Otsi

Vudila Hõbekala 11.03.2023 Kaiavere järvel

06.03.2023 12:01
Kalapüügivõistlus Vudila Hõbekala 2023
registreerimine alates 9.30
12.00-15.00 kalapüügivõistlus
14.00-15.30 jääaukude puurimisvõistlus "Vudila väle käsi"
15.00-15.30 kalade kaalumine
~16.30 autasustamine
Osavõtutasu 15 €/in
Õpilane/pensionär 10 €/in
Perevõistkond 20-30€
(2 in 20€, 3-6 in 30€)
Päeva juhib: Rait Prits
Pealtvaatajatele sissepääs tasuta!

Kalapüügivõistluse osalustasu saab maksta Vudila Mängumaa bistroos kohapeal nii sularahas kui ka kaardiga.
Info: Mart Toots 56697615
www.vudila.ee

Vudila Hõbekala 2023 kalapüügivõistluse ja jääaukude puurimise juhend (esialgne)
1. Võistluse koht: Tartumaa Tartu vald Kaiavere järv. Võistluse keskus ja start: Vudila rand.
https://goo.gl/maps/dTeoVn6bLKMhTquP6
2. Võistlusaeg – laupäev, 11.03.2023
3. Järvejääle võistlusalale võib minna peale Vudila Hõbekala 2023 avamist. Algust tähistab signaal kell 12.00. Kell 15.00 tähistab signaal püügiaja lõppu, peale mida tuleb püük koheselt lõpetada.
4. Võisteldakse individuaalselt ja võistkondlikult:
INDIVIDUAALSELT:
• Mehed
• Naised
• Kuni 14-aastased noored (14 a ka.)
VÕISTKONDLIKULT:
• Võistkonda võib kuuluda kuni 4 võistlejat.
• Perevõistkond on vähemalt kahe liikmeline, mille koosseisu kuuluvad kuni 2 täiskasvanut ja kuni neli alla 14-aastast võistlejat (14 kaasaarvatud). Perevõistkonnas peab olema vähemalt üks täiskasvanu ja üks kuni 14. aastane laps.
Võistkondlikus ja perevõistkondlikus arvestuses osalejatele ei ole eraldi arvestust meestele, naistele ja noortele.
Arvesse läheb individuaalvõistlejate, perevõistkondade ja võistkondade vahel võistluse ajal püütud kalade kogukaalud. Võistluse võitjad selgitatakse kalade kaalumise teel (kaalumine alates kell 15.00).
Kes soovib varem püügi lõpetada saab anda oma püütud kalad korraldajale koos telefoni numbri ja kalastuskaardiga, mille peale kirjutatakse kaalumise tulemus.
5. Autasustamine. Autasustatakse vähemalt kaheksat paremat meeste arvestuses, kolme paremat perevõistkonda ja kolme paremat võistkonda. Samuti vähemalt kuute paremat kuni 14. aastast noort ja vähemalt kuute parimat naisosalejat.
Kõikide kalapüügivõistlusel osalejate vahel läheb loosimisele telksaun väärtusega 975€ ja perevõistkondade vahel loositakse lisaks Vudila eriti võimas kinkekaart. Lusti koos perega kogu suve tasuta Vudila mängumaal ja veepargis. Eriauhind suurima kala püüdjale ja stiilsemale kalastajale ja võistkonnale.
6. Kalapüügivõistluse osalustasu saab maksta Vudila Mängumaa bistroos kohapeal nii sularahas kui ka kaardiga. Peale tasumist antakse igale võistlejale pilet. Seejärel toimub registreerimine.
7. Püüda võib kirptirgu, sikutiga või talvise ujukõngega, mille küljes saab kasutada ka erinevaid peibutisi. Püüda võib korraga vaid ühe talipüügivahendiga (võistkond ja perevõistkond kuni neli püügivahendit). Lubatud on naturaalse sööda kasutamine v.a. elusad või surnud kalad, kalamari ja sipelgamunad. Tehissöötade ja nende osade kasutamine on keelatud. Lubatud on püügiaukude sissesöötmine võistluse ajal.
