Vahelduseks jõekale...
Viimasel ajal kahjuks mere äärde tihti ei saa - küll on ilm kehv, küll tööd palju.
Leidsin täna tund-poolteist, et veidi auru välja lasta. Ilmaga vedas, alguses oli küll tuuline, kuid kiirelt tõmbas vaikseks, mis lubas otsa panna ka Rando vobleri. Et ujuv lant sügavasse vette saada, lisasin liinile 30g raskuse. Paar väiksemat kala olen sellise rakendusega varem ka saanud, kuid täna õnnistati kena kalaga.
Püügikoht ise on kahjuks "Norra mõistes" kehvapoolne (Fredrikstadi vahetus läheduses). Pole kuulnud, et siin kaldalt püüdes suuri turskasid saadud oleks. Reeglina jäävad kalad alla 2kg.
Trehvab ka makrelli, väikest saidat, aga ka merikas on landi otsa eksinud.
Pildil olev kala kargas otsa kalda lähedal, põhja pealt korraliku pauguga. Läks pea minut, enne, kui kala pinda sain. Kaldalt püüdes on tihti häda, et ka väike kala sööstab kiirelt kaljulõhesse ja sinna ta ka landiga reeglina jääb.
Kui kala oli pinda tulnud, ilmnes uus probleem. Kalani pole võimalik ulatuda, sest "kaljud" on järsud ja alumine osa vetikatest ulmeliselt libe. Mööda kiviseina kala üles lohistades olen neid varem palju kaotanud. On olnud ka juhuseid, kus siplev kala peenikese nööri vastu kivi katki hõõrub, ning siis on ka lant läinud.
Ujutasin kala päris mitu minutit, enne, kui võimalikult hea koha leidsin, kust kalani ulatuda võiks. Ootasin hetke, kui laine kala ülespoole surus ja haarasin ta lõpusekaare tagant välja.
Rekord paranes täpselt 1kg-ga :)
L65 3,0kg
Paar pilti teise nurga alt kah:
http://ceemic.pri.ee/kalastus/tursk2_20.09.13.jpg
http://ceemic.pri.ee/kalastus/tursk5_20.09.13.jpg
20.09.2013
Võõrutusnähud - paar päeva tagasi lasi Tartus üks lennukamees auru välja ja teine siin püüab forellilandiga ookeanikalu... Ei tea kas sellised enam järgmist forellihooaega näevad....
MA ise kyll ei kasuta seda vahendit, aga akki mingi pika varrega kahv aitaks ?
No ma tegingi tegelikult tursa landid alguses. Pärast pikki nullitamisi hakkasin uurima ja tuli välja, et meil polegi jões turska. Tagasilöök oli muidugi põrmustav. Pärast kosumist hakkasin siis uurima, mis kala oleks kõige sarnasem tursale mida nendega püüda saaks, no ja siis juba tundus üsna loogiline, et võiks jõekat nendega proovida.
kroom - tabavalt öeldud
Kuidagi tuleb talv ikka üle elada!
kalakunn - pika varrega kahv aitaks kindlasti, aga jube tülikas oleks sellist kaasas kanda.
rants - meil on jões turska küll. Vahukast olen saanud paar tk. Nüüd sügisel ongi paras sinna "tursapüügivabandusega" loopima minna
Ma juttu ei viitsinud läbi lugeda, aga kaalu ja välimuse põhjal on see küll kindel merikas. Punast täppi ei näe üldse.
Ma ei viitsinud ka eriti süveneda - vaatasin, et pealkirjas midagi jõekast soiutakse ja panen tuimalt ühe, sest jõekal keeluaeg. Krt eeskirju ei tea, siis ära kalale roni, eks?
Jah, ma toetan Svennut ja lisan, et selle pildi alusel saab kalakaitse menetlust alustada, nii et tasu juba ise heaga trahv.
Ceemik-sa siis polegi veel päris jõeka usku pööranud!?
Tõsised jõekakütid istuvad juba OMA jõgede kudekohtadel, ihuvad kirveid, taovad mõõku, et röövikuid minema ajada.
Kehvema närviga meestel on seal ka spinna kaasas ja kui jões kala näevad, siis heidavad landi, (paralleelselt jõega, jões oleva kalaga sama kaugele) kuivale maale ja imiteerivad püüki.
Seda turska oleks olnud UL hää jahutada!
5
Varustus oligi UL, ning ma imiteerisin jõekapüüki mere ääres