Otsi

Vudila Hõbekala 12.03.2022 Kaiavere järvel

08.03.2022 19:16
Kalapüügivõistlus Vudila Hõbekala 2022

10.00 registreerimise algus Vudila Bistroo hoones (kõigepealt tuleb soetada bistroo kassast kalapüügivõistlusel osaleja number ja seejärel saab registreerida ennast numbri ettenäitamisel võistlusele. Osaleja number tuleb säilitada võistluse lõpuni, et osaleda kümblustünni loosis.

12.00-15.00 kalapüügivõistlus
14.00-15.30 jääaukude puurimisvõistlus "Vudila väle käsi"
15.10-15.30 kalade kaalumine
~16.30 autasustamine

Kohapeal veel: toitlustamine, torusaun ja tõukekelgutamine.
Päeva juhib: Rait Prits

Osavõtutasu 15 €/in
Õpilane/pensionär 10 €/in
Perevõistkond 25-40€
Pealtvaatajatele sissepääs tasuta!
Kõigile võistlejatele tasuta supp!

Kalapüügivõistluse osalustasu saab maksta Vudila Mängumaa bistroos kohapeal nii sularahas kui ka kaardiga.
Info: Mart Toots 56697615
www.vudila.ee

Vudila Hõbekala 2022 kalapüügivõistluse ja jääaukude puurimise esialgne juhend
1. Võistluse koht: Tartumaa Tartu vald Kaiavere järv. Võistluse keskus ja start: Vudila rand.
https://goo.gl/maps/dTeoVn6bLKMhTquP6
2. Võistlusaeg – laupäev, 12.03.2022
3. Järvejääle võistlusalale võib minna peale Vudila Hõbekala 2022 avamist. Algust tähistab signaal kell 12.00. Kell 15.00 tähistab signaal püügiaja lõppu, peale mida tuleb püük koheselt lõpetada.
4. Võisteldakse individuaalselt ja võistkondlikult:
INDIVIDUAALSELT:
• Mehed
• Naised
• Kuni 15-aastased noored (15 a ka.)
VÕISTKONDLIKULT:
• Võistkonda võib kuuluda kuni 4 võistlejat.
• Perevõistkond on vähemalt kahe liikmeline, mille koosseisu kuuluvad kuni 2 täiskasvanut ja kuni neli alla 15-aastast võistlejat (15 kaasaarvatud). Perevõistkonnas peab olema vähemalt üks täiskasvanu ja üks kuni 15. aastane laps. .
Võistkondlikus ja perevõistkondlikus arvestuses osalejatele ei ole eraldi arvestust meestele, naistele ja noortele.
Arvesse läheb individuaalvõistlejate, perevõistkondade ja võistkondade vahel võistluse ajal püütud kalade kogukaalud. Võistluse võitjad selgitatakse kalade kaalumise teel (kaalumine alates kell 15.10).
Kes soovib varem püügi lõpetada saab anda oma püütud kalad korraldajale koos telefoni numbri ja kalastuskaardiga, mille peale kirjutatakse kaalumise tulemus.
5. Autasustamine. Autasustatakse vähemalt kaheksat paremat meeste arvestuses, kolme paremat perevõistkonda ja kolme paremat võistkonda. Samuti vähemalt kuute paremat kuni 15. aastast noort ja vähemalt kuute parimat naisosalejat.
Eriauhind suurima kala püüdjale ja stiilsemale kalastajale ja võistkonnale. Kõikide kalapüügivõistlusel osalejate vahel läheb loosi loodussõbralikust termopuidust luksuslik Lingalaidi kümblustünn, kõrgkvaliteetsest klaasplastist siseosa ja mugava tühjenduskraaniga. Vee kütab tünnis kuumaks 30kW roostevabast terasest ahi ja et kõik ohutu oleks on ahju korsten juba varustatud ka kuumusvarje ja sädemepüüdjaga. Kõik kokku väärtusega 2890€
6. Kalapüügivõistluse osalustasu saab maksta Vudila Mängumaa bistroos kohapeal nii sularahas kui ka kaardiga. Peale tasumist antakse igale võistlejale osaleja number. Seejärel toimub registreerimine.
7. Püüda võib kirptirgu, sikutiga või talvise ujukõngega, mille küljes saab kasutada ka erinevaid peibutisi. Püüda võib korraga vaid ühe talipüügivahendiga (võistkond ja perevõistkond kuni neli püügivahendit). Lubatud on naturaalse sööda kasutamine v.a. elusad või surnud kalad, kalamari ja sipelgamunad. Tehissöötade ja nende osade kasutamine on keelatud. Lubatud on püügiaukude sissesöötmine võistluse ajal.
8. Võistlejatevaheline kaugus jääl peab olema vähemalt 5 meetrit. Kaasvõistleja nõusolekul võib see väiksem olla.
Võistleja võib oma aukude tähistamiseks kasutada 2 ühesugust lippu (vähemalt 20cm kõrge ning sellise konstruktsiooniga, et püsib püsti). Kui võistleja on otsustanud kasutada lippe, siis ta peab kasutama lipureeglit - s.t. kõik toimingud jääl viiakse läbi ainult lipuga tähistatud augul.
Teised võistlejad, sõltumata sellest, kas nad ise lippe kasutavad või mitte, peavad austama lipureeglit - s.t. vältima ala 5m raadiuses lipust.
9. Kala väljavõtmiseks on lubatud kasutada kongitsat. Püütud kalad peab peale konksust vabastamist asetama KOHESELT kohtunike poolt antud kotti. Saagi hoidmine jääl ja lumel on rangelt keelatud!
10. Kajaloodi on lubatud kasutada.
11. Tekkinud prügi tuua kaldale prügikasti.
12. Kõik võistlejad ja pealtvaatajad on jääl omal vastutusel.
13. Võistlus toimub Kaiavere järvel tähistatud alal.
14. Korraldajal on parema kordamineku ja sõltuvalt ilmaoludest õigus võistluse tingimusi muuta.
15. Iga võistleja,perevõistkond ja võistkond saab võistluse alguses võistluskaardi, millele palume kirjutada loetavalt võistleja,perevõistkonna , võistkonnanime. Võistluse lõpus kaalumise ajal esitada see kohtunikule. Kuni kaalumise lõpuni jäävad kõikide osalejate kalad kohtuniketelki . Suurima kalade kogukaalu saavutanu loetakse võistluse võitjaks.
16. Püütud kalad on võimalik annetada Elistvere loomapargile.
17. Korraldajate pädevuses on ettenägemata asjaolude ilmnemisel ja/või võistluse edukama teostumise huvides täpsustada või muuta võistlusreegleid.
18. Kaasvõistlejate rikkumistest teatada koheselt võistluse ajal jääl ringi liikuvale peakohtunikule. Proteste saab esitada kuni 15 minutit peale võistluse lõppu. Protestid lahendatakse kohtunike kogu poolt, kuhu kuuluvad peakohtunik ja 2 abikohtunikku. Otsused võetakse vastu lihthäälte enamusega. Kohtunike kogu otsus on lõplik ning edasikaebamisele ei kuulu.
19. Võistlus toimub eripüügiloa alusel, seega pole võistlejatel vaja eraldi omandada kalapüügiõigust.
20. Võistlejad on kohustatud kinni pidama Vudila Hõbekala 2022 kalapüügivõistluse juhendist ning kalapüügi õigusaktidest.

