Mul Estfishinguga väga head kogemused,kokku 5 rulli sealt tellinud,pluss palju muud kola. Jamasid pole olnud,niisama nänni pandi ka peale. Selle certate hooldus ametlikus kohas läks ka ainult 35 euri,tänu Estfishingule.
Tozz mis mòttes looka ei lase igas asendis keerata,pool jääb ette? See ebanormaalne ju. Pole endal uute shimanotega rohkem kogemusi kui twinpoweriga, hgm 3000 suurus. Sellel küll sellist jama pole.
Viskama hakates look ei tule üle igas asendis, tuleb väike nõks edasi keerata, pool ei jää ette, vaid sees midagi takistab, ma saatsin Rareniumi selle pärast remonti, aga väidetavalt pidigi nii olema.
Kui on komme vändaga looka peale lüüa, siis olen vana (2012) Luviase mudelil näinud, et see rulli korpuse küljes olev "kelk", mis looga õlga lükkab, kulub ära ja ei ulatugi enam piisavalt lööma, et look korralikult peale lendaks. Lisaks võivad lihtsalt looga õlad kulunud olla ja määrimist tahta, kui veidi raskemalt käib.
Kogu rootori 360 kraadises ampluaas ei saagi looka maha võtta, sest seal on ju see "kelk", millest eelmises lõigus kirjutasin. Täiesti loomulik asi.
Keera korra loogarulliku kruvi natuke lahti (mitte looga õlgade kruvid). Kui tundub, et selle peale paremini käib, tuleb kinnikeerates jälgida, et kruvi pingutamise hetkel look ja kruvipoolne õlg fikseeritud oleks. Selle kruvi kinnikeeramisega on väike mänguruum, et looga ja õlavahelist pinget leevendada.
Ja muidugi õlgasid võib alati puhastada ning määrida.
look on saanud muljuda, keera ühelt poolt lahti ja kohe näed kas pinge on või mitte. (välja-sissepoole) painuta õigeks ja pane kokku. Kui ei aita siis juba asi hullem.
Ma võtaks igaljuhul Twinpoweri. See rull ongi loodud tööloomaks, oluliselt raskem kui Luvias, aga loogiline et kerged asjad ei saagi tugevad olla. Omale sai viimati aeglase ülekandega PG Twinpower võetud ja rahul. Täielik vints, suurt pöörlevat või tugeva mänguga voblerit kerides hoopis teine tunne.
Võib olla loll küsimus, aga kas LT rullidel pooli põhjas olev kirjadega silt/kleeps on mõeldud eemaldamiseks? Või kerib liini sinna peale.
Nokkisin-nokkisin, ei saa aru peab ära võtma või ei.
Üle pika aja vahtisin netist rulle ja täpsemalt Daiwa Saltist-i. Vaatasin, et neil polegi enam look vändaga seotud, st looga saab peale lükata ainult käsitsi ja rulli saab kerida lahtise loogaga. On teistel uuematel rullidel samuti nii? Igatahes ülimõistlik lahendus mu meelest, teeb rulli lollikindlaks ja mugavam ka.
Ma pole küll kasutanud, aga teoreetiliselt mulle meeldib, usun, et praktiliselt ka sobiks. Vaba look ehk kompenseerib seda piduri või teistpidi jooksu puudumise asja ka mingil määral? Mõni aasta tagasi oli mul Shimano Rarenium ja selle süsteem ei meeldinud üldse, ei saanud nagu iga hetk looka maha, vaid see olenes mingist vända asendist, jube.
Minu arvates see vändast looga peale väänamine need rullid perse keerabki. Muidugi võib see olla ka täiesti vale arvamus. Eestis ma püüan feedriga odavate piduriga rullidega, ahvena jigi jaoks on Favorite Arena, samuti ilma teistpidi jooksuta, aga mulle see rull väga meeldib.
Väidetavalt see vändaga looga kinni löömine pidavat liiga palju lõhkuma loogasüsteemi. Ise olen koguaeg käega looka tagasi pannud. Ennast häiris kohe see ilge kolakas mis käis kui looga vändast kinni lõi.
Ja see nö. vabastatava piduri või revers nupukese kadumine oli mulle kah alguses natuke harjumatu kuid nüüd täiesti äraharjunud ja ei vaja seda.
Ka selle kaotamine väidetavalt võttis rulli mehanismist ära üleliigse süsteemi mis võib perse minna ning selle arvelt pidavat saama rulli ka kergemaks või vajadusel saab mahutada paremaid (võimsamaid ja vastupidavamaid) süsteeme rulli korpusesse. Ehk siis ruumi rohkem ja korpussaab olla väiksem või sama suur kui varem ning mida pole see ei saa ka katki minna.
Nüüd pean harjuma veel sellega, et näiteks Vanfordil on vänt täielikult jäigana ühes tükis, seda ei saa enam kokku voltida ja igakord kui tahad ritva koos rulliga (näiteks Westin W3) ridvakotti panna siis pead terve vända küljest ära keerama ja siis mitte usnustama seda kuskile vedelema või kalale minnes koju. Lisaks jääb vända auk avatuks ja kui ridvakotis peas liiva olema siis on võimalik selle sattumine rulli sisse.
Praegu olen vända pärast ära keeramist kas pistnud mingirip kotti ja selle siis ridva külge pannud, torgates üle otsa või siis takjapaelaga rulli jala külge.
No vähemasti nendel rullidel, millel saab vänta mõlemale poole panna, see vändamüts sobibki mõlemale poole. Ostke lihtsalt üks juurde, odav träni. eBays kümneid variante Daiwa ja Shimano rullidele (handle cap). Ise ei keri kunagi vänta maha vaid kasutan suuremaid tolmukotte, kuhu mahub rull koos vända ja rullijalaga igast asendist sisse. Isegi toas ridvahoidjas on need rullidel peal, et tolm ei kahjustaks rulli, kui pole just tegu fully sealed rulliga nagu on kallimad Daiwa ja van Staali rullid näiteks. Rannas tonkatades on püügiajalgi kasutusel auguga rullikotid, kergelt eemaldatavad, et lendlev liiv ei läheks tuulega rulli.
Tozz, see on mõnus asi jah, kott maha-vise-kott peale ja võttu ootama. Vahel, kui ritv kalaga hullult rapsima hakkab, siis on veits tüütu seda kiiruga maha üritada kruttida, aga muidu super asi. Mul selleks neid mitu tk varus kaasas, kui kala järgi jookstes ja pusima hakates tuulega minema lendab, saab kohe uue panna.