Otsi

... and Paste!

Autor: Svennu21
Selle hooaja suurim!
Juhtus see siis jällegi ühel südasuvisel päeval juulikuu esimestel päevadel, kus mõtlesin, et seekord lähen vahelduseks täitsa üksi kalale.  Mõtlesin, et sõidaks seekord täitsa  Eesti teise otsa ja valisin sellise klassikalise kõigile teada-tuntud kollijõe, kus tavaliselt ei juhtu mitte midagi aga samas kui juhtub, siis... noh siis juhtub täie raha eest.
Püügist endast väga midagi rääkida tegelt ei olegi, sest nagu eeldada võiski, siis ei toimunudki mitte midagi – vähemalt 98% püügiajast.  Eks alguses sellisele kollivõimalusega jõele jõudes teen ikka kõike kuidagi teisiti, hiilin vaiksemalt, kui tavaliselt, rooman veidi sügavamalt mullakihi all, kui tavaliselt, viskan täpsemaid viskeid, kui tavaliselt. Aga seda kuskil paar esimest tunnikest, sest siis hakkab igav ja tüütu kõike nii läbimõeldult teha. Nii ka seekord oli hiilimisest saanud täistallaga üle kraavide ja kopraaukude hüppamine, täpsed visked olid ammu asendunud huupi keskvee suunas loopimistega ja mulla alt olin ka välja roninud -  vähe sellest, isegi camo, mille naine mulle enne igat väljasõitu oma meigivahenditega näkku teeb, olin maha pesnud. Ühesõnaga olin ma tüdinenud ja äärmiselt rõõmus, et auto juba eemalt paistis.

Ühtäkki aga silmanurgast nägin, kuidas minu pool kaldas minust vast ca 3-4m eespool tekkis veepinnale kerge virvendus – raske seletada aga kõige rohkem meenutas mulle see seda, kus mõnel järvel või suuremal jõel hästi tuulevaikse ilmaga pisikesed lepiskalad pinnas toimetavad. Sellised õhk-kerged rõngad tekkisid igatahes vee peale. Oleks ma sel hetkel mõni kraad kõrvale vaadanud, siis tõenäoliselt ma neid märganud polekski. Igatahes ma ealeski ei arvanud, et see seal mõni suurem kala olla võis, või õigemini tol hetkel tegelt ma ei pidanud seda üldsegi mingisuguseks kalaks, ka mitte väikeseks vaid võibolla pigem mõneks veeputukaks, kes vee alt pinnale tõusis vms.

 Aga mingil põhjusel ma viske sinna ikkagi tegin.  Kerida ma sain vaevu vändapöörde, kui ühel hetkel enam lant minu poole ei tulnud. Eks ma siis tegin muidugi kohustusliku haakimisliigutuse, mida see päev veel praktiseerida ei olnudki saanud ja siis sain aru, et otsas on väga suur kala. Kuna võtt toimus minule väga lähedal (tegingi phm enda ette selle 3-4m viske, kus need rõngad olid) siis nägin kohe, et otsas on forell. Arusaamatu oli see, et ma ei näinud mitte kuidagi, kus ja kuidas on tal lant kinni. Tükk aega madistasin temaga,kui  mõistsin, et lanti ei paista, kuna see on tal üleni suus. Jõudsin juba korra paanitseda, et raudselt pika väsitamise peale viilib ta mu 0,08 nööri läbi aga siis meenus, et olin enne püüki haugi hirmus trossi ette pannud ja see andis sellise mõnusa rahulolu tunde, sain täitsa rahuliku südamega kala väsitamisega tegeleda, kartmata et ta ära pääseb – sest no kurat, lant oli ju kuskil neelus kinni!

Väsitamine läks seega muretult ja lõpuks ma kala ka kaldale tõstsin. Isase, hästi suure peaga ja üldse korralikult end täis muginud kala sain kätte. Muigasin endamisi enne kaalumist, et ei tea, kas tuleb nüüd siis kauaoodatud rekordiparandus. Kaalu peal numbreid vaadates ei saanud ma enam miskit aru. Tõsimeeli arvasin, et kaal on katki – kusjuures arvasin seda kogu kodutee. Igatahes kodus esimese asjana otsisin köögist kõikvõimalikud kinnised jahu, suhkru, soola ja tont teab veel mis pakid, et teha kaalule korralik test, sest kuidas muidu seletada asjaolu, et see aparaat alalõpmata eelmise kaalumise tulemust kuvab. Testisin erinevaid raskuseid kolme eri kaaluga ja no kuramus, töötab ju. Nojahh, eks tuli siis tõdeda,  et sain kahel järjestikusel püügil täpselt samasuguste parameetritega kala.
Copy...   and Paste!

2630gr, isane, tabatud samasuguse landiga, mis eelminegi kala (http://www.kalale.ee/galerii/792E). Rõhutan siinkohal, et samasuguse, mitte sama landiga, sest kolli toonud landi ma võtan kohe õnge otsast ära ja kodus tõstan karbist välja. Tuleb tõdeda, et hakkab juba korralik kollektsioon neist saama – varsti saaksin minna kalale nii, et karbis  on vaid kahese toonud landid. Tervitan siinkohal veel Randot ja vihjamisi mainin, et antud värvilahenduse jaoks ta vajalikke värve ära ei raiskaks, sest mul plaanis üks väike tellimus teha!

Paar lisapilti ka:
https://imgur.com/pRMDh8R

https://imgur.com/pRMDh8R
08.09.2017
08.09.2017 09:04
0
6
Ei noh vägev kala ja uskumatud juhtumised.Kas pikkus oli kah sama?
08.09.2017 09:15
1
9
Svennu mine ära puhkama!
Eesti forellikollidekomitee kohustuslik käsk! 
08.09.2017 09:53
1
6
KES käib SEE  S A A B !!! yesbroken heart
08.09.2017 12:42
3
4
kel ei vea kalapüügis,sellel veab Armastuses.laugh
08.09.2017 13:58
0
3
Väga viis klõps ja jutt! Edu kalawetel
08.09.2017 14:07
0
4
oi kui õudne.....super tulemus rsk!  Õnnitlused! yessmiley

Loodan et selliseid on veel.Edu!
08.09.2017 14:48
0
4
Super!
08.09.2017 17:30
0
4
Kuju nagu surfilaual. Ega suurusest ka palju puudu pole.
08.09.2017 23:31
0
1
Scuba, pikkuse osas ütleks, et oli pigem pool senti lühem, mitte rohkem. Aga kuna isiklikku statistikasse ümardan tulemused alati allapoole, siis kirja läks L60. 
09.09.2017 12:01
0
1
Nüüd on kõik või?smileyAusalt öeldes seekord on küll tõsised kahtlused ühe formaliinis konserveeritud laibaga mööda Eestit tuuritamise suhtes.
09.09.2017 17:59
0
1
Õnnitlused ! Selliseid kolle esineb enamikes forka jõgedes. Näeb neid väga harva, veel harvemini saab neid konksu otsa. Kadedusest - niikuinii oli kala stressis ja tuli lihtsalt enesetappu tegema!wink
10.09.2017 17:26
0
1
Scuba, tegelt on üks kala veel, mille võiks ülesse riputada siia aga kuna see on ikkagi ca 600gr kergem, siis kardan, et jääksin oma pettusega vahele. Seega las jääb nii ja jah, Nüüd on kõik. Selleks hooajaks küll
18.09.2017 21:10
0
1
Pildi järgi võiks arvata, et svennu21 on Juraca vend, aga ma ei mäleta, et tol mehel venda oleks olnud.
Palun oota