Jääaukude puurimise võistlus VUDILA VÄLE KÄSI 2022
1. Puurida tuleb meestel 2 auku kahe meetrise vahega ja naistel 1 auk aja peale.
2. Võistlus on individuaalne.
3. Osaleda saab isikliku või laenatud käsi jääpuuriga, mis on miinimum diameetriga 125mm (lubatud on kasutada ka suurema diameetriga jääpuure)
4. Võidab see, kes puurib kõige kiiremini 2 korrektset (naised 1) auku läbi jää.
5. Autasustatakse vähemalt kolme paremat naiste ja meeste arvestuses
08.03.2022 19:21
2

Kõikide kalapüügivõistlusel osalejate vahel läheb loosi loodussõbralikust termopuidust luksuslik Lingalaidi kümblustünn, kõrgkvaliteetsest klaasplastist siseosa ja mugava tühjenduskraaniga. Vee kütab tünnis kuumaks 30kW roostevabast terasest ahi ja et kõik ohutu oleks on ahju korsten juba varustatud ka kuumusvarje ja sädemepüüdjaga. Kõik kokku väärtusega 2890€
Täname suurtoetajaid: #Lingalaid #Salmo #Vudila #Tartuvald #CLTBuildings #Motohobi #7Markets #SaadjarveJahtklubi
https://www.facebook.com/watch/?v=338010401379325&ref=sharing
10.03.2022 22:46
2
Auhinnafondis eriti vinged Vudila kinkekaardid:
Perevõistkondade arvestus esimesele kohale Vudila kinkekaart, mis sisaldab tasuta külastus kogu perele terveks hooajaks.
Noorte arvestuse esimesele kohale Vudila tasuta külastus kogu hooajaks.
Lisaks palju teisi kinkekaarte
10.03.2022 22:49
2

Võistkondliku arvestuse esikohale Saadjärve Jahtklubi poolt parvsauna kinkekaart.
http://www.saadjarvejahtklubi.ee/galerii?album=3
Palun oota