Otsi

Jergi päev jergi haugidega!

Autor: aretkorda
Et seekord kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et tegelikult ei olnud mul üldse plaanis kalale minna. Aga kuna venna naine loobus oma kohast paadis ja mu naine andis ootamatult kergelt kalapüügi loa, siis mõeldud tehtud. Hommikul kell kümme start, tund+ autosõitu, paat sisse, siis pool tundi+ paadi sõitu piki jõge ja kohal – siin ongi kolli kodu! :-) Eelmisel õhtul olin küll kalale.ee foorumisse kiiganud ja näinud seal räägitavat, et kala selles kandid justkui väga ei võta enam. Aga noh, mis seals ikka, ongi põnevam ja tuleb rohkem katsetada ja nuputada, et see kalakene ikka kuidagi kätte saada, nagu väike võistlusmoment asjal juures?
Ilm on meil ilus, päike paistab, kerge lääne tuul, alustame. Vennas paneb otsa erkkollase Firetiger 10cm ujuva Salmo Slideri, millega tal eelmine kord hästi näkkas ja hakkab sellega veepinna lähedasi haake tegema. Mina mõtlen, et proovin seekord Rapala SubWalki 15 cm mudelit, sellega vähe püüdnud ja hiljuti avastasin et mu 2,7m ritv ja multikas on nagu loodud tema jaoks. Vennal varsti hops, esimene kala otsas, tirime välja, mõned sendid üle mõõdu, aga noh, päeva esimene ja kala ju ei pidavat võtma, paneme igaks juhuks kasti. Püüame edasi, proovin vahelduseks popperit, siis natuke sügavamas kohas 14cm X-Rap Saltwaterit, mis ikka kena kala toonud. Minul edutult. Vennal hops, järgmine kala otsas, seekord ilusam, ca 1,5kg, kasti. Proovin kummilandiga sügavamalt jiggitada, et kala selline moka otsast võtuga, ehk aeglasem mäng aitab, aga ei. Siis Strike Pro Xbusterit, mis siin hiljuti kena kala tõi, ikka midagi. Vennal laks, järgmine kala otsas, vaid mõni meeter enne paati ja assamait see on juba ilusam poiss, ca 3 kilone silma järgi. Aga ei saa nii äkki sidurit maha ja hakkab paadi serva all marutama ja kahva ka ei saa ja ..... vaikus, läinud, koos erkkollase slideriga krd! Tõmbas landi lõksu sirgeks! No ei maksa ikka igasuguste „mõnusate pehmete trossidega“ kolli koju tulla :-)
Aga nüüd on pilt selge, kala võtab vaid suht pinnast, nii agressiivne ei ole, et pinnalt popperit rabaks, kas sogase võitu vee või mingi hapniku teema tõttu sügavamal ka ei ole, aga kui midagi vahetult veepinna all a la kuni 30cm sügavuses piisavalt atraktiivselt liigub, siis moka otsast proovib ära, kuigi all on vett muidugi rohkem.
Panen oma kastist ujuva 12cm slideri särje värvi, ujutan seda. Vennale leiame uue 10cm, kuid hõbedase. Varsti näen kala ära, aga ei rabanud lanti ära. Vennal ka näitamine. Kuid see hõbedane ei tee justkui seda mängu, nagu kollane tegi. Proovib vahepeale DP Spinnerit, mis ka muidu tubli kala toonud, kuid see töötab jällegi sügavamal ja täna edutu.
Ma panen särje värvi Buster Jerk Shallow Cruiseri, see on see kõige ujuvam versioon – et kui pinnast siis pinnast. Ja see on üks imelik lant, olen teda korduvalt proovinud ja ikka kogu aeg sama jama, ainult tulemuseta rabamised ja kõrval pööramised temaga, otsa jäänud ja kätte saanud pole ühtegi. Igal juhul on ta üli hea lant vähemalt selleks, kui tahad näha, kas kala antud veekogus üldse olemas on!? :-) Ja nüüd juhtub see jälle, ja ei olnud väike see külg, mis mu shallow cruiseri kõrval end vee peale keeras! Ja see 12cm slider särg ka justkui piisavalt hästi ei tööta. Ja vennas nutab oma ära söödud kollast sliderit taga, no ei ole teist nii head lanti enam, kuigi proovib üht koma teist.