8. Võistlejatevaheline kaugus jääl peab olema vähemalt 5 meetrit. Kaasvõistleja nõusolekul võib see väiksem olla.
Võistleja võib oma aukude tähistamiseks kasutada 2 ühesugust lippu (vähemalt 20cm kõrge ning sellise konstruktsiooniga, et püsib püsti). Kui võistleja on otsustanud kasutada lippe, siis ta peab kasutama lipureeglit - s.t. kõik toimingud jääl viiakse läbi ainult lipuga tähistatud augul.
Teised võistlejad, sõltumata sellest, kas nad ise lippe kasutavad või mitte, peavad austama lipureeglit - s.t. vältima ala 5m raadiuses lipust.
9. Kala väljavõtmiseks on lubatud kasutada kongitsat. Püütud kalad peab peale konksust vabastamist asetama KOHESELT kohtunike poolt antud kotti. Saagi hoidmine jääl ja lumel on rangelt keelatud!
10. Kajaloodi on lubatud kasutada.
11. Tekkinud prügi tuua kaldale prügikasti.
12. Kõik võistlejad ja pealtvaatajad on jääl omal vastutusel.
13. Võistlus toimub Kaiavere järvel tähistatud alal.
14. Korraldajal on parema kordamineku ja sõltuvalt ilmaoludest õigus võistluse tingimusi muuta.
15. Iga võistleja,perevõistkond ja võistkond saab võistluse alguses võistluskaardi, millele palume kirjutada loetavalt võistleja,perevõistkonna , võistkonnanime. Võistluse lõpus kaalumise ajal esitada see kohtunikule. Kuni kaalumise lõpuni jäävad kõikide osalejate kalad kohtuniketelki . Suurima kalade kogukaalu saavutanu loetakse võistluse võitjaks.
16. Püütud kalad on võimalik annetada Elistvere loomapargile.
17. Korraldajate pädevuses on ettenägemata asjaolude ilmnemisel ja/või võistluse edukama teostumise huvides täpsustada või muuta võistlusreegleid.
18. Kaasvõistlejate rikkumistest teatada koheselt võistluse ajal jääl ringi liikuvale peakohtunikule. Proteste saab esitada kuni 15 minutit peale võistluse lõppu. Protestid lahendatakse kohtunike kogu poolt, kuhu kuuluvad peakohtunik ja 2 abikohtunikku. Otsused võetakse vastu lihthäälte enamusega. Kohtunike kogu otsus on lõplik ning edasikaebamisele ei kuulu.
19. Võistlus toimub eripüügiloa alusel, seega pole võistlejatel vaja eraldi omandada kalapüügiõigust.
20. Võistlejad on kohustatud kinni pidama Vudila Hõbekala 2023 kalapüügivõistluse juhendist ning kalapüügi õigusaktidest.
Jääaukude puurimise võistlus VUDILA VÄLE KÄSI 2023
1. Puurida tuleb meestel 2 auku kahe meetrise vahega ja naistel 1 auk aja peale.
2. Võistlus on individuaalne.
3. Osaleda saab isikliku või laenatud käsi jääpuuriga, mis on miinimum diameetriga 125mm (lubatud on kasutada ka suurema diameetriga jääpuure)
4. Võidab see, kes puurib kõige kiiremini 2 korrektset (naised 1) auku läbi jää.
5. Autasustatakse vähemalt kolme paremat naiste ja meeste arvestuses .
06.03.2023 12:02
1
Facebookis ürituse link: https://fb.me/e/3jkNF2zgf
06.03.2023 12:04
1

