mida ta seal tegi, sest ta oli praeguse info kohaselt eesti vabariigi territooriumil ja sellest ka asja tõsidus. Kusagilt käis vahepeal veel läbi mingite demineerijate viibimine piirkonnas. Igatahes polnud ilmselt tegemist mingi suitsu ja käraka üle piiri tassimise bisnesega. Konfiskeeritud asjade nimekiri on pehmelt öeldes kahtlane, eriti tingimustes, kus tiblad väidavad, et nad kapo töötaja hoopis pihkvast leidsid. Odav püstol, suur kogus sularaha ja mingi diktofon=klišee spioonifilmidest. Väga ebaprofessionaalne ja ebatõenäoline.
Informaatoriga kohtumiseks on piiritsoon kahtlane koht. Jäljed jäävad maha, samuti on see mõlema poole kõrgendatud tähelepanu all. Võis kohtuda piirivalvuriga, kui üldse pidi kellegagi kohtuma.
Venelaste poolt oleks see vahva PR ämber, kui niigi juba valgevene lõhet süües teha veel mingi "katse" röövides nato riigi pinnalt ebaseaduslikult pirii ületades julgeolekutöötaja, et näha meie lennusalga helikopterit ja poitseinikke võsas askeldamas. Küll aga oli meie poole PR päris hea ilma liialduste ja lahmimiseta ning läks ka rahvusvahelises meedias peale.
flm
image
06.09.2014 12:33
0
Pikas perspektiivis oleks ilmselt parem, kui meie kapokas olekski sita püstoli ja rahapatakaga pihkvas kinni peetud, sest vastasel korral on tiblad ikkagi erakordselt jultunuks ja juhmiks muutunud. Selline vastu näppe nurumine lõpeb niiehknaa halvasti ja eriti meie jaoks, kes me siin kõvade kivide vahel asume.
06.09.2014 22:29
0
kesse jaanis valk, ja mispidi ning kuidas ta asjadega seotud on?
Palun oota