Otsi

Vudila Hõbekala 2019

14.02.2019 16:28
Kalapüügivõistlus Vudila Hõbekala 2019

10.00 registreerimise algus Vudila Bistroo hoones (kõigepealt tuleb soetada bistroo kassast kalapüügivõistlusel osaleja number ja seejärel saab registreerida ennast numbri ettenäitamisel võistlusele. Osaleja number tuleb säilitada võistluse lõpuni, et osaleda paadiloosis.

12.00-15.00 kalapüügivõistlus
14.00-15.30 jääaukude puurimisvõistlus "Vudila väle käsi"

15.10-15.30 kalade kaalumine

15.45 Päästeameti demo

~16.30 autasustamine

Kohapeal veel: toitlustamine, torusaun ja tõukekelgutamine.

Päeva juhib Rait Prits

Osavõtutasu 12 €/in
Õpilane/pensionär 8 €/in

Pealtvaatajatele sissepääs tasuta!

Kalapüügivõistluse osalustasu saab maksta Vudila Mängumaa bistroos kohapeal nii sularahas kui ka kaardiga.


NB! Kõikidele võistlusest osavõtjatele pakutakse järvel tasuta suppi.

NB! Kõik Vudila Hõbekala osalejad saavad peale üritust, 16. veebruaril osaleja numbri ettenäitamisel külastada Aura Keskuse veeparki või terviseklubi 20% soodsamalt.

info: Mart Toots 56697615
www.vudila.ee

Vudila Hõbekala 2019 kalapüügivõistluse ja jääaukude puurimise juhend

1. Võistluse koht: Tartumaa Tartu vald Kaiavere järv. Võistluse keskus ja start: Vudila rand. http://vudila.ee/vudila-mangumaa/asukoht/

2. Võistlusaeg – laupäev, 16.02.2019

3. Järvejääle võistlusalale võib minna peale Vudila Hõbekala 2019 avamist. Algust tähistab signaal kell 12.00. Kell 15.00 tähistab signaal püügiaja lõppu, peale mida tuleb püük koheselt lõpetada.

4. Võisteldakse individuaalselt ja võistkondlikult:

INDIVIDUAALSELT:

• Mehed
• Naised
• Kuni 15-aastased noored (15 a ka.)

VÕISTKONDLIKULT:

• Võistkonda võib kuuluda kuni 4 võistlejat.

• Perevõistkond on vähemalt kahe liikmeline, mille koosseisu kuuluvad kuni 2 täiskasvanut ja kuni neli alla 16-aastast võistlejat (16 kaasaarvatud). Perevõistkonnas peab olema vähemalt üks täiskasvanu ja üks kuni 16. aastane laps.


Võistkondlikus ja perevõistkondlikus arvestuses osalejatele ei ole eraldi arvestust meestele, naistele ja noortele.

Arvesse läheb individuaalvõistlejate, perevõistkondade ja võistkondade vahel võistluse ajal püütud kalade kogukaalud. Võistluse võitjad selgitatakse kalade kaalumise teel (kaalumine alates kell 15.10).
Kes soovib varem püügi lõpetada saab anda oma püütud kalad korraldajale koos telefoni numbri ja kalastuskaardiga, mille peale kirjutatakse kaalumise tulemus.

5. Autasustamine. Autasustatakse vähemalt kaheksat paremat meeste arvestuses, kolme paremat perevõistkonda ja kolme paremat võistkonda. Samuti vähemalt kuute paremat kuni 15. aastast noort ja vähemalt kuute parimat naisosalejat.
Eriauhind suurima kala püüdjale ja stiilsemale kalastajale ja võistkonnale.
Loosi läheb kõikide kalapüügivõistlusel osalejate vahel Lingalaid OÜ poolt mootorpaat LINGALAID 402 http://www.lingalaid.ee/veetehnika-3/

6. Kalapüügivõistluse osalustasu saab maksta Vudila Mängumaa bistroos kohapeal nii sularahas kui ka kaardiga. Peale tasumist antakse igale võistlejale käepael. Seejärel toimub registreerimine.

Osavõtutasu 12 €/in , õpilane,pensionär 8 €/in
Pealtvaatajatele sissepääs tasuta!
(järvel kõigile võistlejatele tasuta maitsev supp)

7. Püüda võib kirptirgu, sikutiga või talvise ujukõngega, mille küljes saab kasutada ka erinevaid peibutisi. Püüda võib korraga vaid ühe talipüügivahendiga (võistkond ja perevõistkond kuni neli püügivahendit). Lubatud on naturaalse sööda kasutamine v.a. elusad või surnud kalad, kalamari ja sipelgamunad. Tehissöötade ja nende osade kasutamine on keelatud. Lubatud on püügiaukude sissesöötmine võistluse ajal.