Vudila Hõbekala 2023 loosiauhind kõikide võistlejate vahel on Eesti sauna-aastale igati sobilik telksaun väärtusega 975€
SAUNACUBE S telksaun koos kerisega
Komplekt sisaldab:
Panoraamaknaga telk
Puuküttega ahi koos veepaagiga
Moodulkorsten
Kandekotid
Saunacube S on uuendusliku disaini ning ehitusega telksaun. Telksauna näol on tegemist mugava kaasaskantava saunaga, mida on võimalik hõlpsasti endaga loodusesse kaasa võtta.
Saunacube S telk erineb meie valikus olnud eelkäijatest eelkõige selle poolest, et selle püstitamine on täisautomaatne, see tähendab et raami eraldi kokku panema ei pea – pop-up tüüpi telk on avatav kasutusasendisse kõigest 2 minutiga! See kiiresti püstitatav ja maha võetav telk sobib ideaalselt saunatamiseks, ööbimiseks, kalastamiseks või jahiks.
Saunacube S telgil on 3 avarat kolmnurkset akent, mis koos avades moodustavad suurepärase panoraamvaate ümbrusele, samuti tuues päevavalgust telki. Aknaid saab soovi korral komplektis olevate kardinatega sulgeda. Lisaks neile kolmele suurele aknale on olemas ka väike aken, mis on täielikult avatav ja sobib muuhulgas näiteks fotokaamera kasutamiseks vms. Telgil on kaks lukuga ust, kaks õhuava ning komplekti kuuluvad veel korstna läbiviik, korstna ava sulgev kardin, maavaiad, pingutusnöörid ning põrandakate (ühekordne Oxford 210D kangas, kerise koht lukuga avatav) ning tugev kandekott.
Telgi kanga materjal on kolmekihiline: Oxford 210D – soojustuspuuvill – Oxford 210D. Sobiv kasutamiseks ka talviste külmadega, tuulekindel.
Telgi mõõdud on avatuna pikkus 180 cm x laius 180 cm x kõrgus 210 cm, kokkupanduna 110 cm × 25 cm × 25 cm. Kaal 11 kg. Telk mahutab 4-6 saunatajat.
Keriseks on kompektis puuküttega Saunacube S. Keris on mitmeotstarbeline ning toimib nii saunakerise kui ka matkapliidina – tee sauna või süüa kusiganes viibid! Kerisel on klaasuks, mis toob hubase valguse telki ka pimedal ajal. Keris kütab S-suuruses telgi tõhusalt soojaks ka siis, kui väljas on külmem (efektiivne saunatamiseks kasutada kuni -10 kraadini). Kerise küljel asuv veeboiler soojendab tõhusalt leili või pesuvett.
Kerise mõõdud on: sügavus 50 cm, laius 27 cm ja kõrgus 47 cm + 15 cm kõrge kivikorv. Toruelemendid 2,33 meetrit. Pakendatult: 53cm x 34 cm x 37 cm. Kerise komplekti kogukaal 17 kg: keris 9,6 kg, moodulkorsten 3 kg, kivikorv 3 kg, veepaak 1,8 kg.
Materjal roostevaba teras.
Kerise komplekt sisaldab veel:
8-liitrine veepaak, laiendab küttekeha 8 cm võrra
kaitse-/kuivatusrestid kinnastele ja sokkidele
kivikorv (kerisekivid ei ole komplektis)
tööriistad kokkupanekuks
klaasuks
kandekott
https://www.telksaunad.ee/.../telksauna-komplekt.../
https://www.facebook.com/telksaunad.ee
2023 on Eestis sauna-aasta
https://saunatee.ee/
07.03.2023 12:50
1
Hõbekala tutvustav video: https://www.youtube.com/watch?v=GS-EVi0M6ao
09.03.2023 22:48
0
Uuendatud võistluse juhend: 
Vudila Hõbekala 2023 kalapüügivõistluse ja jääaukude puurimise juhend
1. Võistluse koht: Tartumaa, Tartu vald, Kaiavere järv.  Võistluse keskus ja start: Vudila rand.
https://goo.gl/maps/dTeoVn6bLKMhTquP6
2. Võistluse toimumise aeg:  11.märts 2023, püügiaeg  12:00- 15:00
3. Järvejääle võistlusalale võib minna peale Vudila Hõbekala 2023 avamist. Algust tähistab signaal kell 12.00. Kell 15.00 tähistab signaal püügiaja lõppu, peale mida tuleb püük koheselt lõpetada.
4. Võisteldakse individuaalselt ja võistkondlikult:
INDIVIDUAALSELT:
• Mehed
• Naised
• Kuni 14-aastased noored (14 a ka.)
VÕISTKONDLIKULT:
• Võistkonda võib kuuluda kuni 4 võistlejat.
• Perevõistkond on vähemalt kahe liikmeline, mille koosseisu kuuluvad kuni 2 täiskasvanut ja kuni neli alla 14-aastast võistlejat (14 kaasaarvatud). Perevõistkonnas peab olema vähemalt üks täiskasvanu ja üks kuni 14. aastane laps.
Võistkondlikus ja perevõistkondlikus arvestuses osalejatele ei ole eraldi arvestust meestele, naistele ja noortele.
Arvesse läheb individuaalvõistlejate, perevõistkondade ja võistkondade vahel võistluse ajal püütud kalade kogukaalud. Võistluse võitjad selgitatakse kalade kaalumise teel (kaalumine alates kell 15.00).