Noh hea küll mõtlen, see on küll igav lahendus, aga kougin kastist välja oma Buster Jerki Shallow Runneri (veidi vähem ujuv versioon) Rainbow Silver värvides, mis mind juba mitu aastat ustavalt teeninud ja hulka kala toonud. Ära näritud, kui jube. Et kuidagi igav oleks jälle temaga kala saada!? JA NO MIDAGI EI OLE ÖELDA, igal juhul kümmet viset ma veel teha ei jõudnud, kui kõmm, rohu servast kala taga. Kusjuures paat oli vähemalt juba oma veerand tundi paigal olnud ja olime ümbruse igasugu muu kolaga juba põhjalikult läbi loopinud. Ja lasi lahti? Nöör lõdva? Kerin, ei .... otsas on, lihtsalt sööstis vastu voolu paadi poole esimese hooga. Nüüd juba üsna nina all, näitab ennast, no kobe! Natuke raske teda kuhugi suunata, ebamugav asend, tuleb pinda, ei saa õieti sidurit ka regullitud, kui juba nii nina ees on, vajutan multika klahvi alla, et las läheb veidi, aga seda ta ka justkui väga ei taha, krd küll, vennas ajab kahva tema poole, vahutab natuke ja möllab, aga kahvas! Noo see oli nüüd kohmakas, ütleme nii, aga õnnestunud, kaalumine, 4kg! Ilus, ka mul päev korda läinud. Ja vana sõber lant ei vedanud alt!
Triivime edasi, jergin oma busteriga edasi, ikka ridva ots ülal, et teeb ilusti sellist pinna alust mängu, mis tundub täna asja võti olevat. Vennas nutab ikka kollast sliderit taga, õnn on täielikult pöördunud. Ja õnn naeratab taas hoopis mulle, keset jõge ja raske, oi kui raske, hoian, valmistun juba suuremaks võitluseks, aga .... nöör lõtvub, krd läks oma teed, kahju, kas üritame siit veel teda teistkorda võtma saada? Aga vähe lootust, kala liig arglik täna selleks, korra haiget saab, siis lännu.
Ja 20-30 meetrit allpool, ilus rohu saareke ja sellest kaldani paar meetrit vaba vett. Lasen sealt vahelt mõned korrad, midagi, viskan mujale, sinna tagasi ja paraki, taga, paras poiss! Piisavalt kaugel ja kenasti alla voolu, et saan siduri maha keerata, nii et ta saab rahulikult minna, kui soovib ja ise muudkui kerin vaikselt. Krd sidur liiga maas, aga rull juba vana ja keeruline täpsemaks regullida, kardan liiga peale keerata, las parem sõidab. Ja no sõidab selle sama rohu saarekese sisse muidugi, no korras, proovin, kinni – no nii nüüd siis ongi või, väsita veel siin. Tõmban kergelt, et kas tuleb rohust lahti? Ja tuli, sööstab ise koos rohutuustiga jõe keskpaiga poole – ise selline päris kena poiss! :-) Ja vaatame, et aitab nüüd küll, marutasime, nalja sai, tuleme nüüd kahva ära, mis? Vajutan pöidlaga multirulli pooli kinni ja tõmman vaikselt kahva poole ja poiss ei taha enam väga vaielda, jõuab kenasti kahva. Selline turske kuidagi! Kaal 2,6kg, pole paha! Mu vana sõber jerk on taaskord head tööd teinud!
Viskame siis veel natuke, aga tuul muutub kuidagi ebasoodsaks ja ei saa enam mõnuga triivida, ja vennasel ei ole enam ammu näkanud – ma kujutan ette, millist hinda võiks tema käest praegu saada kollase ujuva Salmo Slideri eest, kui seda vaid pakkuda oleks?
Ja veekord näitab üks sell mu jergile hambaid – aga ei jää otsa, ja eks aitab ka juba! Põikame korraks kaldale, rapime kalad ja sõidame sadama poole – kokku kahe peale siis 4 kala kogu kaaluga ca 9kg!
Järjekordne kena päev kalavetel saab ilusa paadi sõiduga õhtusse!
Ja seekord tahaks tervitada kõiki kummilutu mehi, keda nii jõel, kui kaldal üsna mitu näha oli, kuid arvestades kalade radaril olnud sihtsügavust ja ka eelmise päeva foorumi jutte, siis seekord vist ei olnud nende päev, aga mine tea?
26.08.2013
26.08.2013 10:12
0
0
oih, jutt vägew ja kala ka.
26.08.2013 11:23
0
0
5
26.08.2013 11:36
0
0
Mis paat see on?Parras paistab üsna tummine juba.
26.08.2013 12:46
0
0
Paat on Nordline 42, venna oma, katsetasime tema peal minu 15hj Suzuki sissepritsega mootorit, lendas edasi küll. Gaasi põhja ei saanud panna, siis tõusis veest nii välja ja kuna pole glisseerivaks paadiks mõeldud, hakkas nii hullult kõikuma, et keeruline jõe peal püsida!


Vennas ise sõidab muidu 6hj Yamahaga.
26.08.2013 15:48
0
0
kena
26.08.2013 22:46
0
0
12 punni jutu eest.

aint kas need valged püxid pääva löpus ka sama valged olid?
27.08.2013 20:44
0
0
täitsa hea saak !!! 5p
29.08.2013 08:36
0
0
jutt on juba hea, mis siin pilti vaadata 5
29.08.2013 22:18
0
0
muinasjutumeister
Palun oota