8. Võistlejatevaheline kaugus jääl peab olema vähemalt 5 meetrit. Kaasvõistleja nõusolekul võib see väiksem olla.
Võistleja võib oma aukude tähistamiseks kasutada 2 ühesugust lippu (vähemalt 20cm kõrge ning sellise konstruktsiooniga, et püsib püsti). Kui võistleja on otsustanud kasutada lippe, siis ta peab kasutama lipureeglit - s.t. kõik toimingud jääl viiakse läbi ainult lipuga tähistatud augul.
Teised võistlejad, sõltumata sellest, kas nad ise lippe kasutavad või mitte, peavad austama lipureeglit - s.t. vältima ala 5m raadiuses lipust.

9. Kala väljavõtmiseks on lubatud kasutada kongitsat. Püütud kalad peab peale konksust vabastamist asetama KOHESELT kohtunike poolt antud kotti. Saagi hoidmine jääl ja lumel on rangelt keelatud!

10. Kajaloodi on lubatud kasutada.

11. Tekkinud prügi tuua kaldale prügikasti.

12. Kõik võistlejad ja pealtvaatajad on jääl omal vastutusel.

13. Võistlus toimub Kaiavere järvel tähistatud alal.

14. Korraldajal on parema kordamineku ja sõltuvalt ilmaoludest õigus võistluse tingimusi muuta.

15. Iga võistleja,perevõistkond ja võistkond saab võistluse alguses võistluskaardi, millele palume kirjutada loetavalt võistleja,perevõistkonna , võistkonnanime. Võistluse lõpus kaalumise ajal esitada see kohtunikule. Kuni kaalumise lõpuni jäävad kõikide osalejate kalad kohtuniketelki . Suurima kalade kogukaalu saavutanu loetakse võistluse võitjaks.

16. Püütud kalad on võimalik annetada Elistvere loomapargile.

17. Korraldajate pädevuses on ettenägemata asjaolude ilmnemisel ja/või võistluse edukama teostumise huvides täpsustada või muuta võistlusreegleid.

18. Kaasvõistlejate rikkumistest teatada koheselt võistluse ajal jääl ringi liikuvale peakohtunikule (tel:
5218589). Proteste saab esitada kuni 15 minutit peale võistluse lõppu. Protestid lahendatakse kohtunike kogu poolt, kuhu kuuluvad peakohtunik ja 2 abikohtunikku. Otsused võetakse vastu lihthäälte enamusega. Kohtunike kogu otsus on lõplik ning edasikaebamisele ei kuulu.

19. Võistlus toimub eripüügiloa alusel, seega pole võistlejatel vaja eraldi omandada kalapüügiõigust.

20. Võistlejad on kohustatud kinni pidama Vudila Hõbekala 2019 kalapüügivõistluse juhendist ning kalapüügi õigusaktidest.Jääaukude puurimise võistlus VUDILA VÄLE KÄSI 2019


1. Puurida tuleb meestel 2 auku kahe meetrise vahega ja naistel 1 auk aja peale.

2. Võistlus on individuaalne.

3. Osaleda saab isikliku või laenatud käsi jääpuuriga, mis on miinimum diameetriga 125mm (lubatud on kasutada ka suurema diameetriga jääpuure)
4. Võidab see, kes puurib kõige kiiremini 2 korrektset (naised 1) auku läbi jää.

5. Autasustatakse vähemalt kolme paremat naiste ja meeste arvestuses .
16.02.2019 18:35
7
Usalda veel naisi:"kas laste saapad on veekindlad"? "Jah." Aga tegelikult olid esimese minutiga jalad märjad ja nii see üritus kiire lõpu saigi... Kas kellelegi veel supp kahtlane tundus? Mina seda süüa ei julgenud, igatahes.
16.02.2019 19:17
3
Mitu kilo võitis
19.02.2019 07:39
5
Supp imelik ja kahtlane oli jah.
19.02.2019 12:02
3
tootsipoiss- Kes siis vöitsid sääl???? enlightened
19.02.2019 16:13
3
4 tundi ja 10 minutit ja  mitte ühtegi vastust??? cryingcryingcrying
19.02.2019 16:52
4
Ivo vening - 2622g
Palun oota