Kes soovib varem püügi lõpetada saab anda oma püütud kalad korraldajale ja tulemus fikseeritakse ettenähtud kaalumise ajal.  Info 56697615.
5. Autasustamine. Autasustatakse vähemalt kaheksat paremat meeste arvestuses, kolme paremat perevõistkonda ja kolme paremat võistkonda. Samuti vähemalt kuute paremat kuni 14. aastast noort ja vähemalt kuute parimat naisosalejat.
Kõikide kalapüügivõistlusel osalejate vahel läheb  loosimisele telksaun väärtusega  975€ ja perevõistkondade vahel loositakse lisaks  Vudila eriti võimas kinkekaart- Lusti koos perega kogu suve tasuta Vudila mängumaal ja veepargis.
Eriauhind suurima kala püüdjale ja stiilsemale kalastajale ja võistkonnale.  Perevõistkonna loosiauhind kehtib ainult võistlusele registreerinud võistkonna  osalejatele.
6. Kalapüügivõistluse osalustasu saab maksta Vudila Mängumaa bistroos kohapeal nii sularahas kui ka kaardiga. Peale tasumist antakse igale võistlejale pilet. Seejärel toimub registreerimine.
7. Püüda võib kirptirgu, sikutiga, mille küljes saab kasutada ka erinevaid peibutisi. Lubatud püüda kärbsetõugu, sääsevastse ja vihmaussiga. Püüda võib korraga vaid ühe talipüügivahendiga (võistkond ja perevõistkond kuni neli püügivahendit). Lubatud on püügiaukude sissesöötmine võistluse ajal.
8. Võistlejate vaheline kaugus jääl peab olema vähemalt 5 meetrit.  Kaasvõistleja nõusolekul võib see väiksem olla.
Võistleja võib oma aukude tähistamiseks kasutada kahte ühesugust lippu (vähemalt 20cm kõrge ning sellise konstruktsiooniga, et püsib püsti). Kui võistleja on otsustanud kasutada lippe, siis ta peab kasutama lipureeglit - s.t. kõik toimingud jääl viiakse läbi ainult lipuga tähistatud augul.
Teised võistlejad, sõltumata sellest, kas nad ise lippe kasutavad või mitte, peavad austama lipureeglit - s.t. vältima ala 5m raadiuses lipust.
9. Kala väljavõtmiseks on lubatud kasutada kongitsat. Püütud kalad peab peale konksust vabastamist asetama KOHESELT kohtunike poolt antud kotti. Saagi hoidmine jääl ja lumel on rangelt keelatud!
10. Kajaloodi on lubatud kasutada.
11. Tekkinud prügi tuua kaldale prügikasti.
12. Kõik võistlejad ja pealtvaatajad on jääl omal vastutusel.
13. Võistlus toimub Kaiavere järvel,  tähistatud alal.
14. Korraldajal on parema kordamineku ja sõltuvalt ilmaoludest õigus võistluse tingimusi muuta.
15. Latikat ja nurgu võib  esitada kaalumisele 15 tk. Ainult nurg, ainult latikas või nurg + latikas = max 15tk.
Kõigile võistlejatele antakse kott kala jaoks, mille peal on võistleja number  ja see tuleb esitada kohtunikele peale püügiaja lõppu või varem ,kui inimene  soovib võistluse enne kella 15:00 lõpetada.
Kohtunikud kontrollivad ja kaaluvad tulemuse. Kuni kaalumise lõpuni jäävad kõikide osalejate kalad kohtunike telki . Hiljem on võimalik numbri järgi enda kalade kott üles otsida ja kaasa võtta.  Suurima kalade kogukaalu saavutanu loetakse võistluse võitjaks.
16. Püütud kalad on võimalik annetada Elistvere loomapargile.
17. Korraldajate pädevuses on ettenägemata asjaolude ilmnemisel  ja/või võistluse edukama teostumise huvides täpsustada või muuta võistlusreegleid.
18. Kaasvõistlejate rikkumistest teatada koheselt võistluse ajal jääl ringi liikuvale peakohtunikule. Proteste saab esitada kuni 15 minutit peale võistluse lõppu. Protestid lahendatakse kohtunike kogu poolt, kuhu kuuluvad peakohtunik ja 2 abikohtunikku.  Otsused võetakse vastu lihthäälte enamusega. Kohtunike kogu otsus on lõplik ning edasikaebamisele ei kuulu.
19. Võistlus toimub eripüügiloa alusel, seega pole võistlejatel vaja eraldi omandada kalapüügiõigust.
20. Võistlejad on kohustatud kinni pidama Vudila Hõbekala 2023 kalapüügivõistluse juhendist ning kalapüügi õigusaktidest.
 
Jääaukude puurimise võistlus VUDILA VÄLE KÄSI 2023
1. Puurida tuleb meestel 2 auku kahe meetrise vahega ja naistel 1 auk aja peale.
2. Võistlus on individuaalne.
3. Osaleda saab isikliku või laenatud käsi jääpuuriga, mis on miinimum diameetriga 125mm (lubatud on kasutada ka suurema diameetriga jääpuure)
4. Võidab see, kes puurib kõige kiiremini 2 korrektset (naised 1) auku läbi jää.
5. Autasustatakse vähemalt kolme paremat naiste ja meeste arvestuses .
 
Palun oota